Bilanço Tercümesi

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

BİLANÇO TERCÜMESİ

İşletmeler, Vergi Usul Kanunu’nun 177. ve 178. maddesine göre birinci ve ikinci sınıf tüccar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Birinci sınıf tüccarlar bilanço esasına göre kayıt tutarken ikinci sınıf tüccarlar işletme defteri tutarlar.

Ortaklık ve şahıs şirketleri gibi özel şirketlerin, bilanço hazırlama ve paylaşma zorunluluğu yoktur fakat şirketlerin durumunu gözlemleyebilmek için bilançolar önem arz ettiği için hazırlamaları şirketlerin daha sağlıklı bir portre çizmelerini ve güven ortamı yaratmalarını sağlayacaktır.

Bilanço tercümesi işlemlerinin, sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için finansal alanda kendini yetiştirmiş ve deneyim kazanmış yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay’daki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Bilanço Tercümesi Nedir?

Bilanço; bir işletmenin alacak vereceklerini, öz kaynaklarını ve yükümlülüklerini belli zaman dilimlerinde raporlayan, getiri oranlarının hesaplanmasında ve sermaye yapısının değerlendirilmesinde temel bir araç görevi gören finansal tabloya verilen addır. Bilanço, temel analiz ve finansal oranların hesaplanmasında sıklıkla kullanılmaktadır. Bilançonun herhangi bir nedenle başka bir ülkenin diline çevrilmesine bilanço tercümesi denir.

Bilanço Tercümesi Nereden Alınır?

Bilançoda bir şirketin sahip olduğu varlıkların yanı sıra hissedarların yatırımları da sıcağı sıcağına görülmektedir. Bilançolar yatırımcılara yol gösteren çok faydalı tablolardır. Çünkü bu tablolar, bir şirketin gerçekte ne kadar değerli olduğunu göstermektedir. Bilançodan elde edilen oranlar, yatırımcıların o şirketin ne derece sağlıklı olduğunu anlamalarını sağlamaktadır.

İthalat ya da ihracatla uğraşan işletmelerin ya da firmaların, beraber çalıştıkları firmalara ve bağlı oldukları devletlere karşı bilanço sunma yükümlülükleri vardır. Bu durumda bilançoların o ülkenin diline tercüme edilmesi gerekmektedir. Bilanço tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli bilanço tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı bilanço tercümesi yapılmış olur. Gerekmesi halinde son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı bilanço tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Bilanço Tercümesi Fiyatları

            Bilanço tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli bilanço tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı bilanço tercümesi fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı bilanço tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara yeminli tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Bilanço Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00