İsveççe Tercüme

İSVEÇÇE TERCÜME

İsveççe, Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri koluna bağlı bir dildir. İsveççe; İsveç, Finlandiya, Avrupa Birliği, Aland ve İskandinav Kurulu’nun resmi dilidir. Bu ülkelerden herhangi biriyle ticaret, üniversite eğitimi, dil okulu okuma gibi planlarınız varsa belgelerinizin noter yeminli İsveççe tercümesinin yapılması gerekmektedir.

İsveç, Sibirya ile aynı enlemde yer almasına karşın ılıman bir iklime sahiptir. Ülkede yıl boyunca dört mevsim belirgin bir biçimde görülebilmektedir. Ülke topraklarının %15’i Kuzey Kutup Dairesi içinde yer almaktadır. Ülke, batı ve kuzeyde Norveç, güney ve güneydoğuda Baltık Denizi, doğuda ise Finlandiya ve Bothnia Körfezi’yle çevrili adeta bir doğa harikasıdır. Yarıdan fazlası ormanlarla kaplı, irili ufaklı yüz binden fazla göle sahip, Kuzey Kutup Çemberinin bile kuzeyinde bulunan Riksgransen ve Norrbatten’deki Abisko gibi ünlü kış sporları merkezleri çok sayıda yerli ve yabancı turisti çekmektedir. Yarısı su altında yarısı da su üstünde olan Öresund Köprüsü, ilginç tasarımlı Turnin Torso Gökdeleni, Liseberg Eğlence Parkı, Slotsskogen ve Botanik Bahçesi, Uppsala Kalesi ,Stockholm Katedrali, Royal Palace ve Nobel Müzesi gibi yapılar; ülkeye gezmeye gidenlerin ilgi odağı olmaktadır. Bütün bu doğal ve mimari güzelliklerinin yanında muhteşem kuzey ışıklarını da görmek istiyor ve İsveç’e bir gezi planlıyorsanız İsveççe Türkçe tercüme ve Türkçe İsveççe tercüme hizmetine ihtiyaç duyacaksınız.

İsveç’te tarım, ülkenin güneyinde; ormancılık da kuzeyinde gelişmiştir. Verimli su gücüne, demir filizine, uranyuma ve diğer minerallere sahip olan İsveç, çok yönlü bir hammaddeye ve sanayiye sahiptir. İsveç’in belli başlı sanayi ürünleri: makina, taşıt araçları, gemi inşaası (dünya üretiminde üçüncü), elektronik donanım, telefon, uçak, harp araçları, lokomotif, bilyalı yataklardır.

İsveç’le ticari ve siyasi ilişkilerimiz Osmanlı İmparatorluğu dönemine dayanmaktadır. İki ülke arasında 1737’de Ticaret Anlaşması, 1739’da “Barış, Birlik ve Dostluk İttifakı” imzalanmış, ardından ilişkilerimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 31 Mayıs 1924 tarihinde imzalanan Dostluk Anlaşmasıyla  gelişerek devam etmiştir. Türkiye’nin İsveç’e ihraç ettiği ürünler: motorlu taşıtlar, tekstil ürünleri, krom cevherleri ve buzdolaplarıdır. İsveç’ten ithal ettiğimiz ürünler şunlardır: demir cevherleri ve konsantreleri, kaolin, inorganik madde sıvanmış kağıtlar, demir/çelik döküntü ve hurdaları ile ilaç oluşturmaktadır.  İsveç’le ticaret yapmak istiyorsanız sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan İsveççe tercüme bürolarına , İsveççe Türkçe tercüme ve Türkçe İsveççe tercüme yapan noter yeminli İsveççe tercümeye ve mütercim tercümanlara çok ihtiyacınız olacaktır.

Kuzey Avrupa’da İskandinavya Yarımadası’nda yer alan İsveç’te, eğitime büyük önem verilmektedir. Devlet, eğitim kurumlarını desteklemekte ve ülkedeki her öğrenci, eşit şartlarda eğitim almaktadır. Eğitim kalitesi bakımından dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ülkeler arasında ilk 10’da yer almaktadır. İsveç’in çok iyi ekonomik yaşam koşullarına sahip olması, Avrupa Birliği üyesi olması, dünyanın en sağlıklı ülkeleri arasında gösterilmesi, yenilikçi bir ülke oluşu, üniversitelerinin İngilizce konuşulan eğitim programları sunması, bağımsız ve yaratıcı düşüncenin yanında olması öğrencileri buraya çeken büyük etmenlerdir. İsveç’te üniversite eğitimi almak isterseniz İsveççe tercüme bürolarına gidip İsveççe Türkçe tercüme ve Türkçe İsveççe tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli İsveççe tercümesini yaptırabilirsiniz.

 

            İsveççe tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: İsveççe başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. İsveççe tercüme büroları ve İsveççe yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe İsveççe tercüme hem de İsveççe Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli İsveççe tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer İsveççe yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

            İsveççe tercüme büroları ve yeminli İsveççe tercüme bürolarında, İsveççe Türkçe çeviri ve Türkçe İsveççe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

İsveççe yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. İsveççe yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede İsveççe yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

İsveççe hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman İsveççe tercümanlarımız tarafından İsveççe hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

İsveççe teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda İsveççe teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

İsveççe web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen İsveççe web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra İsveççe tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

İsveççe noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına İsveççe noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, İsveççe noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

İsveççe tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden İsveççe tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

İsveççe katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de İsveççe katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs

İsveççe sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan İsveççe sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. İsveçli, Makedon,  Arap. Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır

İsveççe yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi İsveççe yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

İsveççe Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman İsveççe akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

İsveççe deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. İsveççe deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

İsveççe simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur İsveççe simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

İsveççe tercüme fiyatları ne kadar? ,  İsveççe yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle İsveççe büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İsveççe Türkçe tercüme , Türkçe İsveççe tercüme , başka dillerden İsveççeye tercüme, İsveççeden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.