Konşimento Tercümesi

KONŞİMENTO TERCÜMESİ

Konşimento tercümesi, uluslararası ticaretin sekteye uğramaması için gereklidir. Konşimento tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Deniz yolu taşıma senedi olan konşimento, bir kıymetli evraktır. Belirtilen malın mülkiyetini de temsil eden bir belgedir, ciro edilebilir. Ciro edilmesiyle konşimentoda belirtilen mal el değiştirir. Konşimento aynı zamanda malı yükletene verilen, emre ve nama düzenlenebilen ve belge konusu malların taşınmak üzere kabul edildiğini gösteren bir makbuzdur. Konşimento; bir gemi şirketinin veya onun yetkili acentesinin ya da gemi kaptanının malı yükletene verdiği, emre ve nama düzenlenebilen ve belgede yazılı malların taşınmak üzere kabul edildiğini gösteren bir taşıma sözleşmesidir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Konşimento Tercümesi Nedir?

Deniz yolu taşımacılığında, bir gemiye teslim edilen yükün alındı belgesine konşimento adı verilir. Konşimento adı verilen bu kıymetli evrakın, başka dillere çevrilmesine konşimento tercümesi denmektedir.

Konşimento Tercümesi Nereden Alınır?

Konşimento, ürünün alındığının ve verildiğinin resmi olarak kaydedilmesi için kullanılan bir belgedir. Konşimento üzerinde; ihracatçı adı ve adresi, ithalatçı adı ve adresi, nakliye firması adı ve adresi, gönderilen malın ağırlığı, maddi değeri ve sayısı, yükleme ve varış liman bilgisi, yükleme tarihi, ürün açıklaması ve paket sayısı, navlun ödeme bilgisi, imza ve evrak düzenleme tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. Tercüme esnasında bu bilgilerin doğru ve eksiksiz çevrilmesi büyük önem arz etmektedir. Yanlışlık söz konusu olduğunda ithalatçı firmanın malı gümrükten çekmesi zorlaşır.

Konşimento tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli konşimento tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı konşimento tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı konşimento tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Konşimento Tercümesi Fiyatları

Konşimento tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli konşimento tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı konşimento tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı konşimento tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Konşimento Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00