Patent Tercüme

PATENT TERCÜME

 Patent Tercüme Yenilikçi buluş ve fikirleri desteklemek, ülkeyi ileri götürebilecek çalışmaları teşvik etmek, buluşlardaki teknik çözümlerin sanayide kullanılabilirliğini araştırmak, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak, kişilerin buluş ve fikirlerini kayıt altına alarak güvence sağlamak vs. amaçlarla patent verilir.

Yurt dışından ithal edilen veya yurt dışına ihraç edilen ürünlerin patent çevirisinin yaptırılması ürün sahibinin haklarını koruma altına alır. Patent tercüme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay yeminli tercüme ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Patent Tercüme Nedir?

Dünya çapında yeni olan, sadece hayali değil aynı zamanda pratikte hayata geçirilebilen, kolayca düşünülüp ortaya koyulamayacak türden bir buluşun ya da icadın tüm yetkilerinin bir kişi ya da şirkete ait olmasını resmileştiren koruma belgesine patent denir. Bu belgenin herhangi bir nedenle başka bir dile çevrilmesine patent tercümesi denmektedir.

Patent Nereden Alınır?

Bir ürün ya da buluşun patenti alındığında; üretim, satış ve pazarlama gibi tüm ticari ve hukuki haklar belirli bir süre ile patent sahibine geçer. Patentler; satılabilir, lisanslama yoluyla başkalarına kiralanabilir ya da miras olarak başka kuşaklara aktarılabilir. Patent tescil edildiği andan itibaren, bir defa olmak üzere hak sahibine 20 yıllık koruma sağlar. Süresi biten patent, halka mal olur ve isteyen herkesin kullanımına açık hale gelir.

Firmaların farklı bir ülkede yapılan buluşun ya da icadın üretim ya da ithalat hakkını satın almak istemeleri durumunda patent tercümesi yaptırmaları gerekmektedir. Patent tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli patent tercüme hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı patent tercüme yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı patent tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Patent Tercüme Fiyatları

Patent tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli patent tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı patent tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı patent tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara yeminli tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Yeminli Patent Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00