Nikah Evrakları Tercümesi

NİKAH EVRAKLARI TERCÜMESİ

Nikah evrakları Tercümesi, Türk vatandaşları ile evlenmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin; bekarlık belgesi, doğum belgesi ve pasaportu Türkçeye tercüme edilmeli ve noter tasdiklerinin yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bekarlık ve doğum belgesinin apostilli olarak alınması zorunludur zira apostilsiz evraklar geçerli değildir. Bu belgelerin apostillerinin de Türkçe çevirisi yapılıp noterde onaylaması gerekmektedir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Nikah Belgelerinin Listesi

  • Pasaport
  • Doğum Belgesi
  • Bekarlık Belgesi
  • Eğer daha önce evlendiyse boşanma evrakları yeminli tercüme ve noter tasdik yapılmak zorundadır.

Farklı ülkenin vatandaşlarının evlenebilmesi için öncelikle gerekli evrakların tercümesinin yapılması ve bağlı olunan evlendirme dairesine başvuruda bulunularak nikah için gün alınması gerekmektedir. Bu aşamada evlendirme dairesinden söz konusu yabancı dil için evliliğin resmiyet kazanması adına bir nikah tercümanı talep edilmektedir. Nikah tercümanlığı için çiftlerin vekalet verdiği bir yeminli tercüman görevlendirilmektedir.

Türkiye’de bütün kamu kurumlarında olduğu gibi Evlendirme Dairelerinde de tüm işlemler Türkçe yapılmaktadır. Türk vatandaşı ile evlenecek yabancı uyruklu kişi, yeteri kadar Türkçe bilmiyorsa nikahları, yeminli tercümanın sözlü tercümesi eşliğinde kıyılmak zorundadır. Yine iki yabancı vatandaş da Türkiye’de evlenmek istediklerinde, Türkçeleri kendilerini ifadede yetersiz kalıyorsa ana dillerinden Türkçeye çeviri yapabilecek bir yeminli sözlü tercümanı nikah saatinde yanlarında hazır bulundurmaları gerekmektedir.  Yeminli nikah tercümanının notere kayıtlı yemin zaptını yanında bulundurması ve nikah işlemi başlamadan önce evrakları nikah memuruna ibraz etmesi gerekmektedir. Nikah başlayınca yeminli sözlü tercüman, nikah memurunun yanında yerini alır ve soruları ve cevapları yabancı ülke vatandaşı kişiye ya da çifte tercüme eder ve evlendirme işlemi böylece tamamlanır.

Türk vatandaşları, yabancı yetkili makamlar huzurunda evlilik yapabilmektedir fakat yurt dışında yapılan evliliğin Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili makamlarına bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde evlilikleri Türkiye’de tanınamaz.

Nikah evrakları tercümesi yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen nikah evrakları, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli nikah evrakları tercümesi hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı nikah evrakları tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı nikah evrakları tercümesi de tamamlanmış olur Nikah tercümesindeki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak nikah dairelerinde tercüme hizmeti de vermekteyiz.

Nikah evrakları tercüme fiyatları

tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Nikah tercümanlığı fiyatlarında ise yine dilin yaygın ya da az kullanımı önemlidir ayrıca nikah yapılacak yerin uzaklık mesafesi ya da nikahın yapılacağı mekân da fiyatın değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Tercüman ücretinin yanı sıra yol ve yemek masraflarının da karşılanması gerekmektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00