Vekaletname Tercümesi

VEKALETNAME TERCÜMESİ

Vekaletname Tercümesi, genellikle gayrimenkul işlemleri, banka işlemleri, araba alım-satım işlemleri, miras, muhasebe, kiralama işlemleri vs. durumlarda yararlanılmaktadır.  Resmi işlemlerin yurt dışı kaynaklı olması ya da yurt dışından gelen evrakların ülkemizde resmiyete dökülmesi gerektiği bu gibi durumlarda çeviri hizmetlerinden yararlanılması bir zorunluluktur.

Ülkemizde hazırlanan bir vekaletnamenin yurt dışında kullanılması için noter tarafından onaylanması, yetkili makam tarafından da apostil edilmesi gerekmektedir. Çevirinin yurt dışında yapılması durumunda tercümenin onayının ardından apostili alınmalıdır.

Vekaletname; hukuki bir belge olduğu için çevirisi, gerekli terminolojiye hakim, işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Bunun en sağlıklı yolu da yeminli tercüme bürolarından hizmet almaktır. Yeminli tercüme Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Vekaletname Tercümesi Nedir?

Vekaletname; bir kişinin herhangi bir konuda belirli sınırlar içerisinde başka bir kişiye kendi adına hareket edebilmesi için yazılı olarak yetki verdiği belgeye denir.  Vekalet verilecek olan kişinin 18 yaşından büyük olması ve akli dengesinin yerinde olması gerekmektedir. Vekaletnamenin yazıldığı dilden başka bir ülkenin diline çevrilmesine vekaletname tercümesi denir.

Vekaletname Tercümesi Nereden Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenlenen vekaletnameler, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak hazırlanmalı ve onaylama yetkisine sahip noter tarafından tasdiklenmelidir.

Yabancı uyruklu vatandaşlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı almak amacıyla özellikle gayrimenkul alım satımı ve şirket kuruluşlarında vekaletname çevirisine sık sık başvurmaktadırlar. Bu çeviriler hem sözlü hem de yazılı olabilmektedir. Vekaletname tercümesi için bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Vekaletname ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli vekaletname tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı vekaletname tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı vekaletname tercümesi de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Vekaletname Tercümesi Fiyatları

Vekaletname tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli vekaletname çeviri fiyatları ne kadar? Noter onaylı vekaletname çeviri  fiyatları ne kadar? Apostil onaylı vekaletname çevirisi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine, sayfa sayısına ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli çeviri büroları Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Vekaletname Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00