Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi

TİCARET SİCİL GAZETESİ TERCÜMESİ

Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi, Ticaret Sicili Gazetesi’nin asıl amacı, yeni kurulmuş bir şirketin duyurulmasıdır.Sermaye şirketlerinin kuruluş aşamasında Ticaret Sicili Gazetesi’ne ilan vermesi zorunludur. Limited ve anonim şirketleri de bu grupta yer alır. Şahıs şirketlerinin bu konuda herhangi bir zorunluluğu yoktur  fakat ithalat ve ihracat gibi işlemler sırasında şahıs şirketlerinin sicil gazetesi suretleri, ilgili kurumlar tarafından talep edilebildiği için şahıs şirketlerinin de kuruluş ilanı vermesi gerekli hâle gelmektedir.

“Yurt dışında İşe Yerleştirme Hizmetine Dair Yönetmeliğin 5. Maddesi”ne göre yurt dışındaki işlerinde işçi çalıştıracak Türk firmalarından Ticaret Sicil Gazetesi çevirisi istenmektedir. Resmî belge tercümesi hizmetlerinden biri olan Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankaradaki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi Nedir?

Şirket kuruluşlarını, yönetim kurulu kararlarını, kanunun emrettiği mahkeme ve diğer ilanları, genel kurul kararlarını, flaş ve konkordato kararlarını, kuruluşların ana sözleşme tadillerini, şirket isim değişikliklerini duyuran; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından tatil günleri haricinde çıkartılan gazeteye Ticaret Sicil Gazetesi denir. Ticaret Sicil Gazetesi’nin çeşitli sebeplerle başka bir ülkenin diline çevrilmesine Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi denir.

 Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi Nereden Alınır?

Türkiye’de faaliyet gösteren şirket veya kurumlar, kendilerine ait güncel veya değişen bilgileri Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlamaktadır. Ticaret Sicil Gazetesi’nin internet sitesinden, 1957’den günümüze kadar verilmiş ilanlar sorgulanabilmektedir. Bu ilanlar dijital olarak görüntülenebilir, ilanların çıktısı alınabilir ve hem elektronik hem de ıslak imzalı örnekleri talep edilebilmektedir.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan ilanlar, şirketlerin gerçekleştireceği bazı işlemler için ilgili kurumlar tarafından istenebilmektedir. Bu ilanlar, şirketin resmî durumuna dair bir belge niteliği taşımaktadır. Kurumlara, ilanın bulunduğu gazetenin aslı ya da sicil müdürlüklerince ıslak ya da e-imza ile onaylanmış suretleri ibraz edilebilmektedir.

Vize işlemlerinde, yurt dışı ortaklıklarında, uluslararası ihalelerde, uluslararası ticaret ve bankacılık işlemlerinde, yurt dışı şube açılımında vb. birçok nedenle Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi istenmektedir. Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi Fiyatları

Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı Ticaret Sicil Gazetesi tercümesi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

            Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Ticaret Sicil Gazetesi Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00