İngiltere Vize Evrakları Tercümesi

İNGİLTERE VİZE EVRAKLARI TERCÜMESİ

İngiltere’ye gidebilmek için İngiltere vizesi almak gerekmektedir. Türkiye vatandaşlarının İngiltere vizesi alması için İngiltere büyükelçiliği tarafından belirlenmiş belli başlı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu, yapılacak seyahatin amacı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. İngiltere’ye gidecek ziyaretçiler, İngiltere hükümeti tarafından belirtilen vize türlerinden birini almak zorundadırlar. Turistik vize, ticari vize, aile akraba arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, transit vize ve aile birleşimi vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır. Bütün Vize evraklarının ingilizce yeminli tercüme yapılması gerekmetedir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Tarih, turizm, sanat, eğlence, kültür ve diğer kategorilerde birçok ülkede bulunmayan zenginlikler ve güzellikler İngiltere’de mevcuttur. Burası, dünyanın hemen her yerinden, farklı kültürlerden, dinlerden ve etnik kökenlerden gelen insanların olduğu bir ülkedir. Dünyanın en eski ve köklü kültürlerine sahip ülkelerden biri olan İngiltere, yaşamak ve gezmek için olduğu kadar çalışmak ve eğitim almak için de sıklıkla tercih edilmektedir.

İngiltere’ye gidebilmek için İngiltere vizesi almak gerekmektedir. Türkiye vatandaşlarının İngiltere vizesi alması için İngiltere büyükelçiliği tarafından belirlenmiş belli başlı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu, yapılacak seyahatin amacı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. İngiltere’ye gidecek ziyaretçiler, İngiltere hükümeti tarafından belirtilen vize türlerinden birini almak zorundadırlar. Turistik vize, ticari vize, aile akraba arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, transit vize ve aile birleşimi vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır.

İngiltere Turistik Vize

İngiltere’nin doğal ve mimari güzelliklerini görmek için vize almak isteyenler İngiltere turistik vizesi almak zorundadır. Gerekli evraklar şunlardır: online müracaat formunun çıktısı, randevu bildiriminizin çıktısı, vize ücreti ödemesinin dekontu, pasaport, destekleyici belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonu, davet mektubu/ davetiye (opsiyonel). Ayrıca iş / öğrenim durumuna göre eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise biometrik veri kaydı yani parmak izi gereklidir. İngiltere turistik vize evrakları tercümesinde Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

İngiltere Ticari Vize

Birleşik Krallık Devleti’nde iş toplantısı, iş görüşme randevusu, uluslararası ticari organizasyonlara katılım ya da akademik inceleme amacı ile seyahat etmek isteyen bireylerin alması gereken iş ziyaretçisi vizesi kısa süreli tek ya da çok girişli olan bir vize çeşididir. İngiltere’ye seyahat etmeyi gerektiren unsurun eksiksiz bir şekilde belgelerle beyan edilmesi durumunda şahıslar, uzun zamanlı İngiltere vizesine müracaat yapabilirler. 1, 2, 5 ve 10 senelik süreli uzun süreli İngiltere iş ziyaretçi vize müracaatı olanağı bulunmaktadır fakat uzun süreli İngiltere vizeleri ile ülkede kalma hakkı en fazla 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur. İngiltere Avrupa Birliği delegesi olmaması sebebiyle, İngiltere vizesi Schengen statüsüne sahip bir vize değildir. Bu nedenle kişilerin İngiltere seyahati devamında ‘Schengen Bölge Abonesi’ bir ülkeye geçiş yaparken Schengen Vizesi almaları gerekmektedir.

Gerekli evraklar şunlardır: seyahatin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve boş sayfaları olan pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş İngiltere vize müracaat formu, kişinin şirketteki konumunu, seyahat tarihlerini ve amacını bildiren, şirket imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış dilekçe, ziyaret edilecek bir şirketse bu şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş, müracaat sahibinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı davetiye.

ŞİRKET EVRAKLARI: faaliyet belgesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, şirket banka hesap dökümleri.

KİŞİSEL EVRAKLAR: SSK prim dökümü (4B hizmet dökümü – barkodu), seyahat detaylarını bildiren kişisel dilekçe.

SEYAHAT EVRAKLARI: konaklama rezervasyonu, ulaşım rezervasyonu (Uçak, Gemi, Feribot, Tren, Otobüs Vb.) ,sağlık sigortası. İngiltere ticari vize evrakları tercümesinde Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

İngiltere Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere’de bulunan ailesini, arkadaşını ziyaret etmek isteyen Türkiye’deki yakınların İngiltere Aile Arkadaş Ziyaretleri Vizesi almaları gerekmektedir. Kişiye İngiltere’de bulunan aile veya arkadaş tarafından davetiye mektubu gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar şunlardır: pasaport, davetiye, gidiş-dönüş uçak rezervasyonları, banka hesap dökümleri, maaş bordroları, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf gibi her müracaat sahibinin ibraz etmesi gereken evraklardan oluşmaktadır. Ayrıca eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise parmak izi gereklidir. İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vize evrakları tercümesinde Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

            İngiltere Transit Vize

Transit vize, bir ülkeye giderken diğer bir ülkeden aktarma yapılması gerektiği durumlarda, aktarma uygulanan ülkenin sınırlarından geçebilmek amacıyla istenen kısa süreli vize türüdür. Gerekli evraklar şunlardır: pasaportun orijinali, başvuru formu, biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopileri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümü. İngiltere transit vize evrakları tercümesinde Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

İngiltere Öğrenci Vizesi

Eğitim hayatını yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerin başvurması ve alması gereken vize türüdür. Gerekli evraklar şunlardır: başvuru formu, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi, diploma ve transkriptler, okul kabul mektubu, okul ücreti ödeme dekontu, eğer birey 12 yaşını doldurmuş ise yani parmak izi gereklidir. İngiltere eğitim vizesi evrakları tercümesi, İngiltere öğrenci vizesi evrakları tercümesinde Ankara tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimin tarafları, temelde çekirdek aileye dahil olanlardır. Aile bireylerinin en az bir tanesi başka bir ülkede ise ve diğer aile bireyi ya da bireyleriyle aynı ülkede yaşamak istiyorsa aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir.

Gerekli evraklar şunlardır: vize başvuru formu, güncel ve geçerli pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf, başvuru yaptığınız ülkenin vatandaşı değilseniz o ülkede yasal kalma izniniz, eski pasaportlarınız, tüberküloz test sonucu, medeni durumunuzu gösterir belge, güncel çalışma ya da öğrenim durumunu gösterir belge. İngiltere aile birleşimi vizesi evrakları tercümesinde Ankara tercüme bürolarından olan İnfoyed tercüme olarak hizmetlerimizle yanınızdayız.

Bazı konsolosluklar vize evraklarının yeminli tercümesini isterken bazılarıysa yeminli tercümenin yanında noter onayı ve apostil kaşesi de istemektedir. Buna karşın bazı konsolosluklar ise orijinal Türkçe evrakı kabul etmektedir. Bu durumlar ülkesine ve vize türünü göre değişiklik göstermektedir. İngiltere, turist ve öğrenci vizelerinde bütün vize evraklarının İngilizce yeminli tercümesini istemektedir.

            İngiltere vize evrakları tercümesi yaptırmak için yeminli tercümanlık bürolarından tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen vize evrakları, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece İngiltere yeminli vize evrakları tercümesi hazırlanmış olur. Daha sonra hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve İngiltere noter onaylı vize evrakları tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece İngiltere apostil onaylı vize evrakları tercümesi de tamamlanmış olur İngiltere vize evrakları tercümesindeki başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak hizmetinize hazırız.

            İngiltere vize evrakları tercüme fiyatları; sayfa ve karakter sayısına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay tercüme bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir. Ofisimize gelerek ya da belgenizi whatsapptan veya mail olarak göndererek online tercüme hizmeti de almanız mümkündür.

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00