Diploma Eki Tercümesi

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

DİPLOMA EKİ TERCÜMESİ

            Diploma eki, bir işe veya eğitim kurumuna başvuran kişinin yeterliliğinin ve bilgi seviyesinin anlaşılmasına yardımcı olan bir belgedir. Yurt dışında bir üniversiteye, işe veya kursa başvurulduğunda, alınan eğitimde neler öğrenildiğini anlatmada yardımcı olacak bu evrakın ilgili dile çevrilmesi gerekir. Buna diploma eki tercümesi denmektedir.

Diploma eki; yükseköğretim diplomasına ve transkriptine ek olarak verilen, diplomanın tamamlayıcısı ve diplomadan ayrı olarak geçerliliği olmayan bir belgedir. Diploma ekinde; verilen yeterliliğin türü ve seviyesi, yeterliliği veren kurum, derslerin içeriği, not sistemi ve ulusal eğitim sistemine ilişkin detaylar teyit edilir. Bu belge; sadece verildiği ülkede ne anlama geldiği bilinen diplomanın, başka ülkeler tarafından da anlaşılmasına yardımcı olur.

Değişen dünya şartlarına bağlı olarak ülkelerin sürekli olarak eğitim yapılarını değiştirmek zorunda olmaları, diploma ekine ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur. Diploma ekinde belirtilen eğitimin düzeyi, içeriği ve statüsü hakkında verilen bilgilerle ülkelerarası iş gücü dolaşımında kişilerin diplomalarının adil bir şekilde değerlendirilmesi kolaylaşmıştır. Bazı üniversiteler yabancı dilde bir adet diploma ekini orijinal diplomayla birlikte vermektedir fakat kişi gitmek istediği ülkenin dilinde mevcut bir diploma ekine sahip değilse diploma eki tercümesi yaptırmak zorundadır. Diploma eki tercümesiyle bireylerin diplomaları; yurt dışında okunabilir ve mukayese edilebilir olmuş ve insanlar yurt dışında iş ve eğitim olanaklarına daha kolay ulaşabilmişlerdir.

Diploma eki tercümesi; Türkiye’de denklik belgesi alırken, yurt dışında denklik belgesi alırken ve üniversiteye kaydolurken kullanılır. Türkiye’de YÖK ve UAK, denklik için noter onaylı diploma ekini ve yeminli diploma eki tercümesini istemektedir.

Diploma eki yurt dışında bir üniversiteye ya da denklik birimine verilecekse yeminli tercüme zorunludur fakat noter tasdiki kurum isteğine kalmıştır. Diploma eki tercümesi için bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Diploma eki ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli diploma eki tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı diploma eki tercümesi yapılmış olur. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Diploma eki tercümesi, işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Bunun en sağlıklı yolu da yeminli tercüme bürolarından hizmet almaktır. Yeminli tercüme Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

            Diploma eki tercümesi fiyatları, yeminli diploma eki tercümesi fiyatları, noter onaylı diploma eki tercümesi fiyatları tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine, sayfa sayısına ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli tercüme büroları Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Diploma Eki Tercümesi Yaptığımız Diller

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00