Lehçe Tercüme

LEHÇE TERCÜME

 

Lehçe TercümeLehçe, Hint-Avrupa dil ailesinin Slav dilleri koluna bağlı bir dildir. Polonya’nın ve Avrupa Birliği’nin resmi dilidir. Çek Cumhuriyeti’nin, Slovakya’nın, Romanya’nın ve Ukrayna’nın da onaylanmış azınlık dilidir. Lehçenin, 39 milyonu Polonya’da olmak üzere dünyada toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilmektedir.
Polonya, köklü üniversiteleri ve yüksek standartlarda verdiği eğitimlerle adından sıkça söz ettiren bir ülkedir. Dünya sıralamalarında ilk 1000 üniversite içerisinde 23 okulu bulunmaktadır. Üniversitelerin köklü ve kaliteli eğitim sistemleri, mezuniyet sonrasında öğrencilere iş garantisi sunmaktadır. Birçok uluslararası büyük şirket, özellikle ülkenin yüksek standartlı üniversitelerinden mezun öğrencilerle tanışma toplantıları düzenlemektedir.
Polonya’da bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerin neredeyse tamamı YÖK tarafından tanındığı için alınan diplomalar Türkiye’de geçerlidir. Ayrıca buradan alınan diplomalar, mavi diplomadır, başta tüm Avrupa olmak üzere dünyada 180 ülkede tanınmaktadır. Polonya’da üniversite eğitimi almak isterseniz Lehçe tercüme bürolarına gidip Lehçe Türkçe tercüme ve Türkçe Lehçe tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Lehçe tercümesini yaptırabilirsiniz.

Polonya ekonomisi, İkinci Dünya Savaşı ve çeşitli istilalar yüzünden büyük sarsıntılar yaşamıştır. Tüm bunları atlattıktan sonra bugün Polonya ekonomisi, Avrupa Birliği’nin sekizinci en büyük ekonomisi konumuna yükselmiştir. Polonya endüstrisinin başlıca dalları: gemi yapımı, tekstil, kimya, orman ürünleri, metal sanayii, otomobil, uçak, makina, çimento, alüminyum ve petrol ürünleridir. Son zamanlarda kereste ve kağıt endüstrileri de gelişmeye başlamıştır.Ülkede madencilik ve maden sanayii oldukça gelişmiş durumdadır. Başta kömür, çinko, kurşun ve bakır olmak üzere manganez, kalay, tuz, linyit, petrol, demir ve doğal gaz da önemli yeraltı kaynaklarıdır. Polonya, Batı Almanya ve İngiltere’den sonra Avrupa’nın en büyük kömür üreticisidir.
Polonya’ya ihraç ettiğimiz ürünler: otomobiller, karayolu taşıtları için parçalar, traktörler, toplu halde yolcu taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, buzdolapları ve tekstil ürünleri oluşturmaktadır. Bu ülkeden ithal ettiğimiz ürünler ise: karayolu taşıtları için parçalar, dizel ve yarı dizel motorlar, otomobiller ve sığır etidir. Polonya ile ticaret yapmak istiyorsanız sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Lehçe tercüme bürolarına , Lehçe Türkçe tercüme ve Türkçe Lehçe tercüme yapan noter yeminli Lehçe tercümeye ve mütercim tercümanlara çok ihtiyacınız olacaktır.

Ormanları, nehirleri ve göllerinin yanı sıra birçok şık ve sıcak kente ev sahipliği yapan Polonya; Orta Avrupa’da, zengin tarihi ve muhteşem coğrafyasıyla kuzeyde Baltık Denizi’nden Tatra Dağları’na dek uzanan bir bölgede yer almaktadır. Ülke; doğası, tarihi yapıları ve kültürel etkinlikleriyle her yıl milyonlarca turist çekmektedir. Wawel Kalesi, Białowieża Ormanı, Slowinski Milli Parkı, Tatra Dağları
ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Wieliczka Tuz Madeni, Varşova Eski Şehir, Auschwitz-Birkenau bir de Malbork Kalesi başlıca gezilecek yerlerdir. Bütün bu doğal ve mimari güzellikleri görmek istiyor ve Polonya’ya  bir gezi planlıyorsanız Lehçe Türkçe tercüme ve Türkçe Lehçe tercüme hizmetine ihtiyaç duyacaksınız.

            Lehçe tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Lehçe başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Lehçe tercüme büroları ve Lehçe yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Lehçe tercüme hem de Lehçe Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Lehçe tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Lehçe yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Lehçe tercüme büroları ve yeminli Lehçe tercüme bürolarında, Lehçe Türkçe çeviri ve Türkçe Lehçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Lehçe yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Lehçe yeminli tercümanlarımız; silah taşıma ruhsatı tercümesi, nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Lehçe yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Lehçe hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Lehçe tercümanlarımız tarafından Lehçe hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Lehçe teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Lehçe teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Lehçe web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Lehçe web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Lehçe tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Lehçe noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Lehçe noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Lehçe noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: tapu belgeleri tercümesi, vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Lehçe tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Lehçe tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Lehçe katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Lehçe katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Lehçe sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Lehçe sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Polonyalı, İsveçli, Makedon,  Arap. Rus vs. misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Lehçe yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Lehçe yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Lehçe Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Lehçe akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Lehçe deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Lehçe deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Lehçe simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Lehçe simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Lehçe tercüme fiyatları ne kadar? ,  Lehçe yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Lehçe büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Lehçe Türkçe tercüme , Türkçe Lehçe tercüme , başka dillerden Lehçeye tercüme, Lehçeden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Lehçe Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00