İtalyanca tercüme

İTALYANCA TERCÜME

İtalyanca tercüme büroları ve İtalyanca yeminli tercüme büroları, İtalyanca tercüme ‘nin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme büroları da hem Türkçe İtalyanca tercüme hem de İtalyanca Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli İtalyanca tercümeye ihtiyaç duyulduğunda çalınacak kapı yine İtalyanca yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan yeminli tercüme imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

İtalyanca Tercümeİtalyanca Hint-Avrupa dil ailesinin Romen koluna mensup bir dildir. Bugün dünyada 67 milyon insan İtalyanca konuşmaktadır. İtalyanca, Avrupa Birliği’nin resmi dillerindendir. Şu ülkelerin resmi dilleri İtalyancadır :Avrupa Birliği, İtalya, İsviçre, San Marino, Vatikan, Hırvatistan, Slovenya.Bu ülkelerden birinden üniversite eğitimi almak istiyorsanız ya da bir dil okuluna gidip İtalyanca öğrenmek istiyorsanız veya ticaret yapmak istiyorsanız belgelerinizin noter yeminli İtalyanca tercümesi yapılması gerekmektedir.

İtalyanca; turizm, politik, ticari ve edebi alanlarda dünyanın en etkin dilleri arasındadır. Rönesans hareketi, İtalyanın Toskana bölgesinde ortaya çıktı ve bu da beraberinde bilim, sanat, keşif alanında canlanmalar olmasını sağladı. Bununla da kalınmadı! İnsanı her şeyden değerli gören hümanizmin ve coğrafi keşiflerin de yine İtalya’da ortaya çıktı.Bu da İtalyancanın hızla yaygınlaşmasını ve değer kazanmasını sağlamıştır. Tüm dünyayı etkileyen bu yenilikler, İtalyanca tercüme ile rağbetin artmasını da sağlamıştır.
1856 yılında İtalya-Türkiye ilişkileri başlamıştır. Her iki ülke de Akdeniz ülkesidir. Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden olan İtalya, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecini desteklemektedir. Bu düşünce, Türkiye’nin İtalya’ya sempati duymasını sağlamış ve İtalyanca tercüme de bu samimiyetten yola çıkılarak adım adım değer kazanmıştır.

İtalyanca tercüme büroları ve yeminli İtalyanca tercüme bürolarında, Türkçe İtalyanca çeviri ve İtalyanca Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

İtalyanca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. İtalyanca yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, vize başvuru evrakları vs. daha birçok belgede İtalyanca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

İtalyanca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından İtalyanca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, gizlilik sözleşmeleri,yasa ve yönetmelik tercümesi, taahhütname tercümesi, kira kontratı tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

İtalyanca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda İtalyanca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, vs.

İtalyanca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen İtalyanca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

İtalyanca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına İtalyanca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, İtalyanca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler :vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi, vekaletname tercümesi vs.

İtalyanca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden İtalyanca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çevirinizi bize teslim edebilirsiniz.

İtalyanca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de İtalyanca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

İtalyanca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan İtalyanca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. İtalyan, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

İtalyanca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi İtalyanca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

İtalyanca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman İtalyanca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi, referans mektubu tercümesi, tez özeti tercümesi vs. hizmetlerimiz mevcuttur.

İtalyanca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. İtalyanca deşifre tercüme deki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle yanınızdayız.

İtalyanca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir. Tercüme büroları nın önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur İtalyanca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz

İtalyanca tercüme fiyatları ve  İtalyanca yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle İtalyanca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İtalyanca Türkçe tercüme , Türkçe İtalyanca tercüme ,başka dillerden İtalyancaya tercüme, İtalyancadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00