Tez Tercümesi

TEZ TERCÜMESİ

Tez Tercümesi, Henüz yanıt bulmamış bilimsel bir savın veya daha önce işlenmemiş bir konunun  akademik kriterler çerçevesinde kanıtlandığı belgelere tez denir. Tezin herhangi bir sebeple başka bir dile çevrilmesine tez tercümesi denir. Eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve akademisyenler, tez tercümesi hizmetine sıklıkla başvururlar. Tez tercümesi sağlık, fen bilimleri, sosyal bilimler, hukuk, edebiyat, mühendislik vs. birçok farklı alanda sunulabilen bir hizmettir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Tez Tercümesi Nereden Alınır?

Yüksek lisans ya da doktora yapan kişiler, alanlarında uzmanlık belgesi alabilmek için tez hazırlamak zorundadır. Hazırlanan tez, kişinin yetkinliğini gösteren akademik bir çalışmadır.

Çoğu üniversitenin yabancı dilde yayın yapılmasını istemesi nedeniyle doktora, yüksek lisans ve akademik kariyer yapan birçok kişi tez tercümesi yaptırmaktadır. Yine tezlerin ilk bakılan bölümleri abstract çevirisi denilen tez özeti çevirisinin olduğu bölümdür ve bu bölüm, tezin bütünü kadar önemlidir. Tez özeti ortaya konan eserin ön yüzüdür ve ne anlatıldığının kısa bir bölümüdür.

Profesyonel tez çevirisi, bir ileri düzey çeviri hizmetidir. Tez, ilgili alandaki terminolojiye hakim yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Yurt dışında doktora yapmak ve diğer akademik kariyerlerini sürdürmek isteyen kişilerin bu durumda ilk iş olarak uzman bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmeleri ve çeviri hizmeti almaları gerekmektedir. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Yüksek lisans ve doktora tezleri çevirisi akademik çeviri kapsamına girer. Tez, bilimsel bir metin olduğu için tercüme edilirken ciddi üslubu bozulmadan, kaynak metnin dil ve kültür özellikleri incelenerek çevrilmelidir. Bunun en sağlıklı yolu tercüme bürolarından hizmet almaktır. Tez tercümesi, mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Yeminli çeviri Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Tez Tercümesi Fiyatları

Tez tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine, sayfa sayısına ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli çeviri büroları Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Tez Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00