Adli Sicil Kaydı Tercümesi

ADLİ SİCİL KAYDI TERCÜMESİ

Adli sicil kaydı tercümesi günümüzde kamu kurumlarına ve çoğu özel sektöre alım yapılmadan önce istenen belgelerin başında adli sicil kaydı gelmektedir. Bu evrak kişilerin bir nevi suç işleyip işlemediklerini gösteren bir belgedir. Yurtdışı vize evraklarında istenilen belgenin tercümesi yapılması gerekmektedir. Adli sicil kaydı bir ülkede yaşamak istiyorsanız (Göçmenlik Vize Başvurularında) tercümesi olması gereken bir evraktır. Vize evrakları arasında Kanada İngiltere Amerika gibi ülkelerde vize türü farketmeksizin yeminli tercüme olarak verilmek zorundadır.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nedir?

Adli sicil kaydı, vatandaşın devlet kayıtlarında tutulan suç kaydı olarak tarif edilebilir. Adli sicil kaydına halk dilinde sabıka kaydı da denilmektedir. Adli sicil kaydının alındığı resmi dilden herhangi bir sebeple başka bir ülkenin resmi diline çevrilmesine adli sicil kaydı tercümesi denir.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nereden Alınır?

Adli sicil kaydı, gündelik hayatta resmi işlemlerde en çok istenen belgelerdendir ve adli sicil kaydının temiz olması çok önemlidir. Adli sicil kaydı e-devlet üzerinden rahat bir şekilde alınabilen bir belgedir fakat isteyenler adliyelerden de alabilirler. Bu belge kişilerin suç işleyip işlemediklerini, geçmişlerinin temiz olup olmadığını göstermektedir. Yurt dışı işlemlerinde vize alırken ya da eğitim için giderken adli sicil kaydı tercümesi istenmektedir. Bunun için bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Adli sicil kaydı ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli adli sicil kaydı tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı adli sicil kaydı çevirisi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı adli sicil kaydı tercümesi de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Fiyatları

Adli sicil kaydı çeviri fiyatları ne kadar? Yeminli adli sicil kaydı çeviri fiyatları ne kadar? Noter onaylı adli sicil kaydı çeviri fiyatları ne kadar? Apostil onaylı adli sicil kaydı çeviri fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara çeviri bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Adli Sicil Kaydı Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00