Doktora Diploması Tercümesi

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

DOKTORA DİPLOMASI TERCÜMESİ

Doktora diploması tercümesi yapılırken mezun olunan okulun adı güncel ve anlaşılır olarak çeviri metninde yer almalıdır. Üniversitelerdeki bölümler, fakültelerin içerikleri ve isimleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tercüme yaparken hedef ülkede ve hedef dilde net bir şekilde anlaşılabilir olmaya özen gösterilmelidir. Diplomada yer alan bütün bilgiler aslına uygun bir şekilde hedef dile aktarılmalıdır.

            Doktora diploması tercümesi hizmetini, Ankara çeviri büromuzda uzman yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak yapmaktayız. Yeminli tercümanlarımız tarafından yapılan tercüme, noter onayına sunulmakta, noter onayı alındıktan sonra noter yeminli diploma tercümesi tamamlanmaktadır. Noter onayını alan diplomanın apostil işlemlerini de sorunsuzca yapmaktayız. Tercüme büromuzda doktora diploma tercümesi, yeminli tercümanlarımız tarafından 2 nüsha halinde yapılmakta ve biri diploma tercümesi isteyen kişide, diğeri de noterde saklanmaktadır.

Doktora Diploması Tercümesi Nedir?

Üniversite eğitimini tamamlayan ve akademik kariyer planı yapan kişiler, önce yüksek lisansı yapmakta daha sonra da doktora programına başvurmaktadırlar. Doktora, bir lisans ve yüksek lisans programını bitirdikten sonra o bilim dalında sınavdan başarıyla geçip bilimsel bir tez yazarak erişilen bir derece veya basamaktır. Doktoranın amacı; öğrenciye bağımsız bir şekilde araştırma yapabilme, bilimsel konuları derinlemesine inceleyip yorum yapabilme ve yeni sonuçlar elde edebilme becerisi kazandırmaktır.

Doçentlik ve profesörlük başka üniversiteler veya ülkelerce tanınmayabilir fakat doktora uluslararası itibar taşıyan bir bilimsel unvandır. Yurt dışındaki üniversitelerden doktora diploması alıp Türkiye’ye gelen Türk ya da yabancı kişilerin veya ülkemizde doktora yapıp çalışmak yahut akademik personel olmak için yurt dışına çıkacak şahısların doktora diplomalarını tercüme ettirmeleri gerekmektedir. Doktora diploması tercümesi, diplomanın alındığı ülkenin resmi dilinden akademik kariyer için gidilen ülkenin resmi diline tercüme edilmesi demektir.

Doktora Tercümesi Nereden Alınır?

Yurt dışında doktora diploması alıp Türkiye’de çalışmak ya da akademik kariyer yapmak isteyenlerin YÖK denklik işlemlerini, noter onaylı diploma tercümesini ve yeminli noter onaylı diploma tercümesini yaptırması gerekmektedir. Türkiye’den doktora diploması alıp yurt dışına taşınanların da noter onaylı diploma tercümesini, yeminli noter onaylı diploma tercümesini ve bunun yanı sıra apostil onaylı diploma tercümesini yaptırmaları şarttır. Bu işlemleri yaptırmak için tercüme ofisine gitmek gerekmektedir. Diploma tercümesi hizmeti verilirken; diplomanın üzerinde yazılı bulunan ad, soyad, okul numarası, diploma notu vs. hiçbir bilgide hata yapılmaması gerekmektedir. Belgede yer alan bilgilerde herhangi bir kısaltmaya gidilmemeli, diploma tam ve doğru olarak çevrilmelidir. Ankara Kızılay çeviri bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte yanınızdayız.

Doktora Diploması Tercümesi Fiyatları?

            Doktora diploması tercüme fiyatları ne kadar? Doktora diploması yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Doktora diploması noter onaylı tercüme fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle tercüme Ankara büroları Kızılay şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

            Ankara yeminli tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Doktora Diploması Tercüme Yapılan Diller

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00