Bekarlık Belgesi Tercümesi

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

BEKARLIK BELGESİ TERCÜMESİ

Bekarlık belgesi daha çok bir yabancı ile evlilik yapmak istendiğinde veya çocuğun nüfusa kayıt işlemleri sırasında istenmektedir. Bekarlık belgesinde kişinin tam adı, doğum tarihi, doğum yeri, anne adı, baba adı yer almakla birlikte, belgenin veriliş tarihi, medeni hali ve evlilik geçmişine dair bilgiler de bulunmaktadır. Kişinin aldığı bu belge üzerinden çok zaman geçmemesi gerekmektedir.

İki farklı ülkenin vatandaşları evlenmek istediğinde uluslararası aile cüzdanı tercümesinin yapılması gerekmektedir. Resmî belge tercümesi hizmetlerinden biri olan  bekarlık belgesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır.  Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Bekarlık Belgesi Tercümesi Nedir?

Bekarlık belgesi, kişinin bekar olduğunu kanıtlayan resmi bir belgedir ve kişinin ülkesinde kayıtlı olduğu nüfus ve evlendirme müdürlüğünden alınır. Bekarlık belgesinin evlilik amacıyla başka bir ülkenin diline çevrilmesine bekarlık belgesi tercümesi denilmektedir.

Bekarlık Belgesi Tercümesi Nereden Alınır?

Türkiye’de yabancı uyruklu biriyle yapılacak evlilik işlemleri için yabancı kişinin bekarlık belgesi getirmesi gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişi eğer ülkesinden gelirken bekarlık belgesini getirmemişse Türkiye’de ülkesine ait konsolosluklardan belgeyi alıp noterde Türkçe tercümesini onaylatarak kaymakamlıktan apostilini de yaptırıp evlilik işlemlerini tamamlayabilir. T.C. vatandaşı olan biri Türkiye dışında evlenecekse, bekarlık belgesini gideceği ülkenin diline tercüme ettirdikten sonra noter onayı ve apostil onayını da almalıdır.

Bekarlık belgesi, ülkemizde il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden, yurt dışında ise Türkiye konsolosluk veya büyükelçiliklerinden temin edilmektedir. Bekarlık belgesinin yabancı bir ülkede geçerli olabilmesi için belgeyi düzenleyen devletin yetkili makamı tarafından ilgili evraka mutlaka apostil kaşesinin basılması gerekmektedir.

Bekarlık belgesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli bekarlık belgesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı bekarlık belgesi çevirisi yapılmış olur. Gerekmesi halinde de son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı bekarlık belgesi çeviri tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Bekarlık Belgesi Tercümesi Fiyatları

            Bekarlık belgesi çeviisi fiyatları ne kadar? Yeminli bekarlık belgesi çeviri fiyatları ne kadar? Noter onaylı bekarlık belgesi çeviri fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı bekarlık belgesi çevirisi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara Kızılay yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Bekarlık Belgesi Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00