Terhis Belgesi Tercümesi

TERHİS BELGESİ TERCÜMESİ

 Terhis Belgesi Tercümesi, Ülkemizde akademik kariyer yaparken ya da bir işe başvururken erkeklere askerliğin yapılıp yapılmadığı sorulmaktadır. Askerliğini yapıp terhis belgesini alan gençlerin, yüksek lisans ya da doktora yapmalarında yahut işe girmelerinde bir engel kalmamaktadır. Terhis belgesi tercümesi, yurt dışına çıkışlarda veya yurt dışında yaşarken çeşitli kurumlar tarafından talep edilebilen bir belgedir ve bu durumda tercüme bürolarından hizmet almak gerekmektedir. Terhis belgesi resmi bir evrak olduğu için  mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Tercüme yapılırken belgedeki ad, soyad, kimlik numarası, askerlik statüsü, sevk tarihi, terhis tarihi vs. eksiksiz ve doğru olarak tercüme edilmelidir. Terhis belgesi çevirisinde kesinlikle resmi bir dil kullanmak ve samimiyetten uzak durmak gerekmektedir. Ankara yeminli tercüme bürosu İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Terhis Belgesi Tercümesi Nedir?

Bir erkeğin askerlik görevini yerine getirdiğini kanıtlayan belgeye terhis belgesi denir. Terhis belgesinin alındığı ülkenin resmi dilinden başka bir  ülkenin resmi diline çevrilmesine terhis belgesi tercümesi denmektedir. Askerlik terhis belgesine bakılarak kişinin kimlik bilgilerine, askerliğini kaç ay yaptığına, nerede ve ne zaman askerlik yaptığına vs. bilgilere ulaşmak mümkündür.

Terhis Belgesi  Tercümesi Nereden Alınır?

Yurtdışına çıkmak için yapılan başvurular sırasında, erkek adaylardan istenen belgelerden biri de terhis belgesidir. Bu belge, adayın askerliğini nerede, hangi pozisyonda askerlik yaptığı ve terhis tarihi gibi bilgileri içerir. Eğer aday askerliğini tamamlamamışsa, tecil olunan tarih belirtilir. Askerlik terhis belgesi e-devletten alınabilmektedir. Terhis belgesinin gerekli prosedürlere uygun olarak istenilen dile çevrilmesi çok önemlidir. Bu konuda destek alabilmek için muhakkak bir yeminli tercüme bürosuna gidip profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Terhis belgesi ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli terhis belgesi çeviri hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı terhis belgesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı terhis belgesi çeviri de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Terhis Belgesi Tercümesi Fiyatları

Terhis belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli terhis belgesi tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı terhis belgesi tercüme fiyatları ne kadar? Apostil onaylı terhis belgesi tercümesi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Terhis Belgesi Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00