Fransızca Tercüme

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Fransızca Yeminli TercümeFransızca, Hint-Avrupa Dil ailesinin Romen koluna bağlı bir dildir. Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olan Fransızca, bugün şu ülkelerde resmi dil olarak kullanılmaktadır: Fransa, Kongo DC, Kanada, Madagaskar, Kamerun, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Nijer, Senegal, Mali, Ruanda, Belçika, Gine, Çad, Haiti, Burundi, Benin, İsviçre, Togo, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Komorlar, Ekvator Ginesi, Cibuti, Lüksemburg, Vanuatu, Seyşeller, Monako. Bu ülkelerle düşünülen ticaret, üniversite eğitimi, dil okulu okuma  durumlarında belgelerinizin noter yeminli Fransızca tercümesi yapılması gerekmektedir.
Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki 129 milyon insanın %26’sı Fransızca konuşmakta ve %12’si anadili olarak %14’ü ise ikinci dili olarak konuşmaktadır. Bu verilere göre Fransızca; İngilizce ve Almancadan sonra en sık konuşulan üçüncü dildir.
Fransız ihtilali ile birlikte tüm dünyaya yayılan demokrasi, eşitlik, insan hakları, adalet, işçi hakları gibi çağdaşlaşmanın ve insanca yaşamanın temel ögeleri olan kavramların dünyaya yayılmasıyla Fransızlara ve Fransızcaya duyulan sempati artmıştır. Türkiye’de de bu kavramları örnek alan ve buna öncü olan aydınlar ortaya çıkmış ve bundan sonra Fransızca bizim için önemli dillerden olmuştur. Günümüzde ülkemizde Fransızca tercüme yapılmasına hiç şaşırmamak gerek.
Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme.İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme.
Fransızca tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Fransızcadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Fransızca tercüme ; Türkçe Fransızca tercüme ve Fransızca Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Fransızca tercüme bürosunda yeminli Fransızca tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız. Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Fransızca tercüme ister Fransızca Türkçe tercüme hizmetini Fransızca tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Fransızca tercüme büroları ve yeminli Fransızca tercüme bürolarında, Türkçe Fransızca çeviri ve Fransızca Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Fransızca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Fransızca yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, vize başvuru evrakları, ticari sözleşmeler tercümesi vs. daha birçok belgede Fransızca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Fransızca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Fransızca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar,tebligat tercümesi,patent tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Fransızca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Fransızca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, vs.

Fransızca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Fransızca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Fransızca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Fransızca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Fransızca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır.Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, mahkeme kararı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Fransızca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Fransızca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Hastane raporu tercümesi, Sağlık raporu tercümesi, Adli tıp raporu tercümesi, Epikriz raporu tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Fransızca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Fransızca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

Fransızca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Fransızca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Franszıca Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Fransızca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Fransızca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Fransızca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Fransızca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Fransızca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Fransızca deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs.hizmetlerimiz vardır.

Fransızca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Fransızca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

            Fransızca tercüme fiyatları : Fransızca yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Fransızca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Almanca Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00