Slovence Tercüme

SLOVENCE TERCÜME

Slovence, Hint-Avrupa dil ailesinin Güney Slav dilleri koluna bağlı bir dildir. Slovence, Slovenya’nın resmi dili; Avusturya, Macaristan ve İtalya’nın onaylanmış azınlık dilidir.
Slovenya; çok iyi bir altyapıya, eğitimli iş gücüne ve Balkanlar ile Batı Avrupa arasında stratejik bir konuma sahiptir. Ülkede istikrarlı bir ekonomi olduğundan kişi başına düşen milli gelir çok yüksektir. Ülkenin doğu kesiminde tarımsal üretim ön plandadır. Başlıca tarım ürünleri; buğday, mısır, patates, ve üzümdür. Slovenya’nın en önemli yer altı kaynakları: linyit, demir, çinko ve cıvadır. Güçlü bir imalat sanayisine sahip olan Slovenya’da ağırlıklı olarak otomotiv, elektrik elektronik, makine, ilaçkimya, metal işleme, mobilya ile kâğıt ve kâğıt ürünleri sektörleri öne çıkmaktadır.
Türkiye ve Slovenya arasındaki ikili ilişkiler, dostane biçimde ve gelişerek sürdürülmektedir. Slovenya, Türkiye’nin AB üyeliğine destek vermektedir. Türkiye, Slovenya’nın en büyük ihracat ortaklarından biri konumuna gelmiştir. Türkiye’den Slovenya’ya ihraç edilen başlıca ürünler: binek otomobiller ve motorlu taşıtlar, kara yolu taşıtları için yedek parça ve tıbbi ilaçtır. Slovenya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünlerse: kara yolu taşıtları için yedek parça ve aksesuar, kâğıt, boya malzemeleri ve kauçuktan dış lastiktir. Slovenya’da iş kurmak ya da bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler; sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Slovence tercüme bürolarına , Slovence Türkçe tercüme ve Türkçe Slovence tercüme yapan noter yeminli Slovence tercümeye ve mütercim tercümanlara başvurmak zorundadırlar.

Slovenya, Schengen bölgesinde bulunan, eğitim kalitesi, doğal güzellikleri ve barışçıl ortamıyla ünlenmeye başlayan bir ülkedir. Slovenya’da hem ekonomik hem de kaliteli bir eğitim verilmektedir. Slovenya üniversitelerinin disiplinli ve yüksek kaliteli eğitimleri, dünya genelinde kabul görmesini ve ülke üniversitelerinin dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer edinmesini sağlamıştır. Sloven üniversitelerinden mezun olunduğunda Avrupa genelinde geçerli olan ve herhangi bir AB ülkesinde iş bulmaya yardımcı olacak bir Avrupa diplomasına sahip olunmaktadır. Slovenya’da üniversite okumak istiyorsanız  Slovence Türkçe tercümeye ve Türkçe Slovence tercümeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de Slovence tercüme bürosuna gidip belgelerinizin noter yeminli Slovence tercümesini yaptırmanız gerekmektedir.

Gölleri, nehirleri, şelaleleri, ormanları, mağaraları ve birçok doğal güzelliğiyle insanı büyüleyen Slovenya, adeta bir cennet gibidir. Doğu Alpler ve Adriyatik Denizi ile çevrili olan bu küçük yemyeşil ülke, barok mimarisine sahip büyüleyici köyleri, romantik manzaraları, karla kaplı dağları ve doğal plajlarıyla turist akınına uğramaktadır. Slovenya’nın doğal ve tarihi güzelliklerinden bazıları şunlardır: Ljubljana, Bled Gölü, Piran, Soca Vadisi, Postojna, Ptuj, Triglav Ulusal Parkı, Škofja Loka, Kranjska Gora, Maribor, Tolmin vs. Slovenya’ya turistik bir gezi planlıyorsanız yapacağınız gezi öncesinde ve gezi esnasında Slovence Türkçe tercüme ve Türkçe Slovence tercümeye ihtiyacınız olacak.

            Slovence tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Slovenceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Slovence tercüme büroları ve Slovence yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Slovence tercüme hem de Slovence Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Slovence tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Slovence yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Slovence tercüme büroları ve yeminli Slovence tercüme bürolarında, Slovence Türkçe çeviri ve Türkçe Slovence çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Slovence yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Slovence yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, terhis belgesi tercümesi, tapu senedi tercümesi vs. daha birçok belgede Slovence yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Slovence hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Slovence hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Vekaletname tercümesi, taahhütname tercümesi, muvafakatname tercümesi, boşanma kararı tercümesi,tutanak tercümesi, vergi levhası tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Slovence teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Slovence teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: cihazların kullanım kılavuzları tercümesi, teknik el kitabı tercümesi, uzman raporu tercümesi, Ar-Ge raporu tercümesi, ihale belgeleri tercümesi, teknik prosedür tercümesi, CE belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Slovence web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Slovence web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.  Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Slovence noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Slovence noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Slovence noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vs. mahkeme belgeleri tercümesi, sözleşme tercümesi, mahkeme kararları tercümesi, diploma tercümesi, pasaport tercümesi, ehliyet tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi vs.

Slovence tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Slovence tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, tıbbi broşür tercümesi, doktor raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Slovence katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Slovence katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Slovence sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Slovence sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak basın toplantıları tercümesi, eğitim sunumları tercümesi, nikah şahitliği tercümesi, fabrika ziyaretleri tercümesi, iş toplantıları tercümesi vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Sloven, Bulgar, Norveçli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Slovence yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi,ödev tercümesi gibi Slovence yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Slovence akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya Slovence akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Denklik belgesi tercümesi, kurs belgeleri tercümesi, nakil belgesi tercümesi, ÖSYM sonuç belgesi tercümesi, diploma tercümesi, tez tercümesi, analiz tercümesi vs. belgeleriniz  yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Slovence deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Slovence deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle  Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Slovence simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Slovence simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Slovence tercüme fiyatları ne kadar? ,  Slovence yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Slovence büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Slovence Türkçe tercüme , Türkçe Slovence tercüme , başka dillerden Slovenceye tercüme, Slovenceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.