Çince Tercüme

ÇİNCE TERCÜME

çince tercümeÇince tercüme dünyadaki her beş kişiden birinin ana dil olarak konuştuğu bir dildir. Tamamen farklı kabul edilebilecek kadar dilciklerden oluştuğu için Çince bir dil değil, bir dil ailesi olarak kabul edilir ki mensup olduğu dil ailesi, Çin Tibet dil ailesi olarak anılır. Çince çeviri , dünyanın en çok konuşulan dilidir ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in de resmi dillerindendir. Resmi dili Çince olan ülkeler şunlardır: Çin, Hong Kong, Makao, Tayvan, Singapur, Burma, Birleşmiş Milletler. Ayrıca Kanada, Malezya ve ABD’de de onaylanmış azınlık dildir. Bu ülkelerden birinden üniversite eğitimi almak istiyorsanız ya da bir dil okuluna gidip Çince öğrenmek istiyorsanız veya ticaret yapmak istiyorsanız belgelerinizin noter yeminli Çince tercümesi yapılması gerekmektedir.

Çin ile Türkiye arasında kültür ve eğitim ilişkilerinde güzel gelişmeler olmuştur. Çin’in Pekin şehrinde Yunus Emre Enstitüsü kurulmuş; Türkiye’de de Boğaziçi, Okan, Yeditepe ve ODTÜ’ de Konfüçyüs Enstitüleri açılmıştır. Türkiye’deki enstitülerde Çince dersleri verilmekte, Çin kültürüyle ilgili etkinlikler yapılmakta ve öğrenci değişimi fırsatları sunulmaktadır. Bu da Çince tercümeye ihtiyacın arttığını göstermektedir.

Çin, ülkemize birçok sektörde yatırım yapmıştır. Bunlar: enerji, altyapı, lojistik, finans, madencilik, telekomünikasyon ve hayvancılık alanlarıdır.Çin ve Türkiye arasında her geçen gün sayısı artan ziyaretçiler bu iki halkı birbirine daha da yakınlaştırmaktadır ve turizmi canlandırmaktadır. Ülkemizdeki turistik mekanlarda adım başı Çinli turist görmemiz tesadüf değildir. Çince Türkçe tercüme ve Türkçe Çince tercüme turizmin canlandırıcı etkisinden payını almaktadır.
Çin Halk Cumhuriyeti, Doğu Asya’daki en büyük ticari ortağımızdır. Çin, Kuşak ve Yol Projesi ile tüm dünya kıtalarını Doğu’dan Batı’ya bağlayarak 6 ayrı hat üzerinden tarihi İpek Yolu’nu yeniden hayata geçiriyor. Projesi iki kısımdan oluşuyor. Bunlardan biri kara ve demiryolundan oluşan İpek Yolu Ekonomik Kuşağı, diğeri de 21. Yüzyıl Deniz İpek Yoludur. Türkiye Orta Koridor Girişimi ile bu projeye destek oldu. Orta Koridor Türkiye’den demiryoluyla Gürcistan ve Azerbaycan’a, buradan da Hazar denizini aşarak Türkmenistan ve Kazakistan’ı geçerek Çin’e uzanıyor. Bu Orta Koridor girişimi Türk ekonomisi için çok büyük bir fırsattır. Bu iki ülkenin münasebetlerinin bu kadar yakınlaşması Türkçe Çince tercüme ve Çince Türkçe tercüme sektörüne ihtiyacı artırmıştır.
Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme.İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme.Çince tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Çinceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Çince tercüme ; Türkçe  Çince tercüme ve Çince Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Çince tercüme bürosunda yeminli Çince tercüme almak isterseniz bir Ankara tercüme bürosu olarak tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız. Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Çince tercüme ister  Çince Türkçe tercüme hizmetini Çince tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Çince çeviri büroları ve yeminli Çince çeviri bürolarında, Türkçe  Çince çeviri ve Çince Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Çince yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Çince yeminli tercüman larımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, vize başvuru evrakları, ticari sözleşmeler tercümesi vs. daha birçok belgede  Çince yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Çince hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Çince hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar,tebligat tercümesi,patent tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Çince teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Fransızca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, vs.

Çince web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Çince web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Çince noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Çince noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Çince noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır.Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, mahkeme kararı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Çince tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Çince tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Hastane raporu tercümesi, Sağlık raporu tercümesi, Adli tıp raporu tercümesi, Epikriz raporu tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Çince katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Çince katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

Çince sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Çince sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Çince Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Çinli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

 

Çince yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercüman tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Çince yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Çince Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman  Çince akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Çince deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Çince deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs.hizmetlerimiz vardır.

Çince simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Çince simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

Çince tercüme fiyatları : Çince yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Çince tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Çince Türkçe tercüme , Türkçe Çince tercüme , başka dillerden Çinceye tercüme, Çinceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00