Finansal Tercüme

FİNANSAL TERCÜME

Hızlı Menü

Finans; bankacılık, borç, kredi, sermaye piyasaları, para yönetimini ve gerekli fonları elde etme sürecini temsil eden kapsamlı bir terimdir. Finansla ilgili belgelerin başka bir dile çevrilmesine finansal tercüme denmektedir.

Sigorta pazarlama tercümesi, finansal analiz tercümesi, fizibilite raporu tercümesi, menkul kıymetler ve fon izahnameleri tercümesi, teknik şartnameler tercümesi, yatırım araçları kılavuzu tercümesi, banka evrakları tercümesi, bankacılık dokümanları tercümesi, finans modelleri tercümesi, yıllık raporlar tercümesi, izahnameler tercümesi, finansal makaleler tercümesi, banka raporları tercümesi, mali tablolar tercümesi, yatırım ve pazarlama tercümesi, makroekonomik anket tercümesi, öz sermaye araştırma tercümesi, hisse bilgileri tercümesi, kâr ve zarar raporları tercümesi, ekonomik araştırmalar tercümesi, finansal tahminler tercümesi, şirket denetimleri tercümesi, sigorta poliçeleri tercümesi, borsa evrakları finansal tercümesi, hisse senetleri finansal tercümesi, finansal yatırımlar tercümesi, finansal bültenler tercümesi, mali raporlar tercümesi, istatistiki dosya tercümesi, vergi belgesi tercümesi, bilanço tercümesi, aylık rapor tercümesi, üç aylık rapor tercümesi, hissedarlar arasındaki finansal görüşmeler tercümesi, devlet ihale tercümeleri, finansal sözleşme ve anlaşma tercümeleri, kredi anlaşmaları tercümesi vs. finansal tercümenin kapsamına girmektedir.

Finans; para, bankacılık, kredi, yatırımlar, varlıklar ve borçların gözetimini, oluşturulmasını ve incelenmesini de kapsamaktadır. Yurt dışı ilişkilerinin özellikle ekonomik altyapılarının ihtiyaç duyduğu finansal tercüme hizmeti, kapsamlı bir çeviri türüdür. İhalelerden bilançoya, sigortacılıktan bankacılık işlemlerine, finansal makalelerden ekonomik sözleşmelere kadar birçok sektöre hitap eden finansal tercüme; bilgi ve deneyim gerektiren bir konu olduğundan alanında yetkin yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Finans; para, varlık, yatırım, menkul kıymetler vb. çeşitli kaynakları yönetme sanatıdır. Uluslarrası ithalat ve ihracat işlemlerinde, ticari sözleşmelerde, yabancı ticari ortaklıklarda, yabancı kaynaklarda kredi veya finansal işlemler yapan kişi veya şirketler finansal tercüme hizmetine ihtiyaç duymaktadırlar. Ayrıca uluslararası satın alma işlemlerinde, şirket kuruluş işlemlerinde de finansal çeviri talep edilmektedir. Bunun için ilgili terminolojiye hakim yeminli tercümanlarla çalışılması tercümenin doğru ve tam çevrilmesi açısından son derece önem arz etmektedir.

Finansal tercüme yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli finansal tercüme hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı finansal tercüme yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı finansal tercüme de tamamlanmış olur. Finansal konulardaki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Finansal tercüme fiyatları, tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.