Üniversite Diploması Tercümesi

ÜNİVERSİTE DİPLOMASI TERCÜMESİ

Üniversite diploması tercümesi yapılırken dikkat edilecek hususlar vardır. Bunlar: Mezun olunan okulun adı güncel ve anlaşılır olarak çeviri metninde yer almalıdır. Üniversitelerdeki bölümler, fakültelerin içerikleri ve isimleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tercüme yaparken hedef ülkede ve hedef dilde net bir şekilde anlaşılabilir olmaya özen gösterilmelidir. Diplomanın orijinalinde kaçlık sistemden mezun olunduğu ve not bilgisi yer alıyorsa tercüme metninde de bu bilgilere doğru ve tam bir şekilde yer verilmelidir. Aynı şekilde kişinin mezuniyet derecesine ya da başarılı bir şekilde mezun olduğuna dair bilgiler orijinal diplomada yer alıyorsa bu bilgiler de aslına uygun bir şekilde hedef dile aktarılmalıdır.

            Üniversite diploması tercümesi hizmetini, Ankara çeviri büromuzda uzman yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak yapmaktayız. Yeminli tercümanlarımız tarafından yapılan tercüme, noter onayına sunulmakta, noter onayı alındıktan sonra noter yeminli diploma tercümesi tamamlanmaktadır. Noter onayını alan diplomanın apostil işlemlerini de sorunsuzca yapmaktayız. Tercüme büromuzda üniversite diploma tercümesi, yeminli tercümanlarımız tarafından 2 nüsha halinde yapılmakta ve biri diploma tercümesi isteyen kişide, diğeri de noterde saklanmaktadır.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Üniversite Diploması Tercümesi Nedir?

Üniversite okumak hemen hemen her gencin hayalidir. Buna ulaşmak için çok çabalayıp istedikleri üniversiteye giren şanslı bir kısım, yolunda giden hayatlarına bir de üniversite diploması ekleyerek daha da emin adımlarla hayat yolculuğunda ilerlemeye başlarlar. Yolculuklarına ülke içinde mi yoksa yurt dışında mı devam edeceklerine tam olarak karar verenler, üniversite diplomalarını bu amaç uğrunda kullanmaya başlarlar.

Yurt dışında üniversite bitirip Türkiye’ye gelen Türk ya da yabancı kişilerin veya ülkemizde üniversite okuyup iş için yurt dışına çıkacak şahısların üniversite diplomalarını tercüme ettirmeleri gerekmektedir. Üniversite diploması tercümesi diplomanın alındığı ülkenin resmi dilinden çalışmak için gidilen ülkenin resmi diline tercüme edilmesi demektir.

Üniversite Diploması Tercümesi Nereden Alınır?

Yurt dışında üniversite diploması alıp Türkiye’de çalışmak isteyenlerin YÖK denklik işlemlerini, noter onaylı diploma tercümesini ve yeminli noter onaylı diploma tercümesini yaptırması gerekmektedir. Türkiye’den üniversite diploması alıp yurt dışına taşınanların noter onaylı diploma tercümesini, yeminli noter onaylı diploma tercümesini ve bunun yanı sıra apostil onaylı diploma tercümesini yaptırması şarttır. Bu işlemleri yaptırmak için tercüme bürolarına gitmek gerekmektedir. Diploma tercümesi hizmeti verilirken; diplomanın üzerinde yazılı bulunan ad, soyad, okul numarası, diploma derecesi vb. hiçbir bilgide hata yapılmaması gerekmektedir.  Diplomada yer alan bilgilerde herhangi bir kısaltmaya gidilmemeli, diploma tam ve doğru olarak çevrilmelidir. Ankara çeviri bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte yanınızdayız.

Üniversite Diploması Tercümesi Fiyatları?

Üniversite diploması tercüme fiyatları ne kadar? Üniversite diploması yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Üniversite diploması noter onaylı tercüme fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Ankara tercüme büroları Kızılay şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara yeminli tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Üniversite Diploması Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00