Rusça Tercüme

RUSÇA TERCÜME

                 Rusya tercüme, Türkiye’nin kuzeyinde bulunan dünya devlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı yıllarında Atatürk’e ve dolayısıyla büyük bir savaş veren Türk halkına yaptığı askeri ve nakdi yardımlar azımsanamayacak ve yadsınamayacak bir öneme sahiptir. İlişkilerimizin sıcaklığı o yıllara dayansa da bugün de siyasi, sosyal, ekonomik, turistik gibi birçok  alanda ilişkilerimiz devam etmektedir. Rus doğalgazını Karadeniz ve Türkiye üzerinden Doğu Avrupa ülkelerine taşıyacak olan TürkAkım doğalgaz boru hattı projesi, Akkuyu Nükleer Santrali projesi gibi büyük yatırımların söz konusu olduğu Türkiye – Rusya ilişkilerinin Rusça tercüme sektörünü de bir hayli canlandırdığını söylemek gayet doğru ve yerinde olur.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Rusça Tercüme

Rusça, Hint-Avrupa dil ailesinin Slav dilleri kolunda yer alan bir dildir. Birleşmiş Milletler’in resmi dilleri arasında yer alan Rusça, aynı zamanda dünya üzerinde en çok konuşulan yedinci dildir. Rusçanın resmi dil olarak kullanıldığı ülkeler şunlardır: Rusya, Belarus, Güney Osetya, Transdinyester, Donetsk Halk Cumhuriyeti, Luhansk Halk Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Abhazya, Ukrayna, Moldova, Özbekistan, Romanya. Bu ülkelerle düşünülen ticaret, üniversite eğitimi, dil okulu okuma, vatandaşlık işlemleri gibi durumlarda belgelerin noter yeminli Rusça tercümesi yapılması şarttır.
Rusça tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Rusçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs.
Rusça tercüme demişken Rus edebiyatından bahsetmemek de olmaz. Fyodor Dostoyevski, Lev Tolstoy, İvan Turgenyev, Nikolay Vasilyeviç Gogol, Maksim Gorki, Anton Çehov gibi büyük yazarların eserleri ülkemizde büyük rağbet görmektedir. Bu da Rusça tercümenin bir kez daha ön planda olmasını sağlamaktadır.

 Rusça tercüme büroları ve Rusça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Rusça tercüme hem de Rusça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli  Rusça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Rusça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Rusça tercüme büroları ve yeminli Rusça tercüme bürolarında, Rusça Türkçe çeviri ve Türkçe  Rusça çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Rusça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Rusça yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, terhis belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi, silah taşıma ruhsatı tercümesi vs. daha birçok belgede Rusça yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Rusça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Rusça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, gizlilik sözleşmeleri, yasa ve yönetmelik tercümesi, taahhütname tercümesi, kira kontratı tercümesi vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Rusça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Rusça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.

Rusça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Rusça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Rusça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Rusça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Rusça noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi, vekaletname tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Rusça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Rusça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, reçete tercümesi, tıbbi akademik makaleler tercümesi, tıp sertifikaları tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çevirinizi üstlenmeye hazırız.

Rusça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Rusça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Rusça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Rusça sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Rusça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, ÖSYM sınav sonuç belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Rusça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Rusça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Rusça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi, referans mektubu tercümesi gibi büyük emekler vererek yazdığınız bu akademik yazıları gözümüzden bile sakınarak tercüme edeceğimize inanabilirsiniz.

Rusça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Rusça deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydıtercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi, kurumsal toplantı ses kaydı tercümesi vs.

Rusça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Rusça simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca festival, gala, açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Rusça tercüme fiyatları ne kadar? , Rusça yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Rusça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Rusça Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00