Özbekçe Tercüme

ÖZBEKÇE TERCÜME

 

Özbekçe, Özbekistan’ın tek resmî dilidir. Ural Altay dil ailesinin Altay koluna bağlı bir dildir. Orta Asya genelinde konuşulan Türk dil ailesinin 3`üncü büyük mensubudur. Özbekçe, Özbekistan dışına yayılmış olan Özbek Türkleri arasında; Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Afganistan, Türkmenistan cumhuriyetlerinde de konuşulmaktadır. Hatta bazı bölgelerde Özbek dili, bölgenin resmi dilinden de çok kullanılmaktadır.
Özbekistan’da Türk sermayeli binden fazla şirket bulunmaktadır. Bankacılık, ilaç, inşaat, otomotiv, ayakkabıcılık, turizm ve gıda sektörlerine yapılan yatırımlar, binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Başlıca İhraç Ürünlerimiz: temizlik maddeleri, ilaç, römork, plastik ürünleri, gıda işleme makineleri. Başlıca İthal Ürünler: bakır, bakır alaşımları ve bakır ürünleri, levhalar, pamuk ipliği, işlenmemiş çinko, petrol yağları, gübre, konserve, altın, işlenmemiş kurşun, ipek. Özbekistan’la ticaret yapmak istiyorsanız Özbekçe tercüme bürolarına gidip Özbekçe tercümanla görüşüp belgelerinizin Özbekçe Türkçe tercümesinin ve Türkçe Özbekçe tercümesinin yanı sıra noter yeminli Özbekçe tercümesinin yapılması çok önemlidir.

Özbekistan; Özbekçe, Rusça ve İngilizce modern yüksek öğretim standartlarında eğitim veren üniversitelere sahiptir. Özbekistan’da toplam 73 üniversite vardır ve bunlardan 43’ü başkent Taşkent’te bulunmaktadır. Özbekistan üniversiteleri ile Türk üniversiteleri arasında imzalanan ikili anlaşmalarla iki ülke üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler karşılıklı olarak diğer ülkedeki üniversitelerde belirli sürelerle öğrenim görebilmektedirler. Gerek ülkemize gelen Özbek öğrenciler için gerekse Özbekistan’a giden Türk öğrenciler için Özbekçe Türkçe tercüme ve Türkçe Özbekçe tercümeye ihtiyaç vardır. Bunun için de belgelerini Özbekçe tercüme bürosuna götürerek noter yeminli Özbekçe tercüme yaptırmaları gerekmektedir.
Özbekistan; tarihi, mimari ve doğal hazineleriyle turistleri cezbeden bir ülkedir. Tarihin izlerini görebileceğiniz 4.000’den fazla turistik yer bulunmaktadır. Dünyadaki pek çok insan, UNESCO Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Semerkant, Buhara, Hive, Kokand, Şahrisabz gibi tarihi kentleri bilmektedir. Ülke, tarihi kentlerinin yanında festivalleri ve müzeleriyle de birçok turistin ilgi odağı olmaktadır. Buhara’da her yıl ’İpek ve Baharat’ festivali düzenlenmektedir. Festival, ulusal el sanatlarını desteklemek ve Özbek kültürünün zenginliğini yüceltmek için düzenlenmektedir. İpek ismi sadece harika Özbek ipek kumaşlarıyla değil, aynı zamanda Büyük İpek Yolu’nun tüm uzunluğu boyunca halk tarafından uygulanan sanatın çeşitliliği ile de ilişkilendirilmektedir. Özbekistan müzelerinde, Orta Asya halklarının tarihi, kültürel ve manevi yaşamının kanıtı olan iki milyondan fazla eser bulunmaktadır. Müzeler, bu zengin kültürü yakından görmek isteyen turistlerin ziyaret yerlerindendir. Türkiye ile Özbekistan doğal ve kültürel turistik geziler için birbirini tercih etmektedirler. Özbekistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı her yıl artış göstermektedir. Aynı şekilde Türkiye’den Özbekistan’a gidenlerin sayısı da az değildir. İki ülke arasındaki bu turistik ziyaretler Özbekçe tercümeyi dolayısıyla Özbekçe Tercüme bürolarını devreye sokmaktadır. Türkçe Özbekçe tercüme ve Özbekçe Türkçe tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak adres Özbekçe tercüme büroları olacaktır.

Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme. İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme. Özbekçe tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Özbekçeden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Özbekçe tercüme; Özbekçe Türkçe tercüme ve Türkçe Özbekçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu, İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Özbekçe tercüme bürosunda yeminli Özbekçe tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız.

Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Özbekçe tercüme ister Özbekçe Türkçe tercüme hizmetini Özbekçe tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Özbekçe tercüme büroları ve yeminli Özbekçe tercüme bürolarında, Türkçe Özbekçe çeviri ve Özbekçe Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır:

Özbekçe yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Özbekçe yeminli tercümanlarımız; vasiyetname tercümesi, doğum belgesi tercümesi, göçmen kimliği tercümesi, evlat edinme belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede Özbekçe yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Özbekçe hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen, çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Özbekçe hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Hukuki yazışmalar tercümesi, kanun ve yönetmelikler tercümesi, dava evrakları tercümesi, borçlar hukuku tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Özbekçe teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Özbekçe teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: hizmet yeterlilik belgesi tercümesi, strateji belgesi tercümesi, iş makineleri tescil belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Özbekçe web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Özbekçe web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır. Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Özbekçe noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Özbekçe noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Özbekçe noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: emeklilik belgeleri tercümesi, ticaret sicil gazetesi tercümesi, imza sirküleri tercümesi vb.

Özbekçe tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.” görüşünü düstur edindiğimizden Özbekçe tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Tanıtım broşürleri tercümesi, patoloji raporları tercümesi, tıbbi yazışmalar tercümesi, hastane raporları tercümesi, prospektüs tercümesi vs. hizmetleri Ankara tercüme bürosu olarak titizlikle size sunmaktayız.

Özbekçe katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamullerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda kataloğun kesinlikle o dil olması gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Özbekçe katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım kataloğu, kurumsal kimlik tercümesi, ürün tanıtım broşürü tercümesi vs.

Özbekçe sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Özbekçe sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, düğün, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancu konuk uğurlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Özbek, Arap, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Özbekçe yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi, başarı belgesi, geçici mezuniyet belgesi gibi Özbekçe yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Özbekçe Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu, bilim dili kullanarak yazdıkları tez, makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman mütercim tercümanlarımızla Özbekçe akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Yüksek lisans üniversite başvuru evrakları tercümesi, proje tercümesi, kabul belgesi tercümesi, diploma tercümesi, doktora başvuru evrakları tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Özbekçe deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Özbekçe deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, forum ses kaydı tercümesi, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Özbekçe simultane tercüme

Bir dilden başka bir dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir. Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Özbekçe simultane tercüme uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda, kongrelerde vs. hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Özbekçe tercüme fiyatları: Özbekçe yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle Özbekçe tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Türkçe Özbekçe tercüme, Özbekçe Türkçe tercüme, başka dillerden Özbekçeye tercüme, Özbekçeden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hâkim, hedef dilin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir.