Ukraynaca Tercüme

UKRAYNACA TERCÜME

Ukraynaca TercümeUkraynaca tercüme; Ukraynacaya  ait ekonomik, siyasi, ticari, edebi, tıbbi, hukuki, medya, sanat, eğitim, inşaat-yapı, vatandaşlık işlemleri vb. tüm evrak ve belgelerin Türkçeye çevrilmesidir. Ukraynaca çeviri bürolarında, aynı tarz belgeler ve evraklar Türkçeden de Ukraynacaya çevrilir.

Ukraynaca çevirinin Ukraynaca çeviri bürolarında ya da Ukraynaca yeminli çeviri bürolarında yapılması en doğrusudur. Yabancı resmi belgelerin tasdik mecburiyeti olduğundan Ukraynaca yeminli tercümenin yapılması gerekmektedir. Bu aynı zamanda noter onayının da olması anlamına gelmektedir.

Ukraynaca, Doğu Slav dillerine ait bir dildir. Ukrayna’nın ve Transdinyester’in resmî dilidir. Belarus, Bosna Hersek, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Moldova, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya’nın onaylanmış azınlık dilidir.
Ukrayna, geniş ve verimli tarım arazileri nedeniyle dünyanın en büyük tahıl ihracatçıları arasında yer almaktadır. Ukrayna, dünyanın en geniş 46. ülkesi, topraklarının tamamı Avrupa’da olan en geniş ikinci ülkedir.
Türkiye ile Ukrayna’nın eskiden günümüze tarihî, coğrafî ve kültürel yakınlıkları olmuştur. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler 1990’larda Türkiye’nin, Ukrayna’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olmasıyla başlamıştır. Türkiye’nin Kiev’de büyükelçiliği, Odessa’da konsolosluğu vardır. Ukrayna’nın da Ankara’da büyükelçiliği, İstanbul’da konsolosluğu vardır. İki ülkenin siyasi ilişkileri, Ukraynaca Türkçe tercüme ve Türkçe Ukraynaca tercümeyi kaçınılmaz kılmıştır.

Ukrayna, yüzyıllardır eğitime değer veren bir ülke olmuştur. Helikopterin mucidi ve dünyaca ünlü Skorsky -helikopterlerinin tasarımcısı Igor Ivanovich Sikorsky, periyodik cetvelin yaratıcısı Dimitri İvanoviç Mendeleev de eğitimlerini Ukrayna’da tamamlamışlardır. Ukrayna’da 500’den fazla üniversite bulunmakta ve üniversitelerin akademik kadroları oldukça başarılıdır. Ukrayna üniversiteleri tüm Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınmaktadır. Dil bilmek ülkemiz açısından çok değerlidir, Ukraynaca veya İngilizce öğrenerek iki dil ile üniversite eğitimlerinizi tamamlamak isterseniz Ukraynaca tercüme bürolarına gidip Ukraynaca Türkçe tercüme ve Türkçe Ukraynaca tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Ukraynaca tercümesini yaptırabilirsiniz.
Ukrayna sahip olduğu geniş ve verimli toprakları, zengin maden ve kömür kaynakları, sanayisi, akademik araştırma kadroları, iyi eğitilmiş iş gücü ile oldukça yüksek bir ekonomik potansiyele sahiptir.
Türkiye, Ukrayna’nın en önemli ticari ortaklarından biridir. Türkiye-Ukrayna ticaret hacmi son yıllarda artış göstermektedir. Ukrayna’nın Türkiye’ye ihraç ettiği tarım ürünlerinin başında yağlı tohumlar, yağ, gıda sanayi kalıntıları, şeker ve sebze geliyor. Ukrayna’nın Türkiyeden en fazla ithal ettiği gıda ürünleri ise mısır, ayçiçeği, aspir, pamuk tohumu yağları, yemiş ve meyve, sebze, tütün ve balık vs. Ukrayna’yla ticaret yapmak isterseniz Ukraynaca tercüme bürolarına gidip Ukraynaca Türkçe tercüme ve Türkçe Ukraynaca tercüme hizmetinden yararlanarak  ticari belgelerinizin noter yeminli Ukraynaca tercümesini yaptırabilirsiniz.

Ukrayna’nın başkenti Kiev, liman şehri Odessa, öğrenci kenti Lviv ülkenin turizmde öne çıkan şehirlerdir. Bu şehirlerde bolca katedral, kilise, müze, tarihi yapı bulunmktadır. Ülke genelinde UNESCO’nun “Dünya Mirası” kapsamında 9 yapı ve yer bulunmaktadır. Bunlar: Sudak Kalesi, Hansaray-Bahçesaray, St. Sophia Katedrali ve Kiev-Pechersk Manastırı, Lviv Eski Şehir Merkezi, Bukovinalı ve Dalmaçyalı Metropolitlerinin Konutu, Hersonisos, Ahşap Kiliseler, Chernihiv Eski Şehir Merkezi, Kamaniçe Kalesi. Ukrayna’ya dinlenme amaçlı giden tabiat aşıkları için de Kiev parkları, Dinyeper Kanyonu, Optimistiçeskaia Mağarası, Uritskie Uçurumu, Aşıklar Tüneli, Kortitsa Ulusal Parkı, Zaporojya Merkez Parkı, Shevchenka Parkı hem dinlenmek hem de çevreyi izlemek için ideal yerlerdir. Karpat Dağlarında bulunan Kadim Kayın Ormanı doğa yürüyüşleri, piknik yapmak ve temiz hava almak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ziyaret edip güzel zaman geçirmek için Ukrayna’ya gitmek isterseniz Ukraynaca Türkçe tercüme ve Türkçe Ukraynaca tercümeye ihtiyaç duyacaksınız. Ankara tercüme büromuzda size yardım etmek için hazırız.

Ukraynaca çeviri bürolarında ve yeminli Ukraynaca tercüme bürolarında, Türkçe Ukraynaca tercüme ve Ukraynaca Türkçe tercüme olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Ukraynaca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Ukraynaca yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, tapu belgesi tercümesi, ikametgah tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, sabıka kaydı tercümesi vs.vize daha birçok belgede  Ukraynaca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Ukraynaca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen, çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Ukraynaca tercümanlarımız tarafından Ukraynaca  hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Bu evraklar: kamuhukuku tercümesi, ölüm belgesi tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, kredi sözleşmeleri tercümesi vs.

Ukraynaca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Ukraynaca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: TÜV sertifikası tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik belge tercümesi, uygunluk sertifikası, yeterlilik belgesi tercümesi, CE belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Ukraynaca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Ukraynaca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Ukraynaca tercüme  web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır.Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Ukraynaca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Ukraynaca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Ukraynaca noter tasdikli yeminli tercüme yapan Ankara tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle yanınızdayız. Bu belgeler: boşanma kararı belgesi tercümesi, evlilik belgesi tercümesi, doğum belgesi tercümesi, nüfus cüzdanı tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi vs.

Ukraynaca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Ukraynaca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hizmet sunduğumuz bazı evraklar şunlardır: reçete tercümesi, tıp laboratuvar testleri tercümesi, tıbbi kitaplar tercümesi, tıbbi akademik makaleler tercümesi, tıp araştırma yazıları tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

 

Ukraynaca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir.Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Ukraynaca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak  her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, broşür tercümesi vs.

Ukraynaca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Ukraynaca sözlü tercüme, işinde uzman olan  Ukraynaca tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak düğün, iş yemekleri, mahkemeler, noterler, tanıtım gezileri vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Ukraynalı, Ermeni, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Ukraynaca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi,  diploma eki tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Ukraynaca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Ukraynaca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu, bilim dili kullanarak yazdıkları tez, makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlamaya uzman Ukraynaca tercüman  tarafından Ukraynaca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Ödev tercümesi, makale tercümesi, kitap tercümesi, proje tercümesi, analiz tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Ukraynaca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Ukraynaca deşifre tercümedeki yetkinliklerimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Ukraynaca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir. Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Ukraynaca simultane tercüme. Kongre, festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

 Ukraynaca yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, kelime sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ukraynaca Türkçe tercüme , Türkçe Ukraynaca tercüme , başka dillerden Ukraynacaya tercüme, Ukraynacadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Ukrayna Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00