Arnavutça Tercüme

ARNAVUTÇA TERCÜME

Arnavutca TercümeArnavutça tercüme Arnavutçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Arnavutça tercüme büroları ve Arnavutça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Arnavutça tercüme hem de Arnavutça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Arnavutça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Arnavutça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Hint-Avrupa dil ailesinin özgün bir koludur ve hemen hemen hiçbir dille yakından akraba değildir. Arnavutça; Arnavutluk, Kosova ve Kuzey Makedonya’nın resmi dilidir. İtalya, Karadağ, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan’da onaylanmış azınlık dil konumundadır.Bu dil, dünyada yaklaşık 7.5 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Bu ülkelerden herhangi biriyle düşünülen ticaret, üniversite eğitimi, dil okulu okuma durumlarında, belgelerinizin noter yeminli Arnavutça tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Arnavutça Yeminli Tercüme

Arnavutluk, tarihi dokusu ve mimari yapıları ile göze çarpan bir ülkedir. Göl ve kanyonlarla dolu dağları, Maldivleri andıran sahil şeridi gibi doğal güzellikleriyle de ilgi odağı olmaktadır. Sarande’nin Ksamil Köyü ve UNESCO korumasındaki Butrint Antik Kenti, İşkodra Gölü, Avlonya, Durres gibi doğal güzellikleri turistleri çekmektedir. Arnavutluk’un başkenti Tiran’dır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulan Tiran şehrinde; tarihi yapılardan, meydan ve müzelere kadar gezilecek birçok yer bulunmaktadır. İtalya’ya yakın olduğu için, şehirde İtalyan mimarisinin de izlerine rastlanmaktadır. Ethem Bey Cami, Saat Kulesi, İskender Bey Meydanı, Tiran Ulusal Tarih Müzesi gibi birçok güzellikleri vardır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ziyaret edip güzel zaman geçirmek için Arnavutluk’a gitmek isterseniz Arnavutça Türkçe tercüme ve Türkçe Arnavutça tercümeye ihtiyaç duyacaksınız. Ankara tercüme büromuzda size yardım etmek için hazırız.
Arnavutluk, eğitim kalitesi olarak başarılı bir sisteme sahiptir. Öğrencileri piyasadaki aktif sektörlere iyi bir şekilde hazırlamaktadır. Üniversiteler, Arnavutça haricinde İngilizce de eğitim vermektedir. Arnavutluk üniversitelerinin Türkiye geçerliliği ve YÖK denkliği bulunmaktadır. Ülke insanları sıcak kanlı olup Türk milletine karşı sevgileriyle de bilinmektedir.Arnavutluk’ta yaşam kolay ve ucuzdur, öğrenciler rahatlıkla geçinebilmektedir. Arnavutluk Bologna Sürecine dahil olan bir ülke olduğu için diplomanız AB ülkelerinde geçerli olacaktır ve yurt dışında çalışma imkanı bulacaksınız. Tüm bu cezbedici imkanlar sonrasında Arnavutluk’ta üniversite eğitimi almak isterseniz Arnavutça tercüme bürolarına gidip Arnavutça Türkçe tercüme ve Türkçe Arnavutça tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Arnavutça tercümesini yaptırabilirsiniz.

Arnavutluk ekonomisini ticaret, inşaat ve hizmet gibi bazı sektörler kalkındırırken tarım ve sanayi sektörlerinin ülkeekonomisine katkısı çok az olmaktadır. Arnavutluk’ta yaklaşık 300 Türk şirketi faaliyet göstermektedir. Burada Türk müteahhitlik firmaları tarafından tamamlanan birçok proje vardır. İki ülke arasındaki alışveriş şu şekilde olmaktadır: Arnavutluk’a ihraç ettiğimiz ürünler: Demir-çelik, hububat, inşaat malzemeleri, makine parçaları, elektrikli ev aletleri, kablo ve tel, hazır giyim, plastik malzemeler
Arnavutluk’tan ithal ettiğimiz ürünler: Parfümeri ve eczacılıkta kullanılan bitkisel maddeler, ayakkabı, deri, tekstil, alüminyum. Arnavutluk’la ticaret yapmak isterseniz Arnavutça tercüme bürolarına gidip Arnavutça Türkçe tercüme ve Türkçe Arnavutça tercüme hizmetinden yararlanarak  ticari belgelerinizin noter yeminli Arnavutça tercümesini yaptırabilirsiniz.

            Arnavutça tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Arnavutçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Arnavutça tercüme büroları ve Arnavutça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Arnavutça tercüme hem de Arnavutça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Arnavutça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Arnavutça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

            Arnavutça tercüme büroları ve yeminli Arnavutça tercüme bürolarında, Arnavutça Türkçe çeviri ve Türkçe Arnavutça çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Arnavutça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Arnavutça yeminli tercümanlarımız; pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, vize başvuru evrakları, ticari sözleşmeler tercümesi vs. daha birçok belgede Arnavutça yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Arnavutça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Arnavutça tercümanlarımız tarafından Arnavutça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, tebligat tercümesi, patent tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Arnavutça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Arnavutça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Arnavutça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Arnavutça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Arnavutça tercüme web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Arnavutça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Arnavutça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Arnavutça noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır.Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, mahkeme kararı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Arnavutça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Arnavutça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.Hastane raporu tercümesi, Sağlık raporu tercümesi, Adli tıp raporu tercümesi, Epikriz raporu tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Arnavutça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Arnavutça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

Arnavutça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Arnavutça sözlü tercüme , işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Arnavutça Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Arnavut, Azeri, Japon, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Arnavutça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Arnavutça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Arnavutça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Arnavutça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Arnavutça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Arnavutça deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Arnavutça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Arnavutça simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

Arnavutça tercüme fiyatları ne kadar?Arnavutça yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Arnavutça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Arnavutça Türkçe tercüme , Türkçe Arnavutça tercüme , başka dillerden Arnavutçaya tercüme, Arnavutçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00