Bulgarca Tercüme

Bulgarca Tercüme

Bulgarca Tercüme, Hint-Avrupa dil ailesinin  Güney Slav dillerine bağlı dildir. Bulgaristan’ın resmi dilidir. Bulgarca dünyada; Ukrayna, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Macaristan, Romanya, Moldova, Türkiye ve Bulgar azınlıkların olduğu Avrupa’da konuşulmaktadır. Dünyada yaklaşık 12 milyon kişi Bulgarca konuşmaktadır.

Bulgaristan 2007 yılında AB üyesi olmuştur. Bulgaristan’daki üniversite eğitimine göz attığımızda buradaki üniversitelerden mezun olan öğrencilerin “Mavi Diploma “sahibi olduklarını görmekteyiz. Mavi Diploma sahibi olanlar, Tüm AB ülkelerinde sorunsuz çalışabilmektedirler. Bu üniversitelerden alınan diplomalar EUA (Avrupa Üniversiteler Birliği) diploması olacağı için öğrenci, mezuniyet sonrası gerek Türkiye’de gerekse bir başka ülkede iş bulabilmektedir. Bulgar eğitiminin uluslararası avantajları, gelecek kaygısı yaşamak istemeyen gençlerin Bulgaristan’a akın etmesini sağlamaktadır. Bulgaristan’da üniversite okumak istiyorsanız belgelerinizin Bulgarca yeminli tercüman tarafından noter yeminli Bulgarca tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Bulgaristan ekonomisinin en önemli sektörleri sanayi, toptan ve perakende ticaret, ulaşım, konaklama ve yemek hizmetleri, kamu yönetimi, savunma, eğitim, insan sağlığı ve sosyal hizmet faaliyetleridir.

Bulgaristan ile Türkiye’nin ticari ilişkileri her geçen yıl daha da artış göstermektedir. Türkiye Bulgaristan’ın en büyük 3. ticaret ortağı konumundadır. İki ülke arasındaki ticaret hacmi dengeli bir şekilde ilerlemektedir. Bulgaristan’da büyüklü küçüklü 1500 civarında Türk şirketi kurulmuştur. Türk müteahhitleri de bölgedeki projelerde gayet aktiftir. Bu örnekler, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gayet yolunda olduğunun göstergesidir. Türkiye’nin Bulgaristan’dan aldığı ürünler şunlardır: petrol ve mineral yağları, bakır, elektrik enerjisi, ay çiçek tohumu, yolcu taşımacılığında kullanılan motorlu araçlar, kanola tohumu, kauçuk borular/hortumlar ve çinkodur.Türkiye’nin Bulgaristan’a sattığı ürünler şunlardır: petrol ve mineral yağları, bakır ve hurda, otomobil ve diğer motorlu aralar, tel ve kablolar, işlenmemiş alüminyum, otomotiv yedek parçası, şekillendirilmiş demir-çelik mamulleri, monitörler ve projektörler, plastik ve plastikten yapılmış eşyalar, örme eşyalardır. Bulgaristan’da iş kurmak ya da bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler; sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Bulgarca tercüme bürolarına , Bulgarca Türkçe tercüme ve Türkçe Bulgarca tercüme yapan noter yeminli Bulgarca tercümeye ve mütercim tercümanlara başvurmak zorundadırlar.

Bulgaristan, 130 km uzunluğundaki beyaz ve altın renkli kumsallarıyla, yaz aylarındaki ideal sıcaklıklarıyla deniz turizmi için çok uygundur. Ülkede kayak, snowboard, kayak pisti ve diğer kış sporları için çok uygun birkaç kayak alanı vardır ve kış turizmi için elverişlidir. Hidrotermal yeraltı sularıyla, balneoloji mineral sularıyla, şifalı çamurlarıyla sağlık turizmi için cazibe merkezlerinden biri konumuna gelmiştir. Bulgaristan’da 3 milli park, 11 tabiat parkı ve 55 doğa koruma alanı ve 4.500 civarında yer altı formasyonu vardır. Alexander Nevski Katedrali ,St George Rotunda Kilisesi, Banyabaşı Camii gibi tarihi ve mimari yapıları da turistlerce ziyaret edilmektedir. Tüm bu doğal ve tarihi  güzellikler, Bulgaristan’a milyonlarca turistin gelmesini sağlamaktadır. Bulgaristan’a turist olarak gitmeyi düşünüyorsanız Bulgarca Türkçe tercümeye ve Türkçe Bulgarca tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

            Bulgarca tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Bulgarcadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Bulgarca tercüme büroları ve Bulgarca yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Bulgarca tercüme hem de Bulgarca Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Bulgarca tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Bulgarca yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

            Bulgarca tercüme büroları ve yeminli Bulgarca tercüme bürolarında, Bulgarca Türkçe çeviri ve Türkçe Bulgarca çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Bulgarca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Bulgarca yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, terhis belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede Bulgarca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Bulgarca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Bulgarca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Vekaletname tercümesi, taahhütname tercümesi, muvafakatname tercümesi, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Bulgarca teknik tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Bulgarca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, tıbbi broşür tercümesi, doktor raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, ilaç prospektüsü tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Bulgarca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Bulgarca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.  Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Bulgarca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Bulgarca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Bulgarca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vs. mahkeme belgeleri tercümesi, sözleşme tercümesi, mahkeme kararları tercümesi, diploma tercümesi, pasaport tercümesi, ehliyet tercümesi vs.

Bulgarca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Bulgarca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, tıbbi broşür tercümesi, doktor raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, ilaç prospektüsü tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Bulgarca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Bulgarca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Bulgarca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Bulgarca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak basın toplantıları tercümesi, eğitim sunumları tercümesi, nikah şahitliği tercümesi, fabrika ziyaretleri tercümesi, iş toplantıları tercümesi vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Bulgar, Norveçli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Bulgarca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Bulgarca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Bulgarca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya Bulgarca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Denklik belgesi tercümesi, kurs belgeleri tercümesi, nakil belgesi tercümesi, ÖSYM sonuç belgesi tercümesi, diploma tercümesi, tez tercümesi vs. belgeleriniz  yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Bulgarca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Bulgarca deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle yanınızdayız. Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Bulgarca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Bulgarca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Bulgarca tercüme fiyatları ne kadar? ,  Bulgarca yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Bulgarca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bulgarca Türkçe tercüme , Türkçe Bulgarca tercüme , başka dillerden Bulgarcaya tercüme, Bulgarcadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

 

 

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00