Macarca Tercüme

MACARCA TERCÜME

Macarca TercümeMacarca tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Macarcadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Macarca tercüme büroları ve Macarca yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe  Macarca tercüme hem de Macarca Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Macarca tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Macarca yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler, imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.Macarca; Ural Altay dil ailesinin Ural koluna mensup bir dildir. Macarca; Macaristan, Voyvodina, Burgerland, Avrupa Birliği’nin resmi dilidir. Ayrıca Ukrayna, Sırbistan, Hırvatistan, Slovakya, Slovenya, Avusturya ve Romanya’nın onaylanmış azınlık dilidir.

Macaristan’da bugünkü devlet üniversitelerinin temelleri yüzyıllar önce Avusturya-Macaristan kraliyet kurumlarında atılmıştır. Bu üniversiteler, köklü geleneklerini devam ettirerek hemen hemen her alanda kaliteli eğitim fırsatı sunmaya devam etmektedir. Macaristan, bugün kendi eğitim-öğretim kurumlarında 14 Nobel Ödülü almış bilim insanı yetiştirmiştir. Macar diplomalarının tüm dünyada kabul gören prestijli diploma olması, ülkeye birçok uluslararası öğrencinin gelmesini sağlamaktadır. Ayrıca ülkedeki ekonomik eğitim ve yaşam giderleri de öğrencileri cezbeden unsurlardandır. Macaristan, Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, AB ile yapılan uyum çalışmaları sonucuna göre diplomalar YÖK denkliği almaktadır. Macaristan’da eğitim almak isteyen öğrencilerin Macarca tercüme bürolarına , Macarca Türkçe tercüme ve Türkçe Macarca tercüme yapan noter yeminli Macarca tercüme yapan mütercim tercümanlara giderek belgelerini onaylatmaları gerekmektedir.

Macaristan; müzeleri, kaleleri, neoklasik yapıları, büyüleyici Tuna Nehri ve eşsiz doğal güzellikleriyle adından söz ettirmektedir. Uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalan ülke; o dönemlerden izlere rastlanan barok ve gotik mimari dokusunu yansıtan yapıları, köprüleri, şehirleri, sokakları ile görenleri etkilemektedir. Özellikle Macaristanîn başkenti Budapeşte, turistik yerler denilince ilk akla gelen şehirlerdendir. Budapeşte için Doğu’nun Paris’i ve Tuna’nın İncisi denilmektedir.
Macaristan; dünyanın en büyük 2. termal gölü Hévíz Gölü’yle, Orta Avrupa’daki en büyük göl Balaton’la, Avrupa’nın en büyük Sinagogu Dohány Sokağı Sinagogu ve daha birçok tarihi ve doğal güzelliklerle turistlerin ilgi odağı olmuştur. Bunların dışında diğer doğal ve tarihi güzellikleri de şunlardır: Szentedre Kasabası. Hill kalesi, Buda Kalesi, Szeged Kasabası Katedrali, Szeged Kalesi,
Debrecen, Yangın Kulesi Sopron, Kaposvar Kenti, Parlamento Binası, Tuna Nehri Heykelleri, Eger Şehri vs. Macaristan’ın turizm merkezlerinde güzel zaman geçirmek isterseniz Macarca Türkçe Tercümeye ve Türkçe  Macarca tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

Macaristan; çok yüksek insani gelişmişlik endeksi ve vasıflı iş gücüne sahip yüksek gelirli karma ekonomisiyle dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerden biri olmuştur. Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük elektronik üreticisi olan ülkenin başlıca ekonomi kolları; gıda işleme,ilaç, motorlu taşıtlar, bilgi teknolojisi, kimyasallar, metalurji, makine, elektrikli ürünler ve turizmdir.
Macaristan ve Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, turistik vs. ilişkiler dostluk çerçevesinde ilerlemektedir. Macaristan’da Eger, Sopron ve Szeged’de faal fahri konsolosluklarımız bulunmaktadır. Macaristan’ın da İstanbul’da Başkonsolosluğu; Antalya, İzmir, Adana, Kütahya, Kayseri, Tekirdağ ve Kocaeli illerimizde faal fahri konsoloslukları bulunmaktadır.
Türkiye’nin Macaristan’a ihraç ettiği ürün grubu; kara ulaşım araçları ile aksam ve parçaları, demir-çelik ve tekstil ürünleri vb. Türkiye’nin Macaristan’dan ithal ettiği ürünler arasında kara ulaşım araçları, elektrikli makina ve cihazlar ile canlı hayvanlar yer alıyor. Türkiye-Macaristan dış ticaretinde, tamamen Gümrük Birliği anlaşması uygulanırken, Türkiye menşeli sanayi ürünleri Macaristan’a gümrüksüz olarak ihraç edilebilmektedir. Macaristan ile ticaret yapmak isterseniz ticari belgelerinizi alıp Macarca tercüme bürolarına , Macarca Türkçe tercüme ve Türkçe Macarca tercüme yapan noter yeminli Macarca tercümeye ve mütercim tercümanlara gidip işlemlerinizi gönül rahatlığıyla usulüne uygun yaptırabilirsiniz.

Macarca tercüme büroları ve yeminli Macarca tercüme bürolarında, Macarca Türkçe çeviri ve Türkçe Macarca çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Macarca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Macarca yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, terhis belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede Macarca yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Macarca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Macarca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Vekaletname tercümesi, taahhütname tercümesi, muvafakatname tercümesi, vergi levhası tercümesi vs. işlemlerinizi Ankara tercüme bürosu olarak bize gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

Macarca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Macarca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: teknik el kitabı tercümesi, uzman raporu tercümesi, Ar-Ge raporu tercümesi, ihale belgeleri tercümesi, teknik prosedür tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Macarca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Macarca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Macarca tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Macarca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Macarca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Macarca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vs. mahkeme belgeleri tercümesi, sözleşme tercümesi, mahkeme kararları tercümesi, diploma tercümesi, pasaport tercümesi, ehliyet tercümesi vs

Macarca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Macarca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Prospektüs tercümesi, tıbbi broşür tercümesi, doktor raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, ilaç prospektüsü tercümesi vs. birçok çevirinizi bize teslim edebilirsiniz. Ankara tercüme bürosu olarak en iyisini size ulaştırabilir

Macarca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Macarca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Macarca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan  Macarca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak basın toplantıları tercümesi, eğitim sunumları tercümesi, nikah şahitliği tercümesi, fabrika ziyaretleri tercümesi, iş toplantıları tercümesi vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Macar, Norveçli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Macarca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Macarca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibi

Macarca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya Macarca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Denklik belgesi tercümesi, kurs belgeleri tercümesi, nakil belgesi tercümesi, diploma tercümesi, tez tercümesi vs. hizmetlerimiz mevcuttur. Yeminli müretcim tercümanlarımız emeklerinize gözlerinden bile sakınarak çevirilerinizi hassasiyetle yapacaklardır.

Macarca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Macarca deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı, kongre ses kaydı, röportaj ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Macarca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir. Macarca Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Macarca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Macarca tercüme fiyatları ne kadar? ,  Macarca yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Macarca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Macarca Türkçe tercüme , Türkçe Macarca tercüme , başka dillerden Macarcaya tercüme, Macarcadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Macarca Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00