Mezuniyet Belgesi Tercümesi

MEZUNİYET BELGESİ TERCÜMESİ

            Mezuniyet belgesi tercümesi, E-devlet üzerinden alınan bu belge resmi bir belgedir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler, Türkiye’den aldıkları mezuniyet belgelerini eğitim görmek istedikleri ülkenin resmi diline çevirmek zorundadırlar. Mezuniyet belgesinin mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Tercüme yapılırken mezuniyet belgesi üzerinde bulunan ad, soyad, mezun olduğu okul, diploma notu vs. bilgilerin tam ve doğru olarak tercüme edilmesi gerekmektedir. Bazı üniversiteler bu belgenin noter tasdik ve apostil onayını istemektedir. Vize başvurularında noter tasdik genel anlamda gerek yoktur. Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Mezuniyet Belgesi Tercümesi Nedir?

Mezuniyet belgesi, diploma hazırlanana kadar diplomanın yerini tutan bir belgedir. Bu belge, diploma alınana kadar resmi işlemlerde kullanılabilmektedir. Diploma ile aynı işleve sahip olan geçici mezuniyet belgesi, öğrencinin diploma aslını teslim almasına kadar geçen süreçteki boşluğu doldurmak için geliştirilen bir prosedürün ürünüdür. Mezuniyet belgesinin alındığı ülkenin resmi dilinden, gidilecek ülkenin resmi diline çevrilmesine mezuniyet belgesi tercümesi denir.

 Mezuniyet Belgesi Tercümesi Nereden Alınır?

Ülkemizde her yıl binlerce lise ve üniversite öğrencisi mezun olmaktadır. Mezuniyetlerinin ardından lise öğrencileri çeşitli üniversitelere başvururken, üniversite öğrencileri iş başvurusunda bulunurken diplomaları hazır değilse mezuniyet belgelerini ibraz etmektedirler. Bazı dernek ve kurumlar da öğrenci bursları başvurularında mezuniyet belgesi isteyebilmektedirler. Bu belge, üniversitelerin öğrenci işlerinden veya e-Devlet sisteminden alınabilmektedir. Uluslararası alanda çalışma yürütmeyi amaçlayan öğrenciler için mezuniyet belgesi tercümesi gerekmektedir. Bunun için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli mezuniyet belgesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı mezuniyet belgesi tercümesi yapılmış olur. Mezuniyet belgesi resmi bir belge olduğu için son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı mezuniyet belgesi tercümesi de tamamlanmış olur. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

  Mezuniyet Belgesi Tercümesi Fiyatları

Mezuniyet belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli mezuniyet belgesi tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı mezuniyet belgesi tercüme fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Noter Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00