Fince Tercüme

FİNCE TERCÜME

Fince, Ural Altay dil ailesinin Ural koluna mensup bir dildir. Fince, Finlandiya ve Avrupa Birliği’nin resmî dilidir. İsveç, Norveç, Rusya (Karelya) ve ABD’nin bölgesel dilidir.

Finlandiya’da eğitim yüksek düzeydedir. Ülkede üniversite eğitim dili, ağırlıklı olarak Fince ve İsveççedir. Eğitim kalitesinin standartların üzerinde olması, bu ülkedeki lisans programlarına kabul aşamasında büyük bir rekabeti de beraberinde getirmektedir. Eğitim için Finlandiya’yı seçen öğrencileri eğitim kalitesi üst düzey üniversiteler, pek çok İngilizce program seçeneği beklemektedir. Finlandiya’da bulunan üniversitelerin birçoğunun üst düzey eğitim vermesi, yurt dışındaki en iyi üniversiteler sıralamalarında başlarda olması ve müfredat uyumluluğu sayesinde YÖK denkliği ve dolayısıyla Türkiye’de geçerliliği vardır. Finlandiya’da üniversite okumak istiyorsanız  Fince Türkçe tercümeye ve Türkçe Fince tercümeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de Fince tercüme bürosuna gidip belgelerinizin noter yeminli Fince tercümesini yaptırmanız gerekmektedir.

Baltık Denizi kıyısında yer alan, Kuzey Avrupa’nın en güzel ve en yaşanılabilir ülkelerinden biri olan Finlandiya; tarihi yapıları, meydanları, şehir parkları, müzeleri, birbirinden harika doğal güzellikleri ve kuzey ışıklarıyla turistleri kendine hayran bırakan bir ülkedir. Kış aylarında Finlandiya’yı ziyaret etmek isteyenler de ülkenin dört bir yanındaki kayak merkezlerini ziyaret edince gayet memnun kalacaklardır çünkü Avrupa’nın en iyi kayak merkezleri bu ülkededir. Yemyeşil ormanları ve bu harika manzarayı tamamlayan gölleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Finlandiya’da, yaz aylarında güneş 73 gün boyunca batmazken, kış mevsiminde de 51 gün boyunca doğmaz. Finlandiya’nın doğal ve tarihi bazı güzellikleri şunlardır: Suomenlinna Kalesi, Rovaniemi, Turku, Porvoo, Tampere, Oulu, Hameenlinna, Vaasa, Laponya, Lumilinna – Snow Castle of Kemi vs. Finlandiya’ya turistik bir gezi planlıyorsanız yapacağınız gezi öncesinde ve gezi esnasında Fince Türkçe tercüme ve Türkçe Fince tercümeye ihtiyacınız olacak.

Finlandiya serbest piyasa ekonomisine, yüksek refah düzeyine, düşük işsizlik ve yoksulluk oranlarına sahip bir ülkedir. Ülke büyük oranda sanayileşmesini tamamlamıştır. Kişi başı ortalama gelirinin yüksekliğiyle dünya sıralamasında ilk 15 ülke arasında yer almaktadır.

Türkiye ve Finlandiya arasındaki ilişkiler günümüze kadar barış ve dostluk temelinde sürdürülmüştür. Finlandiya’nın Ankara’da bir tane büyükelçiliği bulunur. İstanbul, Antalya, İzmir, Adana ve Alanya’da fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Türkiye’nin de Helsinki’de bir tane büyükelçiliği vardır. Ekonomik ilişkilerimiz de gayet iyi durumdadır. Türkiye’den Finlandiya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomobil, kara taşıtları için yedek parça ve aksesuar, seramik, TV alıcıları, demir-çelik ürünler, motor, tekstil ürünleri, izole edilmiş kablo ve teller, bisiklet ve elektrik transformatörleridir. Finlandiya’dan ithal edilen başlıca ürünlerse; odun hamuru, kâğıt, demir-çelik ürünler, etilen polimerler ve elektrik transformatörleridir. Finlandiya’yla ticaret yapmak istiyorsanız  Fince Türkçe tercümeye ve Türkçe Fince tercümeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de Fince tercüme bürosuna gidip belgelerinizin noter yeminli Fince tercümesini yaptırmanız gerekmektedir.

            Fince tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Finceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Fince tercüme büroları ve Fince yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Fince tercüme hem de Fince Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Fince tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Fince yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Fince tercüme büroları ve yeminli Fince tercüme bürolarında, Fince Türkçe çeviri ve Türkçe Fince çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Fince yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Fince yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Fince yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Fince hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Fince hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Fince teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Fince teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Fince web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Fince web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır. Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Fince noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Fince noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda,  Fince noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Fince tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Fince tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca  yapılıp size teslim edilmektedir.

Fince katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Fince katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Fince sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Fince sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Finlandiyalı, Portekizli, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Fince yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Fince yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Fince Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Fince akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi büyük emekler vererek yazdığınız bu akademik yazılar, yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Fince deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Fince deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs.hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Fince simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Fince simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Fince tercüme fiyatları ne kadar? ,  Fince yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Fince tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Fince Türkçe tercüme , Türkçe Fince tercüme , başka dillerden Finceye tercüme, Finceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.