Gümrük Beyannamesi Tercümesi

GÜMRÜK BEYANNAMESİ TERCÜMESİ

Gümrük Beyannamesi Tercümesi Nedir? İhracatta gümrük mevzuatı gereğince doldurularak ilgili ihracatçı birliği tarafından onaylanan daha sonra gümrük idaresine sunulan belgeye gümrük beyannamesi denir. Herhangi bir sebeple bu belgenin, başka bir ülkenin diline çevrilmesine gümrük beyannamesi tercümesi denir.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Bütün devletlerin bağımsız ve kendilerine ait gümrük bölgeleri vardır. Bu gümrük bölgelerinde hem ithal hem ihraç malların giriş ve çıkış işlemleri kontrol altında tutulmaktadır. Gerekli görülmesi durumunda bu noktada çeşitli işlemler yapılmaktadır. Bu uygulamalar bütün devletler tarafından uluslararası kurallara göre yapılmaktadır. Böylelikle devletler, birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getirmektedirler.

İhracatta gümrük mevzuatı gereğince doldurularak, ilgili ihracatçı birliği tarafından onaylandıktan sonra gümrük idaresine sunulan gümrük beyannameleri üzerinde, herhangi bir oynama yapılamaz. Gümrük beyannameleri ibraz edildikten sonra beyan edilen eşyanın cinsi, niteliği, nev’i ve birim fiyatı açısından herhangi bir düzeltme yapılamaz.

Yurt dışından alınan ya da yurt dışına satılan ürünlerin kayıt altına alınması için ticari faaliyetin gümrük beyannamesiyle belgelenmesi gerekmektedir. Bunun için de gümrük beyannamesinin yabancı bir dile tercüme edilmesi gerekmektedir. Gümrük beyannamesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli gümrük beyannamesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı gümrük beyannamesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak gerekmesi halinde kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı gümrük beyannamesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Gümrük Beyannamesi Tercümesi

Gümrükleme işlemiyle devletler arasında yapılan ticarete konu olan ürünler; sınırlardan içeriye girer, denetlenir ve kaydedilir. Gümrük işlemlerinin yapılmaması halinde ilgili ülkeye girecek ithal ürünlerden ve ticaret mallarından hiçbir paydaş kar edemez. Ayrıca gümrükleme ile ülkeye giren her ürünün takibi sağlanabildiği için güvenlik açıkları en aza indirilir.

İthalat ve ihracat yapan firmalar, taşıma sırasında veya bazı özel durumlarda yurt dışına gönderilecek veya yurt dışından gelecek eşyalar için gümrük beyannamesi tercümesine ihtiyaç duymaktadırlar.

Gümrük beyannamesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara’daki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Gümrük Beyannamesi Tercümesi Fiyatları

Gümrük beyannamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli gümrük beyannamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı gümrük beyannamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı gümrük beyannamesi tercümesi fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Gümrük Beyannamesi Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00