Makedonca Tercüme

MAKEDONCA TERCÜME

Makedonca-tercumeMakedonca tercüme Makedonca başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Makedonca tercüme büroları ve Makedonca yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Makedonca tercüme hem de Makedonca Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Makedonca tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Makedonca yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Makedonca, Güney Slav dillerinin Doğu grubundan bir dildir. Makedonların ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin resmî dilidir. Arnavutluk, Romanya, Sırbistan ülkelerinin onaylanmış azınlık dilidir. Ayrıca yazıya dökülen ilk Slav dili de  Makedonca’dır.

Kuzey Makedonya; sanat, mimari, şiir ve müzik alanlarında zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Her yıl şiir, sinema ve müzik festivalleri düzenlenir. Struga Şiir Akşamları, ülkedeki en önemli kültürel etkinliklerdendir. Dünyanın 50’den fazla ülkesinden şairleri bir araya getiren büyük bir organizasyondur. Yine her yıl yaklaşık 20 gece Üsküp’te düzenlenen “Mayıs Opera Akşamları” önemli bir kültürel faaliyettir. Makedonya; günümüze kadar iyi korunmuş Roma ve Osmanlı döneminden kalma köprüleri, tarihi binalarıyla dikkat çekici bir ülkedir. Ülke, sahip olduğu ulusal parkları, doğal güzellikleri ve sakin yapısı ile turistlere keyifli bir zaman geçirme ayrıcalığını tanır. Ziyaret edecek başlıca tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri şunlardır : Vardar Nehri üzerine kurulan Tarihi Taş Köprü, Tarihi Üsküp Kalesi, Stobi antik kenti, Matka Kanyonu, Mavrovo Milli Parkı, Debre Gölü, Ohri Gölü vs. Makedonya’ya gezi amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız Makedonca Türkçe tercümeye ve Türkçe Makedonca tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.
Osmanlı döneminden bu yana Makedonya önemli bir tarım alanı olma özelliğine sahip olmuştur.  Adeta Avrupa’nın sebze ve meyve ambarıdır ve tarım, ülkenin başlıca geçim kaynaklarındandır. Yetiştirilen ürünler: buğday, üzüm, mısır, patates, pamuk, tütün, haşhaş, susam, pirinç ve eriktir.  Ayrıca bölge, zengin demir yataklarına sahiptir. Makedonya’nın dağlık kesimlerinde hayvancılık da yaygın olarak yapılmaktadır. Koyun, sığır, domuz ve tavuk en çok beslenen hayvanlardır. Göllerde balıkçılık yapılır.

Makedonya ekonomisi tarım ve sanayiye dayalıdır. Ayrıca ormancılık ve madencilik de ekonomide önemli yer tutar. Ülke topraklarında bulunan bakır, kurşun, çinko, kaolin, dolomit, jips, kireçtaşı, demir, gümüş çıkarılarak işlenir. Makedonya Cumhuriyeti’i bağımsızlığını kazandığından beri Türkiye, birçok açıdan olduğu gibi ekonomik açıdan da  onu desteklemiştir. İki ülke arasındaki ilişkilerin ekonomik boyutuna baktığımızda karşımıza şunlar çıkar: Makedonya’nın Türkiye’den ithal ettiği başlıca ürünler: turunçgiller, tekstil, beyaz eşya, mobilya, metal ürünleri ve ilaçtır. Türkiye’nin Makedonya’dan ithal ettiği ürünler ise Demir-çelik, sentetik dokuma, tuğla, metal ürünleri, ham deri ve hurdadır. Ticari olarak biribirine ihtiyaç duyan bu iki ülke için sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Makedonca tercüme bürolarına , Makedonca Türkçe tercüme ve Türkçe Makedonca tercüme yapan noter yeminli Makedonca tercümeye ve mütercim tercümanlara ne kadar ihtiyaç duyulduğu çok açık ortadadır.

Makedonya’daki üniversiteler, genel olarak devlet tarafından maddi olarak desteklenmektedir çünkü üniversiteler, Makedon eğitim sistemi içerisinde önemli eğitim kurumları kabul edilir. Makedonya’da üniversite okuyan öğrencilerin yaptıkları çoğu proje, uluslararası müdahale ile finanse edilmektedir. Dünya Bankası ve AB, bu finanseyi sağlayanların başında gelmektedir. Avrupa Birliği ile Makedonya eğitim alanında ortaklık programları imzalamıştır. Bu sayede Makedonya’da eğitim kalitesi yeterli seviyeye ulaşmıştır. Tüm bu sebeplerin yanında Türk öğrencilerin özellikle Makedonya’daki üniversiteleri tercih etmelerinde kültürel olarak yakınlık ve eğitimin daha ucuz olması gibi etkenler de önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Makedonyadaki üniversiteler birçok ülkenin yüksek öğretim kurumlarınca tanınmakta ve bu üniversitelerden alınan diplomalar tüm AB ülkelerinde geçerli kabul edilmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma almayı düşünen öğrencilerin belgelerinin Makedonca yeminli tercüman tarafından noter yeminli Makedonca tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Makedonca tercüme büroları ve yeminli Makedonca tercüme bürolarında, Makedonca Türkçe çeviri ve Türkçe Makedonca çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Makedonca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Makedonca yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Makedonca yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Makedonca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Makedonca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Makedonca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Makedonca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.

Makedonca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Makedonca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Makedonca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Makedonca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Makedonca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Makedonca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Makedonca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çevirinizi üstlenmeye hazırız.

Makedonca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Makedonca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Makedonca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Makedonca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz.Makedon,  Arap. Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Makedonca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Makedonca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Makedonca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Makedonca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi büyük emekler vererek yazdığınız bu akademik yazıları gözümüzden bile sakınarak tercüme edeceğimize inanabilirsiniz

Makedonca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Makedonca deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs. hizmetlerimizle yanınızdayız.

Makedonca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Makedonca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Makedonca tercüme fiyatları ne kadar? ,  Makedonca yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Makedonca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Makedonca Türkçe tercüme , Türkçe Makedonca tercüme , başka dillerden Makedoncaya tercüme, Makedoncadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00