Yeminli Tercüman

YEMİNLİ TERCÜMAN

Yeminli tercüman olarak bütün evraklarınızı İngilizce Almanca Fransızca ve bütün dillerde hizmet vermekteyiz.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

yeminli tercüman yeminli tercümeYeminli tercüman; üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ya da Filoloji bölümlerinden mezun olan, en az bir dil alanında uzmanlaşmış,  dili yeterli düzeyde bildiğini diploma ve sertifika gibi belgelerle kanıtlayan kişilerin belirli şartları yerine getirdikten sonra hak kazanabileceği mesleki sıfata verilen addır. Bir çevirmenin yeminli tercüman olabilmesi için yani noter tarafından kendisine kamu nezdinde, devletin resmi kurumlarında ve kuruluşlarında tercümanlık yapması için yetki belgesi verilmesi gerekmektedir. Bu yetki belgesiyle kişi yeminli tercüman unvanına sahip olur. Yeminli tercüman, bireylere ait şahsi evrakların veya şirketlere ait kurumsal evrakların tercümesini yaparak sahip olduğu yetki kapsamında belgelerin tercümesini onaylamaktadır.

            Bir kişinin yeminli tercüman olabilmesi için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, sabıka kaydının bulunmaması, yemin edeceği noterin bulunduğu ilin sınırları içinde ikamet etmesi, noter görevlilerinde çeviri yapacağı dili yeteri kadar bildiğine dair kanaat oluşturması, noter tarafından yemin ettirilmesi, çeviri yapacağı dili bildiğini üniversite diploması + transkript, LYS dil puanı, varsa IELTS, TOEFL sertifikaları, yabancı dil eğitim /sınav sonuç sertifikaları, varsa yurt dışında alınmış dil eğitim sertifikaları/ diplomaları ile ispat etmelidir. Noterler, ancak kendilerinin belirledikleri, huzurlarında yemin ettirdikleri ve dosyasında yemin tutanağı bulunan tercümanlara çeviri işlemlerini yaptırabilirler. Bir yeminli tercümanın herhangi bir il sınırları içinde herhangi bir noterde yemin etmiş olması, diğer noterlerde de yeminli tercüme yapabileceği anlamına gelmez. Çevirmenin yeminli tercüme yapacağı her noterde ayrı ayrı yemin etmesi gerekir. Yapılan tercümede kasıtlı olarak bir yanıltmadan noter ve yeminli tercüman birlikte sorumlu olurlar ancak noter, tercümanın dili bildiğine dair tespiti doğru ve gereklerini yerine getirerek yaptığını ispat ederse bu sorumluluktan kurtulur.

Yeminli çevirmen çeşitli makamlarda ve çeşitli işlemler için kişilere ya da kuruluşlara yazılı ve sözlü yeminli tercüme hizmeti vermektedir. Bu kapsamda çeşitli seminerlere, toplantılara, şirketlerdeki iş görüşmelerine, adliyelerdeki davalara, tapu dairelerindeki ve noter huzurundaki işlemlere katılabilmektedir. Bu işlemlerde tarafların biri yabancıysa  yeminli tercümanın bulunması şarttır.

            Yeminli tercüman, yaptığı çevirinin altını imzalayıp kaşelediği için söz konusu evrak resmi kurumlarda geçerlidir. Bir çeviri, resmi makamlara verilmek üzere yapılacaksa mutlaka yeminli tercümana yaptırılmalıdır. Resmi makamların talep ettikleri evraklar, yeminli tercüman tarafından tercüme edilmediyse kabul edilmez.

Tercüme fiyatları; sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak hizmetinize hazırız.

Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden yeminli tercümanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00