Norveçce Tercüme

NORVEÇÇE TERCÜME

Norveççe tercüme  ya da resmî adıyla Norveç Krallığı Kuzey Avrupa’da bulunan, İskandinav Yarımadası’nın batısında yer alan, çok gelişmiş bir ülkedir. Finlandiya, İsveç, ve Rusya ile komşu olan ülke aynı zamanda NATO üyesidir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Norveççe tercüme

Norveç’in en önemli sorunu azalan ve yaşlanan nüfusudur. Genç nüfusu fazla olsa – ki okur yazar oranına baktığımızda 15 yaş ve üzeri için %100 olan bir tamamlanmışlık görmekteyiz- iş gücü eksikliği asla çekmeyecek, mükemmel jenerasyon çıkarak kapasiteye sahip bir ülkedir. Fakat genç nüfus az olunca ülke iş gücü eksikliği çekmektedir. 1960’lı yılların sonlarına doğru Norveç sularında petrol ve doğalgaz keşfedilmiş, bu da Norveç’e büyük bir refah kazandırmıştır. Sadece bu da değil balıkçılık, orman ürünleri gibi doğal kaynaklara bağlı ekonomisi de çok gelişmiştir. Avrupa Birliği’ne bile girmeyi reddetmiş, kendi kendine yeten bir ülkedir. Norveç’ in, yaşam standartları bakımından dünyanın en ileri ülkelerinden biri olması oraya yerleşmek için çok cezbedici bir faktördür. Norveç’e vatandaşlık başvurusu yapmak ya da orada üniversite okumak isterseniz veya ticaret yapmak istiyorsanız belgelerinizin Noter Yeminli Norveççe tercümesinin yapılması şarttır. Bunun için de Norveççe Türkçe tercüme yapan bir tercüme bürosuna gitmeniz gerekmektedir. Ankara tercüme bürosu olarak size hizmet vermeye hazırız.
Norveç ve Türkiye arasında 1926’dan beri ikili ilişkiler, karşılıklı barış ve dostluk çerçevesinde sürdürülmektedir. İki ülkenin de NATO’ya üye olması askerî açıdan da müttefik olmalarını sağlamıştır. Türkiye ile Norveç büyükelçilikleri, karşılıklı olarak faaliyettedir. Norveç’in İstanbul, Antalya, İzmir, Alanya ve İskenderun’da birer fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Bu dostluk ilişkisi sürdürülürken bize yardımcı olacak Norveççe Türkçe tercüme ve Türkçe Norveççe tercüme yapan, tercüme büroları olacaktır.
Norveç, bazı tanınmış film ve dizilerin çekildiği bir ülkedir. Bu film ve dizilerin ülkemizde izlenebilmesi için Türkçe alt yazıya ihtiyacı vardır. Bunun da yolu Norveççe Türkçe tercümeden geçer.
Norveç ve Türkiye ilişkilerinin iyi olmasının bir getirisi de ülkemize gelen Norveçli turist sayısının her geçen yıl artması olmuştur. Norveççe Türkçe tercüme ve Türkçe Norveççe tercüme yapabilen Norveççe tercümana ülkemizin güzelliklerini anlatırken çok büyük ihtiyaç duyulmaktadır.

Norveççe tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Norveççeden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Norveççe tercüme büroları ve Norveççe yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe  Norveççe tercüme hem de Norveççe Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Norveççe tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Norveççe yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler, imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Norveççe tercüme büroları ve yeminli Norveççe  tercüme bürolarında, Norveççe Türkçe çeviri ve Türkçe Norveççe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Norveççe yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Norveççe yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, terhis belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede Norveççe yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Norveççe hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Norveççe hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Vekaletname tercümesi, taahhütname tercümesi, muvafakatname tercümesi, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Norveççe teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Norveççe teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: cihazların kullanım kılavuzları tercümesi, teknik el kitabı tercümesi, uzman raporu tercümesi, Ar-Ge raporu tercümesi, ihale belgeleri tercümesi, teknik prosedür tercümesi vs

Norveççe web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Norveççe web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Norveççe noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Norveççe noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Norveççe noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vs. mahkeme belgeleri tercümesi, sözleşme tercümesi, mahkeme kararları tercümesi, diploma tercümesi, pasaport tercümesi, ehliyet tercümesi vs.

Norveççe tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Norveççe tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, tıbbi broşür tercümesi, doktor raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, ilaç prospektüsü tercümesi vs. birçok çevirinizi bize teslim edebilirsiniz.

Norveççe katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Norveççe katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Norveççe sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Norveççe sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak basın toplantıları tercümesi, eğitim sunumları tercümesi, nikah şahitliği tercümesi, fabrika ziyaretleri tercümesi, iş toplantıları tercümesi vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Norveçli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Norveççe yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Norveççe yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Norveççe Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya Norveççe akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Denklik belgesi tercümesi, kurs belgeleri tercümesi, nakil belgesi tercümesi, ÖSYM sonuç belgesi tercümesi, diploma tercümesi, tez tercümesi vs. hizmetlerimiz mevcuttur.

Norveççe deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Norveççe deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle yanınızdayız.

Norveççe simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Norveççe simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Norveççe tercüme fiyatları ne kadar? ,  Norveççe yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgeninnorveççe yeminli tercüme resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Norveççe tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Norveççe Türkçe tercüme , Türkçe Norveççe tercüme , başka dillerden Norveççeye tercüme, Norveççeden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.