İspanyolca tercüme

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

İspanyolca ya da diğer adıyla Kastilya dili, Hint-Avrupa dil ailesinin Romen koluna bağlı bir dildir. Dünyada en çok konuşulan üçüncü ana dildir. Resmî dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Ekvator Ginesi, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela’dır. Bu ülkelerden birinden üniversite eğitimi almak istiyorsanız ya da bir dil okuluna gidip İspanyolca öğrenmek istiyorsanız veya ticaret yapmak istiyorsanız belgelerinizin noter yeminli İspanyolca tercümesi yapılması gerekmektedir.

Günümüz Türk-İspanyol ilişkileri 1782 tarihli “Barış, Dostluk ve Ticaret Antlaşması”na dayanmaktadır. Anlaşmanın adından da anlaşılabileceği gibi bugün iki ülke arasındaki ilişkiler gayet iyi durumdadır. Ayrıca İspanya, Türkiye’nin AB üyeliğini de desteklemektedir. İspanya’nın Ankara’da bir büyükelçiliği ve İstanbul’da bir başkonsolosluğu bulunmaktadır.
Sadece siyasi anlamda değil ticari manada da iki ülke birbirinin destekçisidir. Türkiye’de faaliyet gösteren 610’dan fazla İspanyol firması var. Akdeniz kültürünün sıcaklığı ve canlılığının yanı sıra turizm, tarih, sanat, edebiyat ve gastronomi alanlarında da İspanyol kültürü ön plana çıkmaya başladı. Tüm bu ilişkiler İspanyolca Türkçe tercümenin ve Türkçe İspanyolca tercümenin ülkemizde revaçta olmasını sağlamıştır.

İspanyolca tercüme; İspanyolcaya ait ekonomik, siyasi, ticari, edebi, tıbbi, hukuki, medya, sanat, eğitim, inşaat-yapı, vatandaşlık işlemleri vb. tüm evrak ve belgelerin Türkçeye çevrilmesidir. İspanyolca tercüme bürolarında, aynı tarz belgeler ve evraklar Türkçeden de İspanyolcaya çevrilir.

İspanyolca çevirinin İspanyolca tercüme bürolarında ya da İspanyolca yeminli tercüme bürolarında yapılması en doğrusudur. Bazı durumlarda yabancı resmi belgelerin tasdik mecburiyeti olduğundan İspanyolca noter yeminli tercümenin de yapılması gerekmektedir.

İspanyolca tercüme bürolarında ve yeminli İspanyolca tercüme bürolarında, Türkçe İspanyolca tercüme ve İspanyolca Türkçe tercüme olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

İspanyolca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. İspanyolca yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, vize başvuru evrakları vs. daha birçok belgede İspanyolca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

İspanyolca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman İspanyolca tercümanlarımız tarafından İspanyolca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme kararı tercümesi, yeminli beyanlar, gizlilik sözleşmeleri vs.

İspanyolca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda İspanyolca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi vs

İspanyolca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen İspanyolca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra İspanyolca tercüme  web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır.Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

İspanyolca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına İspanyolca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Devlet onayını da almanız gereken durumlarda, İspanyolca noter tasdikli yeminli tercüme yapan Ankara tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.  Bu belgeler : vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

İspanyolca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden İspanyolca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi, tıbbi broşür tercümesi vs

İspanyolca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir.Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de İspanyolca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, broşür tercümesi vs.

İspanyolca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan İspanyolca sözlü tercüme , işinde uzman olan İspanyolca tercüman tarafından yapılmalıdır. İspanyolca tercüme bürosu olarak toplantı, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. İspanyol, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz; uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

İspanyolca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir.Diploma tercümesi,  diploma eki tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi İspanyolca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz

İspanyolca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlamaya uzman İspanyolca tercüman  tarafından İspanyolca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Referans mektubu tercümesi, doktora tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi vb. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

İspanyolca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. İspanyolca deşifre tercümedeki yetkinliklerimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, röportaj ses kaydı vs.

İspanyolca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  İspanyolca simultane tercüme. Kongre, festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

İspanyolca Türkçe tercüme , Türkçe İspanyolca tercüme , başka dillerden İspanyolcaya tercüme, İspanyolcadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

            İspanyolca yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, kelime sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.