Apostil Tercümesi

APOSTİL TERCÜMESİ

 

Apostil Tercümesi, Resmi kurumlardan alınan her türlü belgeye apostil onayı yapılmakla birlikte çoğunlukla; vekaletnameler, muvafakatnameler, medeni durumu gösteren belgeler, ösym belgesi, kimlik belgesi, idari belgeler, adli belgeler, eğitim belgeleri, diploma belgesi, nüfus kayıt belgesi, evlilik cüzdanları, evlenme ehliyeti, doğum belgeleri, ticari evraklarda apostil onayı istenmektedir. Bu belgelerden herhangi biri yurt dışında kullanılacağı zaman apostil tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Türkiye’de kullanılacak bir belge, yurt dışından geliyorsa oradan apostilli olarak gelmelidir. Sonrasında yeminli tercümanlık bürolarında apostilin çevirisi yapılır ve ister yeminli ister noter onaylı tercüme olarak hazırlanır. Türk makamlarından aldığımız bir belge yurt dışında kullanılacaksa o zaman da ilk olarak tercüme yapılır ardından noter onayı alınır son olarak da kaymakamlık veya valiliklerden yurt dışında kullanım için apostil alınır.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Apostil Tercümesi Nedir?

 

Apostil Tercümesi

Apostil, bir ülkede resmiyet kazanmış bir kamu evrakının, başka bir ülkede geçerliliğini koruması adına tasdik edilmesine denir. Bu sayede onaylanan belge, diğer ülkelerde de yasal bir şekilde kullanılabilecek konuma gelmektedir. Bir ülkenin resmi dilinde apostil yapılan belgenin başka bir dile çevrilmesine apostil tercümesi denir.
Apostil’in kuralları 6 Ekim 1961’de Lahey Konvansiyonu’nda tespit edilmiştir. Apostil kuralları sadece Lahey Konferansı’na üye ve taraf devletler arasında geçerli olmaktadır. Apostil onayı gerçekleştirilmiş belge, Lahey Konferansının tüm üye ve taraf konumundaki devletlerinde geçerli kabul edilmektedir.

 Apostil Tercümesi Nereden Alınır?

Apostil sistemine kaydedilmek istenen belge, tercüme bürosuna götürülür. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli apostil tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri metni noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı apostil tercümesi yapılmış olur.Son olarak mührün gerçekliğinin ispatı için kaymakamlık ya da valilikten onay alınır ve belge ilgili konsolosluğa götürülür.

Apostil tasdik şerhi, idari belgelere; valilikler, valiler, vali adına vali muavinleri ve hukuk işleri müdürleri, kaymakamlıklar tarafından verilmektedir. Adli belgelere; ağır ceza mahkemesi kuruluşu olan merkezlerdeki adalet komisyonu başkanlıklarınca verilmektedir. Apostil tercümesi hizmeti verilirken hiçbir bilgide hata yapılmamalı, belge tam ve doğru olarak çevrilmelidir. Tüm bu titizlik isteyen işler için de çeviri bürolarına gitmek ve profesyonel tercümanlarla çalışmak gerekmektedir.  Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

            Resmi kurumlardan alınan her türlü belgeye apostil onayı yapılmakla birlikte çoğunlukla; vekaletnameler, muvafakatnameler, medeni durumu gösteren belgeler, ösym belgesi, kimlik belgesi, idari belgeler, adli belgeler, eğitim belgeleri, diploma belgesi, nüfus kayıt belgesi, evlilik cüzdanları, evlenme ehliyeti, doğum belgeleri, ticari evraklarda apostil onayı istenmektedir. Bu belgelerden herhangi biri yurt dışında kullanılacağı zaman apostil tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Türkiye’de kullanılacak bir belge, yurt dışından geliyorsa oradan apostilli olarak gelmelidir. Sonrasında yeminli tercümanlık bürolarında apostilin çevirisi yapılır ve ister yeminli ister noter onaylı tercüme olarak hazırlanır. Türk makamlarından aldığımız bir belge yurt dışında kullanılacaksa o zaman da ilk olarak tercüme yapılır ardından noter onayı alınır son olarak da kaymakamlık veya valiliklerden yurt dışında kullanım için apostil alınır.

Apostil Tercümesi Fiyatları

            Apostil tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli apostil tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı apostil tercüme fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  yeminli tercüme büroları Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Apostil Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00