Sırpça Tercüme

SIRPÇA TERCÜME

Sırpça, Hint-Avrupa dil ailesinin Güney Slav dillerine mensup bir dildir. Sırpça; Sırbistan, Bosna Hersek ve Kosava’nın resmi dilidir. Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Karadağ, Macaristan, Kuzey Makedonya, Romanya, Slovakya’da bölgesel resmi dildir.

Sırbistan’da üniversitelerin çoğunun temeli 1800’lü yıllarda atılmış kaliteli, nitelikli, bilimsel okullardır. Bu okullar ülkede; iktisat, siyaset bilimi, sanat, iletişim, bilgisayar mühendisliği, bankacılık gibi yüksek lisans bölümlerine sahiptir. Sırbistan, Bologna sürecine dahil olan bir ülke olduğu için Avrupa kredi transferi sistemi ile üniversite ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Sırbistan’da üniversite eğitimini tamamlayan öğrencilerin diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde de tanınmaktadır. Sırbistan’da yaşam koşullarının ülkemizden daha uygun olması ve birçok Avrupa ülkesi ile aynı standartlara sahip olması eğitim almak için orayı cazip kılmaktadır. Sırbistan’da eğitim almak isteyen öğrencilerin Sırpça tercüme bürolarına , Sırpça Türkçe tercüme ve Türkçe Sırpça tercüme yapan noter yeminli Sırpça tercüme yapan mütercim tercümanlara giderek belgelerini onaylatmaları gerekmektedir.

Sırbistan’da, Roma ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel çeşitliliği ile Avrupa’nın gözde merkezlerinden olan Sırbistan’da sağlık turizmi de bir hayli gelişmiştir. Ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan ve ünüyle bilinen şifalı sular ve kaplıcalar, dünyanın her noktasından turistin ülkeyi ziyaret etmesini sağlar. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem nisan-ekim ayları arasıdır. Sırbistan’ın turist çeken başlıca noktaları: Kalemegdan, Nikola Tesla Müzesi, Aziz Sava Tapınağı, Sremska Mitrovica, Vrsac, Vranje, Pozarevac, Cacak, Subotica, Kraljevo vs. Sırbistan’ın turizm merkezlerinde güzel zaman geçirmek isterseniz Sırpça Türkçe Tercümeye ve Türkçe  Sırpça tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

Turizm ve madenler, Sırbistan ekonomisinin temel taşını oluşturmaktadır. Ülkede petrol, doğalgaz,
kömür, demir, bakır, çinko, antimon, krom, altın, gümüş, magnezyum, pirit, kireç, mermer ve tuz çıkarılmaktadır. Sırbistan’la güncellenmiş “Serbest Ticaret Anlaşması” 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Sırbistan, Türk ürünlerinin AB’ye ulaşımı açısından Türkiye için kilit bir ülke konumundadır. Sırbistan’a ihraç ettiğimiz başlıca ürünler: örme mensucat, inşaat malzemeleri, mobilya parçaları, karolar ve kaldırım taşları, kağıt ürünleri, yaş meyve ve sebze, ayakkabı aksamı, deriler, klima cihazları, demir ve çelikten eşya. Sırbistan’dan ithal ettiğimiz ürünler: Petrol yağları, bakır, demir-çelik, oto lastikleri ve ham deri. Sırbistan ile ticaret yapmak isterseniz ticari belgelerinizi alıp Sırpça tercüme bürolarına , Sırpça Türkçe tercüme ve Türkçe Sırpça tercüme yapan noter yeminli Sırpça tercümeye ve mütercim tercümanlara gidip işlemlerinizi gönül rahatlığıyla usulüne uygun yaptırabilirsiniz.

            Sırpça tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Sırpçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Sırpça tercüme büroları ve Sırpça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Sırpça tercüme hem de Sırpça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Sırpça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Sırpça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Sırpça tercüme büroları ve yeminli Sırpça tercüme bürolarında, Sırpça Türkçe çeviri ve Türkçe Sırpça çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Sırpça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Sırpça yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, vize başvuru evrakları vs. daha birçok belgede Sırpça tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Sırpça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Sırpça tercümanlarımız tarafından Sırpça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme kararı tercümesi, yeminli beyanlar, gizlilik sözleşmeleri vs.

Sırpça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Sırpça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Sırpça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol, tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Sırpça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Sırpça tercüme  web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır.Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Sırpça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Sırpça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Sırpça noter tasdikli yeminli tercüme yapan Ankara tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle yanınızdayız..Bu belgeler :Vize başvurusu evrakları tercümesi, Çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, Gümrük belgeleri tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Sırpça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Sırpça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi, tıbbi broşür tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Sırpça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir.Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Sırpça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, broşür tercümesi vs.

Sırpça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Sırpça sözlü tercüme , işinde uzman olan Sırpça tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Sırp, Hollandalı, Çinli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Sırpça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir.Diploma tercümesi,  diploma eki tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Sırpça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Sırpça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlamaya uzman Sırpça tercüman  tarafından Sırpça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Referans mektubu tercümesi, doktora tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi vb. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Sırpça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Sırpça deşifre tercümedeki yetkinliklerimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Sırpça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Sırpça simultane tercüme. Kongre, festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Sırpça tercüme fiyatları ne kadar? ,  Sırpça yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Sırpça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sırpça Türkçe tercüme , Türkçe Sırpça tercüme , başka dillerden Sırpçaya tercüme, Sırpçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.