Bilirkişi raporu tercümesi

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

BİLİRKİŞİ RAPORLARI TERCÜMESİ

Bilirkişi Raporu Tercümesi; Adli tıp bilgileri, psikiyatri, ceset üzerinde incelemeler, parmak izleri, silahlar, toksikoloji, muhasebe, kimya, biyoloji, daktilolar, mekanik, trafik, mimari, mühendislik, tarih, sanat, arkeoloji, sanat tarihi, yabancı dil, eski harfler ve benzeri durumlarda çoğunlukla bilirkişiye başvurulmaktadır. Bu ve buna benzer konularda görüşüne başvurulan bilirkişinin kanıt, analiz ve değerlendirme sonucu ortaya koyduğu raporu Türkiye’de yazılıp yurt dışından istenmesi ya da yurt dışında yazılıp ülkemizden istendiği durumlarda tercüme edilmesi gerekmektedir.

Bilirkişi raporunun, yetkili makamlara sunulmadan önce tercüme bürolarından hizmet almak gerekmektedir. Bilirkişi raporu tercümesi, mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Tercüme yapılırken bütün bilgiler eksiksiz ve doğru olarak çevrilmelidir. Yeminli tercüme Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Bilirkişi Raporu Tercümesi Nedir?

            Bilirkişi; hakim veya savcının hukuk bilgisi dışında çözümü uzmanlık, özel veya teknik bilgi gerektiren hallerde başvurulan, o konuda uzman kişilere verilen addır. Bilirkişiler, genel tecrübe kurallarını bildirerek suçların aydınlatılmasını sağlarlar. Bilirkişiden görüşü, sözlü veya yazılı olarak istenir. Bilirkişiler konunun uzmanı kişiler olabileceği gibi kurumlar da olabilir: Adli Tıp Kurumu, polis kriminal ve jandarma kriminal laboratuvarları vs.

Bilirkişi; sebep, sonuç, kusur ve durum tespiti; kimlik belirleme; fiyat takdiri, kıymet, nitelik, kusur ve durum tespiti için rapor tanzimiyle gerekli hallerde bunların dışındaki hususların tayin ve tespitini yapmaktadır. Yapılan bu tayin ve tespit sonucunda da bir rapor hazırlar. Bu raporlar ülke dışında kullanılacağı zaman yazıldığı dilden ilgili ülkenin diline çevrilir, buna bilirkişi raporu tercümesi denir.

Bilirkişi Raporu Tercümesi Nereden Alınır?

İnşaat, emlak, sigorta, trafik kaza kusur tespiti, değer-hasar tespiti, iş ve trafik kazalarından doğan tazminat alacakları, iş davaları, sosyal güvenlik, rekabet ve şirket davaları vs. herhangi bir konuda uyuşmazlık yaşandığı zaman teknik bilgiye ihtiyaç duyulursa kurum, kuruluş veya kişiler bilirkişi raporu talep eder. Raporun yurt dışından talep edilmesi halinde o ülkenin resmi diline tercüme edilmesi gerekmektedir. Bilirkişi raporu, resmi bir belge olduğundan mutlaka yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Bilirkişi raporu çevirisinde yapılacak küçük hatalar, yasal süreçte karmaşaya yol açabilmektedir. Bu durumda ilk iş olarak uzman bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekir. Bilirkişi raporu, önce yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli bilirkişi raporu tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı bilirkişi raporu tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı bilirkişi raporu tercümesi de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız. 

Bilirkişi Raporu Tercümesi Fiyatları

            Bilirkişi raporu tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli bilirkişi raporu tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı bilirkişi raporu tercüme fiyatları ne kadar? Apostil onaylı bilirkişi raporu tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli tercüme bürosu Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Bilirkişi Raporu Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00