Vize evrakları tercüme

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Vize , yurt dışı seyahati için o ülke konsolosluğundan alınan izin demektir. Vizeler, çok çeşitli olup belli başlı vize türleri şunlardır: yabancı diplomatlara verilen vizeler, turistler için verilen vizeler, geçiş yapan yolcular için verilen vizeler, gemiciler- hava yolu çalışanları için verilen vizeler, yatırımcı ve tüccarlar için verilen vizeler, öğrenciler için verilen vizeler, işçiler için verilen vizeler, basın mensupları için verilen vizeler, değişim programı için verilen vizeler, mesleki kurslara gitmek için verilen vizeler, NATO çalışanlarına verilen vizeler, din adamlarına verilen vizeler, sporculara verilen vizeler vs. Vize evrakları tercümelerinde Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

Vize başvurularında vize evraklarının tercüme edilmesi gerekmektedir. Bazı konsolosluklar yeminli tercüme isterken bazılarıysa yeminli tercümenin yanında noter onayı ve apostil kaşesi de istemektedir. Buna karşın bazı konsolosluklar ise orijinal Türkçe evrakı kabul etmektedir. Bu durumlar ülkesine ve vize türünü göre değişiklik göstermektedir.

Kanada, İngiltere ve Avusturalya; turist ve öğrenci vizelerinde bütün vize evraklarının İngilizce yeminli tercümesini istemektedir.

Avusturya; turist vizesinde bütün evrakların Almanca yeminli tercümelerini, öğrenci vizesinde ise ÖSYM sonuç belgesinin, ÖSYM yerleştirme belgesinin ve lise diplomasının Almanca yeminli tercümesini, noter onayını ve apostil onayını istemektedir.

Belçika, vize işlemlerinde bütün vize evraklarının Fransızca veya Flemenkçe yeminli tercümelerini istemektedir. İşçi ve erasmus vizelerinde ise neredeyse vize evraklarının hepsinin yeminli tercümesi, noter onayı ve apostil onayı olmak zorundadır.

İtalya, öğrenci vizesinde neredeyse vize evraklarının hepsinin İtalyanca yeminli tercümesini ve apostil onayını istemektedir.

Eğer apostil yaptırmak istediğiniz ülke Lahey Anlaşmasına taraf ülkelerden biriyse, evraklarınızın sırayla önce yeminli tercümesinin, ardından noter tasdikinin ve son olarak da kaymakamlıktan ya da valilikten Apostil onayının yapılması yeterlidir. Eğer gitmek istediğiniz ülke Lahey Anlaşmasına katılan bir ülke değilse evraklarınızın; yeminli tercümesinin, noter tasdik işleminin, valilik ya da kaymakamlıktan apostil onayının, dış işleri onayının ve konsolosluk onayının yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından evraklarınız geçerli olacaktır. Yine de en doğru bilgiyi gideceğiniz ülkenin konsolosluğundan öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Tercüme edilmesi gereken vize evrakları genellikle şunlardır: adli sicil kaydı tercümesi, seyahat sağlık sigortası tercümesi, otel rezervasyonu bilgileri tercümesi, işveren mektubu ve/veya izin onayı tercümesi, şirket faaliyet belgesi tercümesi, çiftçiler için Ziraat Odasından çiftçi belgesi tercümesi, ticaret sicil gazetesi tercümesi, vergi levhası tercümesi, SSK işe giriş bildirgesi tercümesi, son 3 aylık hizmet dökümü tercümesi, son üç ayın maaş bordroları veya maaş yazısı tercümesi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgelerin tercümesi, T.C. kimlik tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi vs.

 

Vize evrakları tercümesi yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen vize evrakları, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli vize evrakları tercümesi hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı vize evrakları tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı vize evrakları tercümesi de tamamlanmış olur Vize evrakları tercümesindeki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak hizmetinize hazırız.

 

Vize evrakları tercüme fiyatları; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

Vize Evrakları Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00