Aile Cüzdanı Tercümesi

Aile Cüzdanı Tercümesi

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Türkiye, Milletlerarası Ahvali Şahsiye Komisyonu’na üyedir. Bireylerin vatandaşlık ve nüfus kayıtlarını tutan bu komisyonun resmi dili Fransızca olduğu için aile cüzdanı gibi belgeler Türkçe-Fransızca olarak düzenlenmektedir, Fransızca tercümesi hariç bütün dillere tercüme edilmesi gerekmektedir. Evlilik cüzdanı genellikle vize başvurularında yada başka bir ülkede partnerini vatandaş, oturum alma durumlarında tercümesi yapılmaktadır. Eşinin oturumu vizesini almak yada uzatmak için kullanılcak ise noter tasdikli ve apostilli olarak o ülkenin yabancılar şubesine teslim edilmesi gerekmektedir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Aile Cüzdanı Tercümesiİki farklı ülkenin vatandaşları evlenmek istediğinde uluslararası aile cüzdanı tercümesinin yapılması gerekmektedir. Resmî belge tercümesi hizmetlerinden biri olan aile cüzdanı tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır.  Ankara çeviri bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Aile Cüzdanı Tercümesi Nedir?

            Uluslararası Aile Cüzdanı, bir aileyi oluşturan eş ve çocukların kimlik bilgilerine, uyruklarına, dinlerine, yaşlarına vb. dair bilgi veren çok dilli resmi bir belgedir. Aile cüzdanları, kişilerin evli olduklarını kanıtlayan bir belgedir ve dolayısıyla da resmi evrak olarak değerlendirilir. Bir aile cüzdanının, alındığı ülkenin resmi dilinden başka bir ülkenin resmi diline çevrilmesine aile cüzdanı tercümesi denir.

 Aile Cüzdanı Tercümesi Nereden Alınır?

Evlilik, evlenme gerçekleştiği halde uluslararası aile cüzdanının alınmaması, Türk vatandaşlığının kazanılması, aile cüzdanının kaybolması ya da yıpranması durumlarında uluslararası aile cüzdanı düzenlenmektedir.

Yurt dışında ikamet, oturum izni veya vatandaşlık başvurularında ilgili ülke makamları tarafından, noterden onaylanmış olarak aile cüzdanı tercümesi talep edilmektedir. Kurum tarafından talep edildiğinde yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli aile cüzdanı tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı aile cüzdanı tercümesi yapılmış olur. Gerekmesi halinde de son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı aile cüzdanı tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız. 

 Aile Cüzdanı Tercümesi Fiyatları

            Aile cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli aile cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı aile cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı aile cüzdanı tercümesi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara Kızılay yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Aile Cüzdanı Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00