Çekçe Tercüme

ÇEKÇE TERCÜME

Çekçe TercümeÇekçe Tercüme, Hint-Avrupa Dilleri’nin Slav dilleri koluna bağlı bir dildir. Çek Cumhuriyeti’nin (Çekya) resmi dilidir. Dünyada yaklaşık 11,5 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

Çek ekonomisinin %60’lık dilimini hizmetler, %37.5’lik dilimini endüstri ve %2.5’lik dilimini de tarım iş kolu oluşturmaktadır. Yüksek teknoloji mühendisliği, elektronik, otomotiv ve makine yapımı, çelik üretimi, ulaşım ekipmanları üretimi, kimyasal ürün üretimi ve ilaç üretimi başlıca endüstri kollarıdır.
1 Ocak 1993’te bağımsızlığını ilan eden Çek Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiye’dir. Her iki ülkenin büyükelçilikleri faaliyette olup, Çek Cumhuriyeti’nin İstanbul’da başkonsolosluğu, İzmir, Antalya ve Mersin’de fahri konsolosluğu bulunmaktadır. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler de oldukça gelişmiştir. Çek şirketleri, Türkiye pazarında enerji ve ilaç sektöründe faaliyet göstermektedir. Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne ihraç edilen başlıca ürünler: otomobil, kara yolu taşıtları için yedek parçalar, mücevherat, gıda müstahzarları, monitör ve TV alıcıları, dokunmamış mensucat, tekstil ürünleri ve alüminyum çubuklardır. Çek Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünlerse: otomobil, kara yolu taşıtları için yedek parçalar, santrifüjler, canlı büyükbaş hayvan, otomatik bilgi işlem makineleri, elektrik kontrol panoları ve sıvı pompalarıdır. Çekya’da iş kurmak ya da bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler; sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Çekçe tercüme bürolarına , Çekçe Türkçe tercüme ve Türkçe Çekçe tercüme yapan noter yeminli Çekçe tercümeye ve mütercim tercümanlara başvurmak zorundadırlar.

Çekya hakkında bilinmesi gerekenler

“Bologna Süreci”nin kurucularından olan Çekya, çok köklü bir akademik geleneğe sahiptir. Ülkede eğitim, pek çok Avrupa ülkesinin arasında, kalitesiyle, köklü üniversiteleriyle, ucuz oluşuyla ve İngilizce eğitimin yaygın olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Dünyadaki en iyi 1.000 üniversite arasında gösterilen üniversitelere sahip olan Çekya, üniversite eğitiminde ortaya koyduğu başarılarla ve mühendislik alanında Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. AB üyesi olmasının yanı sıra bir “Shengen” ülkesi olmasıyla, öğrencilere birçok avantaj sunmasıyla ve üniversite eğitiminde göstermiş olduğu gelişimle akademik alanda adından övgüyle söz ettirmeyi başaran Çekya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısı her geçen yıl artmaktadır. Çekya’da üniversite eğitimi almak isterseniz Çekçe tercüme bürolarına gidip Çekçe Türkçe tercüme ve Türkçe Çekçe tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Çekçe tercümesini yaptırabilirsiniz.

Avrupa kıtasının orta noktasında bulunan Çek Cumhuriyeti; turistik mekanları, müzeyi andıran şehirleri, kültür ve eğlence festivalleri ile birçok ülkeden turistin dikkatini çekmektedir. Ülke; tarihi Gotik ve Barok mimarisindeki görkemli binalarıyla, doğal güzellikleriyle ve renkli sokaklarıyla Avrupa’da gezilecek ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin bazı turistik yerleri şunlardır: Prag Kalesi, Prag Charles Köprüsü, Aziz Vitus Katedrali, Prag Wenceslas Meydanı, Cesky Krumlov Kalesi, Brno Aziz Peter ve Paul Katedrali, Karlovy Vary Sütunları ve Kaplıcaları, Clementinum, Strahov Manastırı, Kutna Hora, Bohemya Cenneti, Konopiste Şatosu, Pruhonice Parkı, Punkva Mağaraları, Resov Şelalesi, Hruboskalsko Parkı, Adrspach Teplice Kayaları vs. Eğer Çekya’ya turistik bir gezi düzenleyecekseniz Çekçe Türkçe tercüme ve Türkçe Çekçe tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme. İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme. Çekçe tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Çekçeden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs.  Çekçe tercüme ; Türkçe Çekçe tercüme ve  Çekçe Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Çekçe tercüme bürosunda yeminli  Çekçe tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız. Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Çekçe tercüme ister Çekçe Türkçe tercüme hizmetini Çekçe tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Çekçe tercüme büroları ve yeminli Çekçe tercüme bürolarında, Türkçe Çekçe çeviri ve  Çekçe Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Verdiğimiz Çekçe Uzmanlık Gerektiren Çeviri Hizmeti

İnfoyed Tercüme Bürosu olarak Ankara’daki çeviri ofisimizde hedef kitlenizle etkili iletişim kurmanıza yardımcı olmak için yüksek kaliteli Türkçe-Çekçe yazılı ve sözlü çeviri hizmetleri sunmaktayız. Günümüzün küresel pazarında başarıya ulaşmak için doğru ve kültürel açıdan hassas çevirilerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, günlük iletişim ihtiyaçları için genel çeviri, yasal belgeler için noter onaylı çeviri, ürün veya hizmetinizi Çek pazarına uyarlamak için yerelleştirme ve hem bire bir toplantılar hem de büyük konferanslar veya etkinlikler için sözlü çeviri hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunuyoruz. Yetenekli mütercim ve tercümanlardan oluşan ekibimiz Türkçe ve Çekçe dillerinde uzmanlığa sahiptir ve özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru ve zamanında çeviriler sunmayı taahhüt eder. Çeviri ofisimizde kalite güvencesine önem veriyoruz ve çevirilerimizin en yüksek standartları karşıladığından emin olmak için redaksiyon ve düzenleme sağlıyoruz.

 • Yeminli Tercüme
 • Noter Tasdikli Yeminli Tercüme
 • Yeminli Öğrenci Belgeleri
 • Hukuki Tercüme
 • Tıbbi Tercüme
 • Akademik Tercüme
 • Teknik Tercüme
 • Katolog Tercümesi
 • Deşifre Tercüme
 • Web sitesi Tercüme
 • Sözlü Tercüme
 • Simultane Tercüme

Çekçe yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Çekçe yeminli tercümanlarımız; sürücü belgesi tercümesi, apostil tercümesi, doğum belgesi tercümesi, silah taşıma ruhsatı tercümesi, nüfus cüzdanı sureti tercümesi vs. daha birçok belgede  Çekçe yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır

 

Çekçe noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Çekçe noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda,  Çekçe noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır.Bu belgeler: transkript belgesi tercümesi, tapu belgeleri tercümesi, ticari sözleşmeler tercümesi, patent belgeleri tercümesi, şirket faaliyet raporu tercümesi vb.

 

Çekçe yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi, başarı belgesi gibi  Çekçe yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

 

Çekçe hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Çekçe çevirmenlerimiz  tarafından Çekçe hukuki çeviri son derece özenli yapılmaktadır. Sulh sözleşmeleri tercümesi, teminat mektupları tercümesi, ibranameler tercümesi, kanun metinleri tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 

Çekçe tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden  Çekçe tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Tıp tez ve ödevler tercümesi, adli tıp raporları tercümesi, tahliller tercümesi, tıbbi ürün lisansları tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

 

Çekçe Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Çekçe akademik çeviri  hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Yüksek lisans ve doktora başvuruları tercümesi, üniversite başvuruları tercümesi, akademik literatür araştırması tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır

 

Çekçe teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Çekçe teknik çeviri başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: hakediş raporu tercümesi, kalite belgesi tercümesi, teknik rapor tercümesi, kalite yönetim sistemi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

 

Çekçe katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Çekçe katalog çevirisi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak  her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

 

Çekçe deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Çekçe deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

 

Çekçe web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen  Çekçe web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Çekçe tercüme web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

 

Çekçe sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Çekçe sözlü tercüme işinde uzman olan Çekçe tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, düğün, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Çekyalı, İranlı, Bosna Hersekli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

 

Çekçe simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Çekçe simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Çekçe tercüme fiyatları : Çekçe yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Çekçe tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Türkçe Çekçe tercüme , Çekçe Türkçe tercüme , başka dillerden Çekçeye tercüme, Çekçeden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Ankara Tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

 • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
 • Telefon : 0312 419 20 99
 • Email : infoyed@gmail.com
 • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00