Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ TERCÜMESİ

Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi,  Kişiler; kendileri ve alt ya da üst soylarına ait nüfus kayıt örneklerini herhangi bir il veya ilçe nüfus müdürlüğünden alabilirler. Nüfus kayıt örneği alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir. SGK, adliyeler, ceza infaz kurumları, vergi daireleri, tapu müdürlükleri, sosyal yardımlaşma müdürlükleri, üniversiteler, belediyeler gibi kamu kurum ve kuruluşları vatandaşların nüfus bilgilerini kendi sistemlerinden görebilirler bu sebeple nüfus kayıt örneği istemezler, isteseler de verilmez. Ülkemizde nüfus kayıt örneği, birçok yerden başvuru için istenmektedir. Bu nedenle yurt dışından gelen misafirlerin de başvurularının kabul edilebilmesi için nüfus kayıt örneklerinin tercümesi edilmesi gerekmektedir.

Nüfus kayıt örneği tercüme yaptırmak için tercüme bürolarından hizmet almak gerekmektedir. Nüfus kayıt örneği tercümesi, mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Tercüme yapılırken bütün bilgiler eksiksiz ve doğru olarak çevrilmelidir. Yeminli tercüme Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Nüfus Kayıt Örneği Nedir?

Vukuatlı nüfus kayıt örneği, içinde belgeyi talep eden kişinin birinci dereceden yakınlarının (anne, baba, kardeş, eş, çocuk) doğum, ölüm, evlenme, boşanma, adres bilgisi vb. gibi temel bilgilerinin bulunduğu resmi bir evraktır. Bu belgeye aile nüfus kayıt belgesi de denmektedir. Nüfus kayıt örneğinin çeşitli sebeplerle alındığı ülkenin resmi dilinden başka bir dile çevrilmesine nüfus kayıt örneği tercümesi denir.

Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

Nüfus kayıt örneği il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-devlet uygulamasından da kolaylıkla alınabilmektedir. Nüfus kayıt örneği tercümesi; genellikle yurt dışında eğitim, burs ya da iş amaçlı başvurular esnasında ya da miras işlemleri ve mahkemelerde talep edilmektedir. Ayrıca vize ve göçmenlik başvurularında elçilik ve konsoloslukların mutlaka istediği evraklardan biridir. Vukuatlı nüfus kayıt örneğini konsolosluğa sunmadan önce yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Nüfus kayıt örneği ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli nüfus kayıt örneği tercüme hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı nüfus kayıt örneği tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı nüfus kayıt örneği tercümesi de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Nüfus Kayıt Örneği Tercüme Fiyatları

Nüfus kayıt örneği tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli nüfus kayıt örneği tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı nüfus kayıt örneği tercüme fiyatları ne kadar? Apostil onaylı nüfus kayıt örneği tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara çeviri bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00