Menşe Şahadetnamesi Tercümesi

MENŞE ŞAHADETNAMESİ TERCÜMESİ

Menşe şahadetnamesi tercümesi, uluslararası ticaretin sekteye uğramaması için gereklidir. Menşe şahadetnamesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel tercüme bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Dünya Ticaret Örgütü’ne üye ülkelerin genelde birbirine benzer menşe kuralları vardır. Bu ülkeler, yapılan ithalatlarda ithal ürünlerin hangi ülke menşeli olduğunun belirtilmesini isterler çünkü ithalat işlemlerinde, ürünlerin menşeine göre muamele yapılmaktadır.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Menşe Şahadetnamesi Tercümesi Nedir?

Menşe şahadetnamesi, uluslararası ticaret işlemlerinde alım satımı gerçekleştirilen tüm malların menşe ülkesinin belirtilmesinde kullanılan bir belgedir. Bu belgenin ticaret amacıyla başka bir ülkenin diline çevrilmesine menşe şahadetnamesi tercümesi denir.

Menşe Şahadetnamesi Tercümesi Nereden Alınır?

Menşe kavramı; eşyanın ithalatı esnasında gümrük vergilerinin hesaplanması, ticaret politikası önlemlerinin uygulanması ve dış ticarete yönelik istatistiklerin tutulması açısından önem arz etmektedir. Ülkemizde ihracatçı tarafından hazırlanan menşe şahadetnamesi, ihracatçının bağlı olduğu ticaret veya sanayi odası tarafından onaylanır. Ürünlerin gönderileceği ülkenin elçilik veya konsolosluğu tarafından da onaylanabilir. Eşyayı gönderenin adı, soyadı, Türkiye’deki alıcısının adı, soyadı, kapların marka, numara ve sayıları, eşyanın cinsi, nev’i, daralı ve net ağırlıkları ile kıymeti ve yollama şekli, şahadetnameyi veren makamın tasdik şerhi menşe şahadetnamesinde bulunan bilgilerdir. Ayrıca menşe şahadetnamesi, eşyanın bir ülkede gördüğü değişiklik ve işlemlerden ötürü o ülke menşeli kabul edilerek verilmişse bu konu da belgede etraflıca açıklanır. Tercüme esnasında bu bilgilerin doğru ve eksiksiz çevrilmesi büyük önem arz etmektedir. Yanlışlık söz konusu olduğunda çözümlenmesi zor sorunlar ortaya çıkabilir.

Menşe şahadetnamesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli menşe şahadetnamesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı menşe şahadetnamesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak gerekmesi halinde kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı menşe şahadetnamesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Menşe Şahadetnamesi Tercümesi Fiyatları

Menşe şahadetnamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli menşe şahadetnamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı menşe şahadetnamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı menşe şahadetnamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara yeminli çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00