İngilizce Tercüme

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

ingilizce tercüme ingilizce yeminli tercüme
İngilizce Tercüme Bürosu

İngilizce , dünyada en çok kullanılan dillerin başında gelmektedir. Resmi olarak üçüncü en çok kullanılan dil olsa da konuşulan dil olarak bakıldığında, dünyada birinci sırada yer almaktadır. Resmi dili İngilizce olan bağımsız devletler şunlardır: Amerika Birleşik devletleri, Hindistan, Pakistan, Nijerya, Filipinler ,Birleşik Krallık, Güney Afrika ,Sudan, Kanada, Uganda, Gana, Avustralya, Madagaskar, Kamerun, Zimbabve, Malavi, Zambiya, Ruanda, Sierra Leone, Papua Yeni Gine,Singapur, İrlanda, Yeni Zelenda, Liberya, Jameika, Namibya, Lesotho, Botsvana, Mauritius, Svaziland, Togo, Fiji, Guyana, Solomon Adaları, Malta, Bahamalar, Belize, Barbados, Vanuata, Saint Lucia, Mikronezya, Kiribati, Grenada, Seyşeller, Dominika, Antigua ve Barbuda, Marshall Adaları, Saint Kitts ve Nevis, Palau, Nauru. Özerk olmayan,resmi dili İngilizce olan ülkeler ise şu şekildedir: Hong Kong, Poto Riko, Guam, ABD Virjin Adaları, Jersey, Kuzey Mariana Adaları, Man Adası, Bermuda, Guernsey, Amerikan Samoası, Cayman Adaları, Cebelitarık, Britanya Virjin adaları, Cook Adaları, Turks ve Caicos Adaları, Anguilla, Montserrat, Saint Helena, Falkland Adaları, Norfolk Adası, Christmas Adası, Niue, Tokelau, Tristan da Cunha, Pitcairn Adaları. Bu ülkelerle düşünülen ticaret, üniversite eğitimi, dil okulu okuma durumlarında belgelerinizin noter yeminli İngilizce tercümesi yapılması gerekmektedir.

Uluslararası kullanım yaygınlığı ve geçerliliği İngilizcenin “küresel ortak dil” ,“evrensel ortak dil” ve “dünya dili” unvanlarını kazanmasını sağlamıştır. İngilizce; dünyanın hemen hemen her yerinde bilim, sanat, ticaret, eğitim,t eknik, diplomasi ve eğlence alanlarında kullanılan bir dil olduğundan tercümesi de en fazla yapılan dil olmuştur. Ülkemiz de İngilizce tercüme alanında önemli bir pozisyondadır. İngilizce tercüme büroları ve İngilizce yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe İngilizce tercüme hem de İngilizce Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli İngilizce tercümeye ihtiyaç duyulduğunda çalınacak kapı yine İngilizce yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur. Genellikle resmi belgelerde böyle bir yol izlenir.

İngilizce tercüme büroları ve yeminli İngilizce tercüme bürolarında, Türkçe İngilizce çeviri ve İngilizce Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır.

İngilizce yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. İngilizce yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, vize başvuru evrakları vs. daha birçok belgede İngilizce yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

İngilizce hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından İngilizce hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, gizlilik sözleşmeleri,yasa ve yönetmelik tercümesi, taahhütname tercümesi, kira kontratı tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

İngilizce teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda İngilizce teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, vs.

İngilizce web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen İngilizce web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

İngilizce noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına İngilizce noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, İngilizce noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler :vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi, vekaletname tercümesi vs.

İngilize tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden İngilizce tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çevirinizi bize teslim edebilirsiniz.

İngilizce katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de İngilizce katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

İngilizce sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan İngilizce sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

İngilizce yeminli öğrenci belgeleri tercümesi

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi İngilizce yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

İngilizce Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman İngilizce akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi, referans mektubu tercümesi, tez özeti tercümesi vs. hizmetlerimiz mevcuttur.

İngilizce deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. İngilizce deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle yanınızdayız.

İngilizce simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur İngilizce simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

İngilizce tercüme fiyatları , İngilizce yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle İngilizce tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kızılay tercüme bürosu olarak gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

İngilizce Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00