Diploma Tercümesi

DİPLOMA TERCÜMESİ

Diploma tercümesi; yaşadığınız ülkeden aldığınız diplomanın, hayallerinizi süsleyen ülkede geçerli olabilmesi için o ülkenin diline çevrilmesi demektir. Eğitimlerinize yurt dışında devam etmek istiyorsanız okuyacağınız okula diplomanızın onaylı tercümesini ibraz etmeniz gerekmektedir.

Türkiye’ye yapılacak göçmenlik başvurularında, yabancı ülkelerde şirketlere yapılacak iş başvurularında, yurt dışında lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora vs. eğitimi almak istendiğinde diplomanın noter onaylı tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Diplomanın yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi ve noter tasdikli olması geçerliliği için şarttır. Diploma, ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve tercüman, çevrilen belgenin tüm sorumluluğunu alarak belgeyi imzalar ve kaşeler. Böylece yeminli diploma tercümesi hazırlanmış olur. Sonra belge notere gider. Belgenin noter tarafından imzalanıp mühürlenmesiyle noter onaylı diploma tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı diploma tercümesi de tamamlanmış olur. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Diploma Tercümesi nerede kullabilirim ?

Diploma Tercümesini 2 farklı tercümesini isteyebilirsiniz. Türkiye’de denklik birimi yapılacak ise, Diploma transkript ve diploma ekinin tercümesini yaptırıp noter tasdik sonrasında YÖK denklik birimi yada UAK birimine verilmesi gerekiyor.

Yurtdışında denklik almak yada üniversite başvurularında ise Diploma tercümesi noter tasdik apostil yaptırarak diplomanızı kullanabilirsiniz. Harici olarak üniversite başvurularında ÖSYM yerleştirme belgesi tercümesi ÖSYM sonuç belgesi de tercümesi yapılması ve noter tasdik yapılması, Apostil yapılması gerekiyor.

Diploma Tercümesine Noter Tasdik Gerekli mi ?

Diploma tercümesi yapıldıktan noter tasdik ve apostil yapılması gerekiyor yurtdışı üniversite başvuruları için. Bazı ülkerler sadece yeminli tercüme yeterli diyorsa, noter tasdik ve apostil yapılmasına gerek yoktur. Denklik için Noter ve apostil yapılması gerekiyor, üniversite başvurularında ise üniversitenin listesini kontrol etmek gerekiyor.

Denklik almak için Diploma yeminli Tercümesi yeterli midir?

 Yurtdışında üniversite bitirdikten sonra üniversiteden alınan bütün belgelerin yeminli tercümeleri ve sonrasında noter tasdik işlemi sonrasında YÖK yada UAK birimine ön başvuru kullanabilir. Yeminli tercüme yeterli değildir. Türkiye’de kullanacak belgenin Apostil yapılmaz.

Diploma Tercümesi Noter tasdik apostil nasıl yapabilirim ?

Önce Diplomanın gideceğiniz ülkenin resmi dili olarak tercümesi yapılması gerekiyor. 2. Aşama olarak noter tasdik yapılması gerekiyor. 3. Aşama olarak Apostil yapılması gerekiyor. Bazı ülkeler İtalya başta olarak çift apostil isteyebilirler. Önce belgenin kaymakamlıkta yada Valilikte apostil işlemi sonrasında 2. Aşama yeminli tercümesi yapılıp 3. Aşama olarak noter tasdik ve en son aşama olarak tekrardan apostil yaptırılması gerekiyor.

Diploma Tercüme Fiyatları

Diploma tercüme fiyatları 1000 karakter üzerinden yapılmaktadır. Hangi dil olacağına ingilizce tercüme yada almanca yada o ülkenin resmi dili olmasına yada  diplomanın tek sayfa yada iki sayfa olması her diploma birbirinden farklıdır, meslek lisesi diploması anadolu lisesi diploması üniversite yada yüksek lisans diploması olması gibi bir sayfa da olabilir evrakları gördüğümüz anda size net bir fiyat verebiliriz.

Noter Tasdikli Diploma Fiyatı

Noter Tasdikli yapılması için, önce yeminli tercüme yapılması gerekmektedir. Tercüme sonrasında Notere gidip tasdik edilebilir. Noterli diploma fiyatı tercüme gibi sayfa sayısına ve yazının yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Evrakları bize gönderdikten sonra net bir fiyat verebiliriz. Fiyat değişiklileri Noter tarafından yapılır.

Resmi belge onaylarında noterler, anlaştıkları yeminli tercümanlarla çalışırlar. Yeminli tercümanlar tarafından çevrilmeyen belgelere, noter onay vermemektedir. Örneğin yurt dışından alınan herhangi bir diplomanın, Türkiye’de kabulünü sağlamak için yeminli tercüme bürolarından tercüme edilmesi ve noter tasdikli onayının alınması gerekmektedir. Aynı şekilde Türkiye’den alınan bir diplomanın da yurt dışında geçerlilik elde edebilmesi için yabancı dile yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi ve noter onayının alınması kaçınılmazdır.

Noter onaylı diploma tercümesi denildiğinde önümüze geniş bir yelpaze açılmaktadır. Bunun sebebi de eğitimin ilk basamağından başlanarak gelinen son noktaya kadar alınan tüm diploma ve kişisel gelişimle alakalı belgeleri kapsamasıdır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:
noter onaylı ilkokul diploması tercümesi, noter onaylı ortaokul diploması tercümesi, noter onaylı lise diploması tercümesi, noter onaylı ön lisans diploması tercümesi, noter onaylı lisans diploması tercümesi, noter onaylı yüksek lisans diploması tercümesi, noter onaylı doktora diploması tercümesi, noter onaylı öğrenci belgesi tercümesi, noter onaylı başarı belgesi tercümesi, noter onaylı takdir belgesi tercümesi, noter onaylı teşekkür belgesi tercümesi, noter onaylı geçici mezuniyet belgesi tercümesi, noter onaylı sınav sonucu belgesi tercümesi, noter onaylı transkript belgesi tercümesi, noter onaylı katılım belgesi tercümesi, noter onaylı sertifika tercümesi, noter onaylı denklik belgesi tercümesi, noter onaylı niyet mektubu tercümesi vs.

Diploma tercümesi fiyatları, tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

Diploma Tercüme Yapılan Diller

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00