Oda Sicil Kayıt Sureti Tercümesi

ODA SİCİL KAYIT SURETİ TERCÜMESİ

Oda Sicil Kayıt Sureti Tercümesi, Ticaret odaları kanunla kurulmuş kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır. Ticaret Odası kaydı ya da Esnaf Odası kaydı bir zorunluluktur. Ticaret ve Sanayi Odaları; ticaret ve sanayinin kamu yararına uygun olarak gelişmesini, üyelerinin meslek ahlakı, disiplini ve dayanışma içinde çalışmalarını sağlar. Ticaret ve sanayiyi ilgilendiren bilgi ve haberleri derler, üyelerinin mesleklerini icrada ihtiyaç duyabilecekleri her çeşit bilgiyi verir, bölgesindeki iktisadî, ticarî ve sınaî faaliyetlere ait endeks ve istatistikleri tutar ve yayımlar, üyelerinin kayıtlarını tutar vs. birçok görevi vardır.

Resmî belge tercümesi hizmetlerinden biri olan oda sicil kayıt sureti tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara’daki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Oda Sicil Kayıt Sureti Nedir?

Oda sicil kayıt sureti; firmaların bağlı bulunduğu (üyesi olduğu) odayı gösteren resmi kanıt niteliği taşıyan ve alındığı tarihten itibaren 3 ay geçerli olan belgeye denir. Bu evrak; firmaların unvanı, adresi, odaya kayıt tarihi, firma yetkilileri ve faaliyet konusu gibi bilgileri içerir. Oda sicil kayıt sureti belgesi herhangi bir nedenle yabancı bir dile çevrilirse buna oda sicil kayıt sureti denmektedir 

Oda Sicil Kayıt Sureti Nereden Alınır?

Ticaret Odası kaydı için her tacir kullanacağı ticaret unvanını ve bunun altına atacağı imzayı notere tasdik ettirir sonra sicil memuruna sunar. Ticaret siciline kayıtlı tacir ve bu kanuna göre sanayici sıfatını taşıyan tüm gerçek ve tüzel kişilerle şubeleri ve fabrikaları, bulundukları yerin mensup olacakları odalarına kaydolmaya zorunludurlar. Devletin, özel idarelerin veya belediyenin iştiraki bulunan tüzel kişiliğe sahip müesseseler veya bunların şubeleri ve fabrikaları bulundukları yerlerin odalarına kaydolmaya mecburdurlar. Bu kaydın sonucunda her tacirin oda sicil kayıt sureti diğer adıyla faaliyet belgesi hazırlanmış olur.

Yurt dışı menşeli bir firma, yurt dışında kayıtlı olduğu odayı Türkiye’de bir resmi kuruma iletmek istediğinde oda sicil kayıt sureti tercümesi istenmektedir. Aynı şekilde Türkiye’de kurulan bir firmanın Türkiye’de bir odaya kayıtlı olduğunu yurt dışındaki resmi kurumlara ibraz etmesi gerektiğinde yine oda sicil kayıt sureti yani faaliyet belgesi tercümesi talep edilmektedir.

Oda sicil kayıt sureti tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli oda sicil kayıt sureti hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı oda sicil kayıt sureti tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı oda sicil kayıt sureti tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız. 

Oda Sicil Kayıt Sureti Tercüme Fiyatları

            Oda sicil kayıt sureti tercüme fiyatları ne kadar? Yeminli oda sicil kayıt sureti tercüme fiyatları ne kadar? Noter onaylı oda sicil kayıt sureti tercüme fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı oda sicil kayıt sureti tercümesi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Fatura Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00