Boşnakça Tercüme

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Boşnakça Tercüme, Hint-Avrupa dil ailesinin Baltık Slav dilleri koluna bağlıdır. Bosna Hersek’in 3 ana dilinden biridir. Boşnakça ; Sırbistan, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Kosova’nın onaylanmış azınlık dilidir.
Bosna-Hersek Şubat 1992’de bağımsızlığını ilan etmiştir. 7 Nisan 1992’de ABD ve diğer batılı ülkelerce tanınmış, 22 Mayıs 1992’de de Birleşmiş Milletler’e yaptığı üyelik başvurusu kabul edilmiştir.
Bosna Hersek yaklaşık 400 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış bir bölgedir.Geçmişten günümüze her zaman Bosna-Hersek’in yanında olmuş bir ülkeyiz. Dolayısıyla ortada çok büyük bir kültür alışverişi olmuştur.
Bosna-Hersek’in köklü bir yüksek eğitim geçmişi vardır. İlk yüksek eğitim kurumu 1531’de Gazi Husrev Bey tarafından kurulmuştur. Ülkenin ilk modern üniversitesi ise 1940 yılında kurulan Saraybosna Üniversitesi’dir. Bosna-Hersek, bugün pek çok devlet okulunun yanı sıra özel üniversitelerle de eğitim vermektedir. “Bosna-Hersek Bilim ve Sanatlar Akademisi” bölgenin en önemli sanat okullarındandır. Bosna Hersek’te eğitim almayı düşünüyorsaniz karşınıza şu üniversiteler çıkar: Saraybosna Üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Zenica Üniversitesi. Uluslararası geçerliliğe sahip “Uluslararası Travnik Üniversitesi”nde eğitim alıp mezun olduğunuzda Avrupa ülkelerinde çalışma imkanına sahip olabileceğiniz mavi diplomanız olacaktır. Bu diploma Avrupa’nın 47 ülkesinde geçerli olacaktır. Uluslararası Travnik Üniversitesi diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır. Bosna üniversiteleri Boşnakça ve İngilizce eğitim verirken Travnik Üniversitesi Türkçe destekli eğitim imkanı da sunmaktadır. Siz yine de Boşnakça Türkçe tercüme ve Türkçe Boşnakça tercüme yapan tercüme bürolarına gidip gerekli belgelerinizin Boşnakça tercümesini yaptırın ve Boşnakça noter tasdikli yeminli tercümesini de alarak öyle yola çıkın.
Bosna-Hersek’te gezilip görülecek birçok tarihi yapı mevcuttur: Sırp Ortodoks Katedrali, Bosna Hersek Yahudileri Müzesi ve İsa’nın Kalbi (Sacred Heart) Katedrali önemli dini yapılardır.
Bir diğer önemli yer, Saraybosna Umut Tünelidir. Her ne kadar acı hatıraları hatırlatsa da Bosna Savaşı’nda yaşananları daha iyi anlayabilmek için mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir.
Mostar Köprüsü, 1566’da Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından yapılmış, savaşta zarar görmüş sonra aslına uygun onarılmış, görüşmeye değer tarihi bir yapıdır.
Asya ile Avrupa’yı bağlayan koridorlardan biri üzerinde bulunan Saraybosna, tıpkı kardeş ülke Türkiye gibi hem doğu hem de batı ile beslenmiş; çeşitli etnik kimliklerin ve inançların harmanlandığı yer olmuştur.Türkiye ve Bosna-Hersek arasındaki diplomatik ilişkiler 29 Ağustos 1992’de başladı. Bosna-Hersek’in Ankara ve İzmir’de iki elçiliği ve İstanbul’da bir konsolosluğu varken, Türkiye’nin Saraybosna’da bir elçiliği ve Mostar’da bir konsolosluğu bulunmaktadır. Bu da Boşnakça tercüme bürolarını devreye sokarak Boşnakça Türkçe tercüme ve Türkçe Boşnakça tercümenin yolunu açmaktadır.

Boşnakça Yeminli TercümeTürk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme.İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme.Boşnakça tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Boşnakçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs.  Boşnakça tercüme ; Türkçe  Boşnakça tercüme ve  Boşnakça Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Boşnakça tercüme bürosunda yeminli  Boşnakça tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız. Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Boşnakça tercüme ister Boşnakça Türkçe tercüme hizmetini Boşnakça tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Boşnakça tercüme büroları ve yeminli Boşnakça tercüme bürolarında, Türkçe Boşnakça   çeviri ve  Boşnakça Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Boşnakça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Boşnakça yeminli tercümanlarımız; sürücü belgesi tercümesi, apostil tercümesi, doğum belgesi tercümesi, silah taşıma ruhsatı tercümesi, nüfus cüzdanı sureti tercümesi vs. daha birçok belgede  Boşnakça yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Boşnakça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Boşnakça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sulh sözleşmeleri tercümesi, teminat mektupları tercümesi, ibranameler tercümesi, kanun metinleri tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Boşnakça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Boşnakça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: hakediş raporu tercümesi, kalite belgesi tercümesi, teknik rapor tercümesi, kalite yönetim sistemi tercümesi  vs.

Boşnakça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen  Boşnakça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Boşnakça yeminli öğrenci belgeleri

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Boşnakça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda,  Boşnakça noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır.Bu belgeler: transkript belgesi tercümesi, tapu belgeleri tercümesi, ticari sözleşmeler tercümesi, patent belgeleri tercümesi, şirket faaliyet raporu tercümesi vb.

Boşnakça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden  Boşnakça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Tıp tez ve ödevler tercümesi, adli tıp raporları tercümesi, tahliller tercümesi, tıbbi ürün lisansları tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Boşnakça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Boşnakça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

Boşnakça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Boşnakça  sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, düğün, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Bosna Hersekli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Boşnakça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi, başarı belgesi gibi  Boşnakça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Boşnakça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Boşnakça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Yüksek lisans ve doktora başvuruları tercümesi, üniversite başvuruları tercümesi, akademik literatür araştırması tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Boşnakça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir.  deşifre Boşnakça tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs.hizmetlerimiz vardır.

Boşnakça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Boşnakça simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

Boşnakça tercüme fiyatları : Boşnakça yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Boşnakça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Türkçe Boşnakça tercüme , Boşnakça Türkçe tercüme , başka dillerden Boşnakçaya tercüme, Boşnakçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00