Akademik Tercüme

AKADEMİK TERCÜME

Hızlı Menü

Akademik TercümeAkademik; lisans ve lisansüstü düzeylerde öğretim gören öğrenciler ve profesyonel olarak bilimsel araştırmalarını sürdüren öğretmenleri de kapsayan geniş kavrama verilen addır. Doktora tezleri, yüksek lisans tezleri, bilimsel makaleler, araştırma notları ve akademik yazıların, bir dilden başka bir dile çevrilmesine akademik tercüme denir. Akademik tercüme işlemi bütün bilimsel alanlarda yapılabilmektedir. Akademik çalışmaların amacı; tüm insanlığın gelişimine katkıda bulunabilecek, sürdürülebilir çözümler üretmektir.

Fen bilimleri akademik tercüme, akademik dergi tercümesi, bilimsel araştırma akademik tercüme, bilimsel yayın akademik tercüme, akademik ders kitapları tercümesi, lisans tezi akademik tercüme, yüksek lisans tezi akademik tercüme, doktora tezi akademik tercüme, bilimsel makale tercümesi, sertifika akademik tercüme, diploma akademik tercüme, dilekçe ve kayıt işlemleri akademik tercüme, öğrenci belgesi akademik tercüme, üniversite yayınları akademik tercüme, Ar-Ge akademik tercüme, teknoloji yayınları akademik tercüme, ödev tercümesi akademik tercüme, tez tercümesi akademik tercüme, akademik makale tercümesi, essay tercümesi, ödev taslağı akademik tercüme, uzmanlık tezi akademik tercüme, kompozisyon akademik tercüme, bildiri özeti akademik tercüme, biyografi akademik tercüme, psikoloji akademik tercüme, psikiyatri akademik tercüme, araştırma akademik tercüme, sosyoloji akademik tercüme, sağlık bilimleri akademik tercüme, sosyal bilimler akademik tercüme, eğitim bilimleri akademik tercüme, güzel sanatlar akademik tercüme, tıp akademik tercüme, eczacılık akademik tercüme, matematik akademik tercüme, vaka çalışması akademik tercüme, klinik deneme akademik tercüme, vaka raporu akademik tercüme, nöroloji akademik tercüme, özgün makale akademik tercüme, teknik kısa yorum akademik tercüme, finans raporu akademik tercüme, biyokimya akademik tercüme, hücre biyolojisi akademik tercüme, botanik akademik tercüme, nükleer fizik akademik tercüme, kimya akademik tercüme, makine mühendisliği akademik tercüme, malzeme mühendisliği akademik tercüme, eleştiri yazısı akademik tercüme, tıbbi makaleler akademik tercüme, olgu sunumları akademik tercüme, bitirme tezleri akademik tercüme, makale kısaltmaları akademik tercüme vb. birçok  çeviri akademik tercümenin alanına girmektedir. 

Akademik tercüme, bilgi ve birikim gerektiren önemli bir çeviri hizmetidir. Akademik çevirinin, tecrübe sahibi bir çevirmen tarafından tercüme edilmesi, büyük emekler verilerek hazırlanmış olan akademik eserin amacına ulaşmasını sağlayacaktır. Akademik belge, tez, makale, dergi, kitap vs. her türlü tercüme konusunda Ankara çeviri bürosu olan İnfoyed tercüme olarak yardımınıza hazırız.

Akademik tercüme yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli akademik tercüme hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı akademik tercüme yapılmış olur. Gerekmesi halinde son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı akademik tercüme de tamamlanmış olur Akademik tercümedeki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Akademik tercüme fiyatları, tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.