Hırvatça Tercüme

HIRVATÇA TERCÜME

Hırvatça, Hint-Avrupa dil ailesinde Slav dillerinin güney grubundan Hırvatların konuştuğu bir dildir. Bugün Hırvatistan Cumhuriyeti’nin ve Avrupa Birliği’nin resmî dilidir. Ayrıca Bosna-Hersek’in üç resmi dilinden biridir.

Hırvatistan; Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi, NATO ve Dünya Ticaret Örgütü üyesi olup Akdeniz Birliği’nin kurucu üyelerindendir. 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren ise Avrupa Birliği üyesi olmuştur. Hırvatistan dünyanın en büyük 127.ülkesidir. Ülkede ciddi oranda petrol, kömür, boksit, düşük kalite demir cevheri, kalsiyum, alçıtaşı, doğal asfalt, silis, mika, kil, tuz ve hidroelektrik bulunur.

Hırvatistan’da turizm, hizmet sektörünün büyük bölümünü oluşturmaktadır. Ülke gelirlerinin yaklaşık %20’si turizmden sağlanmaktadır. Dünyada da en çok tercih edilen 18.turistik ülke olan Hırvatistan, özellikle yaz aylarında ve yine daha çok Adriyatik Denizi kıyılarına gelen turistler sayesinde bu sektörden büyük gelir elde etmektedir. Hırvatistan’da birçok derin mağara bulunmaktadır. Ayrıca ülkenin en ünlü gölleri; dolomit ve kireç taşı dizileri üstünden birbirine bağlanan 16 göl ve şelalelerden oluşan Plitvice Gölleri’dir. Göllerin ünü; turkuaz, nane yeşili, gri ve mavi gibi değişik renklerde olmalarından kaynaklanmaktadır. Orta çağ şehirleri ile ünlü olan Hırvatistan, tarihi ve turistik açıdan Avrupa’nın en önemli ülkelerindendir. Dubrovnik Duvarları, Diocletianus Sarayı, Hvar Kalesi, Trogir Tarihi Alanı, Pula Arena gibi tarihi yapılarıyla da çok ilgi görmektedir. Hırvatistan’a turist olarak gitmeyi düşünüyorsanız Hırvatça Türkçe tercümeye ve Türkçe Hırvatça tercümeye ihtiyaç duyacaksınız. Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardımınıza hazırız.

 

Hırvatistan’da okuryazarlık oranı %99.2’dir. Bu oran bile eğitim kalitesi hakkında bir izlenim edinmemizi sağlamaktadır. Hırvatistan’ın eğitim sistemi, araştırmaya katılan ülkeler arasında 22. sıradadır. Ülke, eğitim alanında dünyadaki uluslararası öğrenciler arasında giderek daha popüler bir yer haline gelmektedir. Hırvatistan üniversitelerinden alınan diplomalar, Avrupa birliği diploması olarak da geçmekte ve hemen hemen tüm dünyada tanınmaktadır. Bu sebepten ülkemizden de birçok öğrencinin okumayı tercih ettiği ülkeler arasındadır. Hırvatistan’da üniversite okumak isten öğrencilerin başvuru belgelerinin Hırvatça yeminli tercüman tarafından noter yeminli Hırvatça tercümesinin yapılması gerekmektedir.

 

Türkiye, Hırvatistan’ın bağımsızlığını tanıyan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almıştır ve bu ülke ile her alanda yakın ilişkiler kurmuştur. Hırvatistan’ın NATO’ya katılımını da destekleyen ülkelerden biridir. Son dönemde turizm, bankacılık, enerji, inşaat ve tekstil sektörlerinde Türk firmalarının Hırvatistan’a yönelik ilgileri artmıştır. Büyümenin ve istihdamın sağlanması için yabancı yatırımlara ihtiyaç duyan Hırvat Hükümeti de Türk yatırımcıları ülkeye davet etmektedir. Hırvatistan’daki Türk yatırımları içerisinde turizm-otel-marina işletmeciliği ilk sırada yer almaktadır. Hırvatistan’da Türk müteahhitlik firmalarınca üstlenilmiş birçok proje de yapılmıştır. Bunun dışında iki ülke arasında  ihracat ve ithalat da gayet aktiftir. Hırvatistan’a sattığımız ürünlerimiz: çelik,  çimento cam seramik ve toprak ürünler,  demir ve demir dışı metaller, deri ve deri mamulleri, fındık ve mamulleri,gemi ve yat, halı, hazırgiyim ve konfeksiyon, hububat, bakliyat, yağlı tohum ve mamülleri, kuru meyve ve mamulleri, madencilik ürünleri, meyve sebze mamulleri, mücevher, su ürünleri ve hayvansal mamuller, tekstil ve hammaddeleri, tütün, yaş meyve ve sebze vs. Hırvatistan’dan aldığımız ürünler: dökme demirin, demirin veya çeliğin döküntü ve hurdaları veya bunların eritilmesi ile elde edilmiş külçeler, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar, zzotlu mineral veya kimyasal gübreler, metal dökümhaneleri için dereceler, döküm plakaları, döküm modelleri, metaller, karbürler, cam, plastik vb için kalıplar, petrol gazları ve diğer gazlı hidrokarbonlar vs. Hırvatistan’da iş kurmak ya da bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler; sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Hırvatça tercüme bürolarına , Hırvatça Türkçe tercüme ve Türkçe Hırvatça tercüme yapan noter yeminli Hırvatça tercümeye ve mütercim tercümanlara başvurmak zorundadırlar.

 

            Hırvatça tercüme nedir? TDK’den ilham alarak şöyle ifade edilebilir: Hırvatçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Hırvatça tercüme büroları ve Hırvatça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Hırvatça tercüme hem de Hırvatça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Hırvatça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Hırvatça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Hırvatça tercüme büroları ve yeminli Hırvatça tercüme bürolarında, Hırvatça  Türkçe çeviri ve Türkçe Hırvatça çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Hırvatça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Hırvatça yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Hırvatça yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Hırvatça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Hırvatça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Hırvatça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Hırvatça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Hırvatça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Hırvatça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır. Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Hırvatça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Hırvatça  noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Hırvatça noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Hırvatça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Hırvatça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca  yapılıp size teslim edilmektedir.

Hırvatça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Hırvatça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak  her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Hırvatça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Hırvatça sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Hırvat, Yunan, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Hırvatça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Hırvatça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Hırvatça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Hırvatça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi belgeleriniz  yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Hırvatça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir.  Hırvatça deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Hırvatça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Hırvatça simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Hırvatça tercüme fiyatları ne kadar? ,  Hırvatça yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Hırvatça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Hırvatça Türkçe tercüme , Türkçe Hırvatça tercüme , başka dillerden Hırvatçaya tercüme, Hırvatçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.