YÖK Denklik Tercümesi

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

YÖK denklik işlemi, YÖK tarafından tanınan yurt dışı eğitim kurumlarından alınan diplomaların, ülkemizdeki eğitim kurumlarınca verilen diplomalara eşdeğerliğinin tespit edilmesidir. Diploma denklik belgesi ise denkliği talep edilen diplomanın ülkemizde hangi akademik alan ve düzeye eşdeğer olduğunu gösteren belgeye denir. Bu belgenin tercümesine diploma denklik belgesi tercümesi denir.

Bir kişi Avrupa’da üniversiteyi bitirmiş ise diplomasının, transkriptinin, tez kapak özetinin (Yüksek lisans için) ve diploma ekinin yeminli tercümesinin yapılması ardından noter onayı da alındıktan sonra denklik başvurusu yapılmaktadır. Eğer Avrupa dışında bir ülkede bitirmiş ise yine diplomasının, tez kapak özetinin (Yüksek lisans için) ve transkriptinin yeminli tercümesi yapılır ve noter onayı da yapıldıktan sonra denklik başvuru yapılmaktadır.

YÖK Diploma denkliği yabancı kişiler için lisans ve yüksek lisans; Türkiye vatandaşları için de lisans ve yüksek lisans olarak yapılabilmektedir. Doktora denklik için ise UAK ‘a başvurulması gerekmektedir.

Diploma denkliği için e-Devlet ya da YÖK-Denklik web sayfası üzerinden ön başvuru yapılabilmektedir. Başvurudan sonra ilk olarak başvuru sahibinin sunduğu diplomanın gerçekliği teyit edilir. Sonra bir yükseköğretim kurumundan akademik görüş talep edilir. Bu safhada evraklarda herhangi bir eksiklik tespit edilirse başvuru sahibinden eksik evrakı tamamlaması istenir. Yapılan incelemeler sonucunda komisyon raporu hazırlanır ve bu rapor YÖK’e bağlı Tanıma ve Denklik Komisyonu’na sunulur. Tanıma ve Denklik Komisyonu bir değerlendirme yapar ardından görüşünü bildirir. Son olarak Yükseköğretim Yürütme Kurulu tüm veri ve değerlendirmeler ışığında başvuruya dair nihai sonucu bildirir. Söz konusu denklik belgesinin sorgulaması e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

YÖK denklik tercümesi yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belgeler, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli YÖK denklik tercümesi hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı YÖK denklik tercümesi yapılmış olur. YÖK denklik tercümesindeki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak hizmetinize hazırız.

Yök Denklik Tercüme Fiyatları

YÖK denklik tercüme fiyatları; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

Denklik Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00