Kazakça Tercüme

KAZAKÇA TERCÜME

Kazakça TercüöeKazakça tercüme, Kazakçaya  ait ekonomik, siyasi, ticari, edebi, tıbbi, hukuki, medya, sanat, eğitim, inşaat-yapı, vatandaşlık işlemleri vb. tüm evrak ve belgelerin Türkçeye çevrilmesidir. Kazakça tercüme bürolarında, aynı tarz belgeler ve evraklar Türkçeden de Kazakçaya çevrilir. Kazakça çevirinin Kazakça tercüme bürolarında ya da Kazakça yeminli tercüme bürolarında yapılması en doğrusudur. Yabancı resmi belgelerin tasdik mecburiyeti olduğundan Kazakça yeminli tercümenin yapılması gerekmektedir. Bu aynı zamanda noter onayının da olması anlamına gelmektedir.

Kazakça, Kıpçak Türk lehçeleri içerisinde bulunan bir dildir. Kazakistan, Rusya – Altay Cumhuriyeti, Çin – Kazak Özerk İli’nin resmi dilidir. Kazakistan, Orta Asya’nın en büyük ekonomisine sahiptir. Dünya sıralamasında ekonomik anlamda hızla büyüme gösteren Kazakistan, modern yapılaşma anlamında da Dubai’den hemen sonra gelmektedir. Toprakları büyük petrol rezervlerinin yanı sıra mineraller ve metaller de barındırır. Aynı zamanda canlı hayvan ve tahıl üretimi yapan geniş arazileri bulunmaktadır. Kazakistan’da; Sovyetler Birliği tarafından kurulmuş, dünyanın en eski ve bölgedeki en büyük uzay üssü bulunmaktadır. Rus uzay programı Roskosmos sebebiyle hâlâ aktif olarak kullanılan uzay üssünde her yıl çok sayıda operasyon gerçekleştirilmektedir.
Kazakistan’da Türk girişimcilerin özellikle gıda sektörü, ilaç-kimya sanayisi, inşaat, otelcilik ve imalat alanlarında öne çıktıkları görülmektedir. Burada müteahhitlik sektöründe de Türk şirketlerinin faaliyetleri gün geçtikçe artmaktadır. Kazakistan’a ihraç ettiğimiz ürünler: prefabrik yapılar, mücevherci eşyası ve aksamı, tohum, hububat ve kuru baklagil vs. Kazakistan’dan ithal ettiğimiz ürünler: rafine edilmiş bakır, işlenmemiş çinko, petrol gazları ve diğer gazlı hidrokarbonlar vs. Kazakistan ile ticaret yapmak istiyorsanız sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Kazakça çeviri bürolarına , Kazakça Türkçe tercüme ve Türkçe Kazakça tercüme yapan noter yeminli Kazakça çeviri mütercim tercümanlara çok ihtiyacınız olacaktır.

Kazakistan; üniversiteleri, uluslararası saygınlığı, güçlü ekonomisi ve siyasetteki istikrarlı tavrıyla dünyada dikkat çekmektedir. Kazakistan’daki okulların eğitim kalitesi, eğitim ortamlarının gelişmişliği ve aynı zamanda eğitimcilerin kendi alanlarında uzman olmalarıyla günden güne artmaktadır. Her sene dünyanın birçok yerinden öğrencinin geldiği Kazakistan, sahip olduğu gelişmiş eğitim sistemi ve teknolojileri ile öğrencilerin meslek hayatlarına hem teorik hem de pratik eğitimlerle hazırlanmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda birçok ülke ile denklik anlaşması da bulunan bu başarılı eğitim ülkesi, Türk öğrenciler için de her zaman ilk tercihlerden olmaktadır. Kazakistan özellikle ülkemiz ile benzer kültür ve günlük yaşama sahip olduğundan Türkler, burada çok rahat etmektedirler. Kazak halkının Türklere karşı olumlu tutumu da Türk öğrencilerin bu ülkeye olan ilgilerini arttırmaktadır. Kazakistan’da üniversite eğitimi almak isterseniz Kazakça çeviri bürolarına gidip Kazakça Türkçe tercüme ve Türkçe Kazakça tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Kazakça çevirisini yaptırabilirsiniz.

Kazakistan dünyanın en büyük 9. ülkesidir. Birden çok kültürü bir arada yaşatması ve sahip olduğu doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir yerdir. Kazakistan topraklarında Türkler, Moğollar ve Ruslar yaşamıştır. Bu kültürlerin de etkisiyle gezilmesi gereken birçok tarihi yeri vardır. Unesco Dünya Mirası listesinde Kazakistan’ın 3 önemli kültürel mirası bulunmaktadır. Bunlar: Korgalzhyn ve Nauryzumsky rezervleri, Hoca Ahmed Yesevi türbesi, Tamgalı arkeolojik müzesinde bulunan Petrogliflerdir. Ülkenin üçte biri dağlarla kaplıdır. Hazar denizine de kıyısı bulunmaktadır. Kazakistan; dağ, göl ve çöl gibi doğa harikalarına ev sahipliği yaptığı için gezilmesi gereken bir ülkedir. Kazakistan’a ilkbaharda ve sonbaharın başında seyahat edebilirsiniz. Kazakistan’da gezilecek bazı yerler şunlardır: Bayterek Kulesi, Han Şatır, Hoşgörü ve Barış Piramidi, Ile-Alatau National Park, Nur Astana Camii, Kazakistan Merkez Eyalet Müzesi, Almatı Hayvanat Bahçesi, Kazak Halk Müziği Enstrümanları Müzesi, Zenkov Katedrali, Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Altyn-Emel National Park, Medeoii vs. Bütün bu doğal ve mimari güzellikleri görmek istiyor ve Kazakistan’a bir gezi planlıyorsanız Kazakça Türkçe tercüme ve Türkçe Kazakça tercüme hizmetine ihtiyaç duyacaksınız.

Kazakça tercüme bürolarında ve yeminli Kazakça tercüme bürolarında, Türkçe Kazakça tercüme ve Kazakça Türkçe tercüme olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Kazakça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Kazakça yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, tapu belgesi tercümesi, ikametgah tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi vs.vize daha birçok belgede  Kazakça yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Kazakça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen, çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Kazakça tercümanlarımız tarafından Kazakça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Bu evraklar: kamu hukuku tercümesi, ölüm belgesi tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi vs.

Kazakça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Kazakça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: TÜV sertifikası tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik belge tercümesi, uygunluk sertifikası, yeterlilik belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Kazakça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Kazakça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Kazakça tercüme  web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır.Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Kazakça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Kazakça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Kazakça noter tasdikli yeminli tercüme yapan Ankara tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle yanınızdayız. Bu belgeler: boşanma kararı belgesi tercümesi, evlilik belgesi tercümesi, doğum belgesi tercümesi, nüfus cüzdanı tercümesi  vs.

Kazakça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Kazakça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hizmet sunduğumuz bazı evraklar şunlardır: tıp laboratuvar testleri tercümesi, tıbbi kitaplar tercümesi, tıbbi akademik makaleler tercümesi, tıp araştırma yazıları tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Kazakça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir.Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Kazakça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak  her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, broşür tercümesi vs.

Kazakça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Kazakça sözlü tercüme, işinde uzman olan  Kazakça tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak düğün, iş yemekleri, noterler, tanıtım gezileri vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Kazak, Ukraynalı, Ermeni, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Kazakça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi,  diploma eki tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Kazakça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Kazakça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu, bilim dili kullanarak yazdıkları tez, makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlamaya uzman Kazakça tercüman  tarafından Kazakça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Tez tercümesi, makale tercümesi, kitap tercümesi, proje tercümesi, analiz tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Kazakça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Kazakça deşifre tercümedeki yetkinliklerimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, sempozyum ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Kazakça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir. Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Kazakça simultane tercüme. Kongre, festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Kazakça yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, kelime sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kazakça Türkçe tercüme , Türkçe Kazakça tercüme , başka dillerden Kazakçaya tercüme, Kazakçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Kazakça Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00